Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: Japan ,na spjego kete teme :)
OO

Date:
Japan ,na spjego kete teme :)
Permalink   


kishte Ali Pashė Tepelena marrėdhėnie homoseksuale?!!

Historia e homoseksualitetit shqiptar ėshtė tepėr e zymtė dhe e panjohur, megjithatė lidhjet homoseksuale nuk kanė mundur t’iu shpėtojnė gojėdhėnave dhe kėngėve tė popullit. Njė ndėr figurat e para qė kanė lėnė gjurmėt e homoseksualitetit nė historinė shqiptare ėshtė ajo e pashait tė madhė tė Janinės, Ali Pashė Teplenės.

Shkrimet e para qė dėshmojnė aktivitetet homoseksuale tė pashait tė madh, janė ato tė Lordit Bajron i cili vizitoi oborrin e pashait nė gjysmėn e dytė tė shekullit XIX-tė. Nė trojet shqiptare tė asaj kohe, jeta e pėrditshme ishte e ndikuar nga civilizimi oriental, gjė qė mundėsoi tolerancėn homoseksuale nė shtresat feudale tė asaj kohe.


“Veziri ishte nji burrė i shkurter dhe mjaft i trashė. Kishte njė fytyrė shumė tė kėndshme me cipė tė bardhė dhe trajtė tė rrumbullakėt. Syte i kishte tė kaltėrt me lėvizje tė shpejta qė tė banin me kuptuar menjiherė se nuk gjindesh pėrpara nji Pashai oriental. Mjekrėn e kishte tė bardhė dhe tė gjatė sa i binte pėrmbi gjoksin... Na priti me nji kortezi tė jashtėzakonshme dhe na mori aq me tė mirė sa me na quajtur djem te tij. Ishte fare nė qejf pėr njė njeri nė ate pozitė. Nė sa vise tė Turqise qė vizituem nuk pashė nje pasha tjetėr tė qeshte nė ate mėnyrė. Nuk kishte ndonji roje tė posaēme, por vetėm katėr a pesė djem tė veshun me petkun e bukur shqiptar dhe me flokėt e gjatė qė u binin mbi supe”


Nė letrėn, qė Bajroni i shkruajti tė ėmės, pas pėrshkrimit qė ai i bėn oborrit tė pashait tė madh, ai shpreh admirimin, dashurinė dhe mirėnjohjen e tij pėr pashain e madh. Ai i shkruan tė ėmės se si pashai i madh i dėrgonte ėmbėlsira dhe fruta nga dyzetė herė nė ditė, zakon ky qė praktikohej nė atė kohė pėr shprehjen e dashurisė dhe pėrkushtimit. Gjė qė pashai nuk e fshihte kundrejt Lordit tė ri anglez Bajron. Ai gjithashtu pėrmend sesi pashai e ftonte nė odat e tij nė orėt e vona tė natės “meqė ditėn e kishte tė stėrngarkuar dhe ‘bisedat’ e natės i ruante pėr mua”.


Lordi Bajron vazhdoi tė mbajė korrespondencė me pashanė e Janinės, megjithatė pėrfundimi i kėsaj afere ėshtė tepėr misterioz.

Dashuria e pashait tė madh me lordin Bajron nuk ėshtė fakt i vetėm qė dėshmon pėr shprehjen e dashurisė seksuale nė atė kohė. Suliotėt, armiqtė e pėrbetuar tė pashait i ngritėn edhe kėngė pashait tė madh pėr preferencat e tij seksuale:


“O Ali pasha nga Narta,
ne s’jemi ēupa nga Arta
e as djemė nga Gjirokastra
qė tė flesh me ne nga nata,
ne jemi kapedanata”


Ėshtė njė kėngė kjo qė kėndohet sot e kėsaj dite nė jugun e Shqipėrisė dhe qė mbetet njė dėshmi e gjallė e dashurisė homoseksuale nė Shqipėrinė e shekullit XIX-tė.

Ali pashai padyshim se nuk ėshtė mashkulli i parė ose i fundit nė historinė shqiptare qė preferonte dashurinė me pjesėtarė tė gjinisė sė njėjtė. Janė edhe figura tė tjera qė nga njė arsye ose tjetra janė fshehur ose mė mirė thėnė nuk janė publikuar, megjithatė kjo nuk do me thėnė qė nuk janė pjesė pėrbėrėse e kombit shqiptarė.__________________
PPPPPPPPPPPPPPPP

Date:
Permalink   

O OO,


Ti me duket qenke vet homoseksual dhe po perpiqesh me e arsyetu vehten se nuk je i pari shqiptar qe mirret me qirjen mashkull -mashkull.


Perndryshe mos u merakos qe je homoseks sepse qashtu u kon kysmet. Je frigue pej granimi dhe iu ke gju burrnimit.


Edhe ni perndryshe tjeter , ......perndryshe kurkujna nuk po i han raki as dhipi pej neve normalqiresve se a ka qene Ali pasha homoseks apo jo. Kush po ia qin pidhin e nones tepelenes se ai ska pase lidhje kurgjo pozitivisht me Shqiptarizem.


 __________________
QQQQQQQQQQQQ

Date:
Permalink   

N'ato kohnat e lashta, potpurisja e prapanices se djelmoshave te rinj dhe te bukur ka qene shenje e statusit n'shoqni. A e keni ndi najhere fjalen "Dylber?" Ajo don me thone ni djal i ri qe shkon gjithkun me ty, te bon shoqeri, ta merr ne goje dhe te len me ja perdor prapanicen si me qene e jotja. Me pas dylber athere ka qene nisoj si sot me pas shfaleric, Diellza Kolgecin per shembull. Kshtu qe, me standarde te sotit, Ali Pash Tepelena ka qene qires (jebaq).

It iz aj, Ay...

__________________
PPPPPPPPPPPPPPPPPidhaaaaaaa

Date:
Permalink   

Ti koke jo vetem homo po edhe historian i homoseksit. Po te kuptoj ski faj nuk eshte opcion eshte gjendje........

__________________
QQQQQQQQQQQQ

Date:
Permalink   


PPPPPPPPPPPPPPPPPidhaaaaaaa wrote:

Ti koke jo vetem homo po edhe historian i homoseksit. Po te kuptoj ski faj nuk eshte opcion eshte gjendje........


Kqyre ti maspari qysh e ki nikun! Mos u qudit masanej kur t'nxen dikush e t'iq

__________________
Krrrrrrrrrrrrrrr

Date:
Permalink   

Veq deshta me ta perkujtu se sa femna e bukur ne ket Prishtine e ti han mut per homoseksa ......ja je homo, ja je homo, gjynah po me vjen pej teje........ 

__________________
RRRRRRRRRRRRRRR

Date:
Permalink   

po e vazhdoj vazhden e germave me ane te nikut


O QQQQ, ose Ay, shum po te begenisi qysh je duke mendu dhe shkru, por je duke reagu ne tana topikat, e ki nise me u perserite. jo qe je duke me penguar fare (mu e kunderta) por po duhna shpesh me hy e me te lexu, e je ka me len pa mesu ore djale


mpuq shum__________________
RrRrRrRrRrRrRrRrRrRrRr

Date:
Permalink   

ueee...


a mos kujtuat qe jam mashkull e bera kesi komente per t'u pershtatur topikut? joooooooooo__________________
SSSSSSSSSSSSSSS

Date:
Permalink   

veq mso ti... po munona mos me u perserit ama thuju edhe ktyne tjerve mos me i shkru budallekinat e njejta

edhe flm per qat t'pacme, mashkull a femen nuk ka lidhje se neper internet shej nuk ma len as kshtu as ashtu

AyInkognito

__________________
historiani

Date:
Permalink   

Se di sa o e vertet viq kum ni qi edhe Faik Konica kish pas qi qa i kish dal perpara. Nifar shkrimatari franqez, Aplolineri m'duket, viq vetvrasje qi nuk kish bo pi dashnis per te.

__________________
shshshshshshshshshshshsh

Date:
Permalink   

ma jebaq se hogjollart ska pas as ska me pas.


me tnime e kom qe ktyneher hogjollart e majshin ka ni kumone te lopve me veti ku e majshin do sane. Edhe hishin neper kallomoqa perreth shpive edhe ja hekshin sanen kumones edhe grate e asaj shpije a burrat a kush qillojke te shpija ngajke turr se hinen lopt ne kallamoq e hogja e nxojke e punojke e qishtu u koneee.


shshshshshshshttttttt.__________________
Shqiptar

Date:
Permalink   

Kush eshte ka fol ne emer te japanit ketu?


__________________
Japani

Date:
Permalink   

O Pedera une nuk kam kohė tė mirrem me budallakija te tilla perndryshe deri ne ora 5 punoj edhe e perdori internetin mbas pesve kurr ne jet nuk ja lshoj syt. Asnjani pi qetyne nuk eshte japani po kta demek na po thojna diqka edhe kan lyp pi meje me ju spjegu diqka per qat temė, gabim jeni orientu tipa. a spo e shihni qe tipi qe e ka postu temen e ka nikun OhOh, spo e shihni qe djalit ju ka ba shprehi me beritit qashtu a a spo e shihni qe hala o ka i dhem thoba a, ku me dit kush ja ka tha pak ma heret se postimi hala koka kan tu vajtu.

__________________
TTTTTTTTTTTTT

Date:
Permalink   

Oj Shipe, shka ju ki tek japanit allahile? je ka don saget mi blu pak po kurrqysh s'pe bon ket pune. qe po te ndihmoj pak se edhe mu verem m'osht bo ky tipk:


Japan, hajt kadale bone hesap sa vjet kan kalu prej kohes se Pashait (gjysma e dyte e shek XIX) deri ne vitin 1999? (datat historike) E di qe e ki specialitet me numru dhe jo ralle ja qellon. kam bindje qe emnin ne vesh e ki Anaxagoras (mule tashti bon pak riserq kush ke ky)


per Ay: mos mu kon budallakite e ktyne, ti s'kishe ardh ne situate me ta dhan ate pac andaj rri gezueshem qe osht keshtu qysh osht  __________________
THTHTHTHTHTHTH

Date:
Permalink   

O Xenoo, shiko ketu te lutem, duhet te jesh i kujdeseshem qe kur te mberrijme tek shkronja ZH ti besh publike te gjitha shkronjat ne kete topik, se ka ndodhe nje keqkuptim.


Faktikisht nuk dihet kush e ka hanger kete te pacmen e fundit, mbi mua!!!!!!!__________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

hey, po kujna osht ti hanger "leshi" se qa ka qen Ali pasha!!! net shkon p... nanes  t'vet!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
fsdahka

Date:
Permalink   

ferizajlija??? wrote:


hey, po kujna osht ti hanger "leshi" se qa ka qen Ali pasha!!! net shkon p... nanes  t'vet!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 


Ferizajli ,dicka je ka ju frikesohesh kesaj teme ,po te shohe se nuk je ka shkruan me pasione si ne temat tjera :)__________________
GJiN_Nalli

Date:
Permalink   

Haj medet haj edhe qekjo na gjet,me u marr me pederllek se krejt tjerat ne rregull i kena.


 O ti me qato dy -OO-( si koqe)me gjith se nuk paske se po duket puna jote, mbase pe dishe punen e historin e biografin e historin e Ali Pashes at`her neve nuk na metet tjeter veq me ta bo per hajr pederllukun,me siguri te paska tregu baba jot mir se kon e ki babgjysh se ne at koh baba jot paska pas met shtatzon me Ali Pashen dhe tka pjell ty si pasardhes i pederllukut edhe njeriu i par ne bot qe ke lind nga nje bir e ngusht sa menzi del shurra,nga kjo del se ti e ki vetem nje neri edhe bab edhe non.


 


   Me mė fal ju tjert se nuk ėshtė ky stili im i shkrimit por nuk mund tė rri pa u pergjegj se ky far pederi  me te vertet koka peder.


   Mir kish bo Xeni me i pas hi me nji fshis te madhe e me hek ket berllog se na kelbi shqiptarin.__________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

Jo bre jarani mir, mu kari nuk ma nin mue...po mi ja nis me shkru, xeni pe leshon fshisen??

__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

o dylber,  xeni e kish nxone veshin se prome ka nejt tej nsabah edhe KEKu ja kish kpute ne rraj strrymen kshu qi mus u tut ti prej fshises...........

__________________
UUUUUUUUUUU

Date:
Permalink   

une po e percjelli rendin e germave pavaresisht neglizhences se shumices duke besuar qe kjo eshte njifare rregulle e ketij topiku sa per t'ma be mua ma interesant ngase tema eshte bajate si lajmi kur njeri ka hype ne hane.


deshta vetem me pershendet japanin dhe me e pyet cka ben mbas ores 5?!__________________
shshsjsjsjsj

Date:
Permalink   

Japani mbas ores 5 mundesh me gjete ne chat in websajtin


     www.gaykosova.org     


 __________________
VVVVVVVVVVVVVV

Date:
Permalink   

e gjeta! Japani ne jeten e perditshme, mbas pesve kuptohet, e paska pseudonimin Martin Berisha, dhe motoja e tij na qenka: gej is okej!


 __________________
AAAAAAAA

Date:
Permalink   

Japani per nje kohe te gjate ka kaluar jete te dyfishte,prej sot e kemi zbardhe nje fakt te ri per Japanin

__________________
BBBBBBBBBBBBB

Date:
Permalink   

a ja nisem prap prej fillimit a? (per germa te nikut po flas)


qe, qe edhe do shenime mbi ndriqimin e prapavise se Japanit. ky paska histori te begatshme prej atje kah pretendon me then qe i ka rrenjen, pra prej Japonise... atje edhe kafshet pasken anim te coroditur te seksualitetit. e qysh me dale ky me ndryshe?!


http://www.gaykosova.org/information.htm#majmun__________________
CCCCCCCC

Date:
Permalink   

Japan qe per ty :)


Majmunėt lezbike sfidojnė teorinė e Darvinit

Psikologėt pohojnė qė njė grup i shimpanzave lezbike nė Japoni tregojnė se teoria e Darvinit pėr evolucionin ėshtė jo e saktė.

Paul Vasey, i universitetit Lethbridge nė Alberta – Kanada, ka studiuar jetėn seksuale tė njė lloji tė majmunit nė Japoni (Macaca).

Sipas teorisė sė Darvinit pėr selektimin seksual, majmunėt meshkuj do tė duhej tė bėnin gara nė mes veti pėr tė fituar zemrėn e majmunit femėr – por ky lloj i majmunit nuk e pėrcjellė kėtė veti tė Darvinit.

Kolonia e 120 majmunėve tė kėtij lloji nė malet e Kyoto tregon diversitetin e madh seksual, duke pėrfshirė marrėdhėniet femėr-femėr. Femrat do tė refuzojnė pėrparėsitė e mashkullit i cili i ndjek nė tė mirė tė partneres sė saj ekzistuese femėr nė 92.5% tė rasteve.

Vasey i ka thėnė Shoqatės Amerikane pėr Pėrparimin e Shkencės se “nėse femrat zgjedhin partneren e tyre seksuale femėr nė vend tė partnerit riprodhues mashkull, kjo sugjeron nė revizionimin fundamental tė teorisė sė selektimit seksual”

“Kemi rastet kur femrat garojnė me femrat e tjera pėr meshkuj, kemi meshkuj qė zgjedhen, meshkuj qė seksualisht i detyrojnė femrat… kemi femra qė seksualisht i trazojnė meshkujt qė nuk dėshirojnė tė jenė qift me to, kemi femra qė kanė seks mes veti, kemi femra qė garojnė sė bashku me meshkuj pėr njė femėr tjetėr, kemi femra qė i imponohen meshkujve”

Vasey thot se ėshtė e qartė qė femrat kanė kėnaqėsi seksuale kur janė me njė femėr tjetėr. Nė disa pozita, femra do tė fėrkoj klitorisin e saj nė shpinėn e partneres sė saj, kurse nė rastet e tjera. “ėshtė e zakonshme pėr femrat qė tė masturbojnė me bishtin e tyre” ku nuk ka kontakte direkte gjenitale.

Vasey gjithashtu ka thėnė “Teoria tradicionale e evolucionit thot se kėto gjėra bėhen pėr t’u riprodhuar, atėherė pse bėhėn tė gjitha kėto marrėdhėnie seksuale tė cilat nuk rezultojnė me riprodhim?, pėr mua e tėrė kjo nė tė vėrtetė ėshtė enigmė e evolucionit”.__________________
C(e forte)C(e forte)C(e forte)

Date:
Permalink   

A e din pse Jap keto majmuneshat e vendit tende jane kthy ne lezbejka? sepse krejt bota mashkullore e tana krijesave japane klasifikohet si pedera

__________________
ĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖ

Date:
Permalink   

hani hani mut sa mundeni


juve ju paska kap spaqia prej permas


u mytet tu ja lyp japanit


HAHAHAHAHA__________________
FFFFFFF

Date:
Permalink   

pse more e kaperceve D'n? kujne ju kane perzi tashti kabllat nga spaqimja, he?!

__________________
GGGGGGGGGGGGG

Date:
Permalink   


FFFFFFF wrote:

pse more e kaperceve D'n? kujne ju kane perzi tashti kabllat nga spaqimja, he?!


Te dyve! Se e ka kapercy edhe E-ne e jo veq D-ne :D

__________________
VVVVVVVeterinari

Date:
Permalink   

Teorine e axhes Darwin e ka hedh ploteesisht ne toke qyky qe e ka qele ket topic, dhe e ka vertetu qe majmunat e kane prejardhjen prej qiftit te qitina OO . Une si veterinar e kuptoj ajo qka dmth OO.


Keto paraqesin simbolin e dy birave te bothes qe qojne dashtuni sepse Raki (Penisi) nuk iu vyn dhe e bajne per se rani( ne shumicen e rasteve per se lehti sepse nuk iu qohet (ngritet) .


Ky eshte sajt me lujt koche politikisht e jo gejisht. E ky OO-ja qe i ka ender kochet e krejtve qitu qa diskutojna  ishalla bile ne enderr na i dush, sepse OO eshte poashtu simbol per dy Testisa (koqe).


U munova diqka edhe une me fole po zdi a ia qillova nejqysh.....


hahahahahahahh simboli im eshte oIo ose,me e perkthye del : koqe kar koqe.


Qikaq se dola n'papillon e e vazhdoj ne kompujter t'papillonit


 __________________
HHHHH

Date:
Permalink   

Veterinar ,nuk po ndihesh dicka i sigurte ne orientimin tend seksual ,po shihet qartazi nga teksti ,te lutem na trego dicka per netet e terbuara qi e ke kaluar me mashkuj ......

__________________
VVVVVVV

Date:
Permalink   

HHHHH wrote:


Veterinar ,nuk po ndihesh dicka i sigurte ne orientimin tend seksual ,po shihet qartazi nga teksti ,te lutem na trego dicka per netet e terbuara qi e ke kaluar me mashkuj ......


HHHHH ti je OO-ja.


M e vjen shum keq qe je redep, ngushllime o HHH OOO.


Ka smunje te ndryshme, ty te ka qillue smuja e nukdonpidhit apo donkarit.


Ska ilaq veq edhe nej Karomycin me ta pershkrue se tybe ska tjeter ilaq per ty. Ty as une vetrinari as doktorri i njerzve e as hogjallart me te qkrue hajmalia  e as priftat me ta qkrue nej hajmali katolike nuk kane qka me t'bo. Pos qyky Karomycini t'nimon pak.


Mere ka tre here ne dite me goje, edhe me OO. Para se me marre Karomycinin tunde pak se bohet ma i fort edhe mos e perbij ilaqin veq maje n'goj deri sa te e copton hahahahahahahahahah


Hajt o peder fol nejse__________________
HHHHH

Date:
Permalink   

Une jam 101 % heteroseksual (lupe ne fjalor )


Prape edhe ne kete postin qe e shkruve mo mundoshesh me bind vehten dhe neve tjereve qe nuk ki te beje asgje me homosex ?pse ti duhesh me ceke ne aq menyre agresive qe ti i done femrat etj ??????__________________
VVVVVVV

Date:
Permalink   

HHHHH wrote:


Une jam 101 % heteroseksual (lupe ne fjalor ) Prape edhe ne kete postin qe e shkruve mo mundoshesh me bind vehten dhe neve tjereve qe nuk ki te beje asgje me homosex ?pse ti duhesh me ceke ne aq menyre agresive qe ti i done femrat etj ??????


Femnat i du se jane shume te mire edhe shum m'i kona. jane t'bukura etj etj. E meshqit po ti lo ty.......... Per heteroseksual nuk kam nevoje me lyp ne fjalor.DMTH ti koke gjthqka qires apo. Une jam vetem femnaqires.


Ti je i smut .


Ska ilaq per ty.


Gjynah.


Sentish


 


ska mo__________________
wwwwww

Date:
Permalink   

Ha ha ha ha ,Veterinar ,qyky te ka  <provallit> keq  ,fol nime tash pse nuk po pergjigjesh ?

__________________
VVVVV

Date:
Permalink   

qyky heteroseksi apo ne shqip i bjen qyky gjooja, i ka hi historise sepse ky ia ka parashtrue vehtes pyetjen : A jam une i pari shqiptar redep apo ka edhe tjere , dhe e paska gjet qe edhe ali pash karuci paska qene redep. Dmth ky OO-ja lyp spjegim per vehten dhe e gjen qe edhe tjere shqiptare jane redepa dhe se ky nuk eshte i pari. Perndryshe nuk ka asnje aresye tjeter me e hape ket topik. Sepse kjo eshte teper personale dhe ka te beje vetem me OOO-ne dhe devijimet e tija seksuale per te cilat une ndiej nje gjynah per to. Sepse nuk eshte leht me qene devijant.


Por ska qa me bo qikjo  eshte qka ka ai momentalisht.


Veterinar-Psikolog  jam me profesion. I njoh gjooot shume mire sidomos gjoooon devijuese.


Pershendetje__________________
WWWWWWWWWW

Date:
Permalink   

heterosex = sex me gjini te kundert


personin qe e ke 'marre neper goje' mundet me qene ose hetero, ose homo, ose bisexual. ne kontekstin tend, ti po mundohesh me e ilustru si homo, e ktona po e perdore termin hetero


o daktor duhesh hala me hulumtu dhe me mesu. nese jo duke i perdore gjoot si mjet konkretizimi, atehere studijo pak vehten.__________________
DhDhDhDhDhDh

Date:
Permalink   


GGGGGGGGGGGGG wrote:

FFFFFFF wrote: pse more e kaperceve D'n? kujne ju kane perzi tashti kabllat nga spaqimja, he?!


Te dyve! Se e ka kapercy edhe E-ne e jo veq D-ne :D
Te ttreve jarabi!! E keni spaqit edhe DH-ne

__________________
EdheEdheEdhe

Date:
Permalink   

a na bashkangjitesh edhe ti se po kemi qef?  qyre nikun - tana ato qe munguan i permbledhi

__________________
DhDhDhDhDhDh

Date:
Permalink   

qy redepat niher.....


 a spo ma sheh qfar niku kam a?__________________
EdheEdheEdhe

Date:
Permalink   

 per mu Dh'a me asocon ne Dhompira - edhe ata jon kon pedera

__________________
DhDhDhDhDhDh

Date:
Permalink   

dh - ompiresha


dh - ip__________________
edhe1xedhe1xedhe1x

Date:
Permalink   

 po shume e t'pa piqt jeni breeeee__________________
DhDhDhDhDhDh

Date:
Permalink   

dh - ezbejka

__________________
xenini

Date:
Permalink   

Nuk i lexova krejt postimet, po vetem ja leshova syrin, se jam shum bizi.
Krejt keto prej pa t`qimes i keni, spo di tjeter spjegim. Ferizajli, pshtove edhe sot, se po pritoj me te fshi, se mu ka hargjit goma.

Shkoni more qiju qiju, qiju, qiju, qiju ni - - hahahahahahha.

Kur ti hin qetash ferizajlija rafall.

Qe nji propozim per ferizajlin: Hajt qetu ne qet topik, qfryju dhe shana krejtve qe po te bojm nervoz, me krejt shamjet qka i din, dhe mandej ndoshta shprazesh dhe ja nis me fol per tema sipas titullit.

NISJAAAAAAAAAA

__________________
AyDiqka

Date:
Permalink   

Qe ni propozim per ty Xenin: hin e fshije krejt kit topic! Mire ke n'fillim me bo zajebanci pak me homofobine (edhe pasigurine) shqiptare ama e bonen bajat. Mu ni person qe po thot qe i takon gjinise femnore m'ka puq nihere kshtu qe jom dal n'fitim :p veq me kone edhe me dit kush osht e me e keshirat qekin :D ... Nejse, fshisen Xenin, fshisen se marre!

__________________
AjoEdheMaDicka

Date:
Permalink   

masi paska me u vu ne funkcion dizenfekimi prej xeninit qe po ta dha edhe nje t'pacme se neser edhe ashtu nuk numrohen mo. treten.


sa per qek s'pe di sa lerg ja ki msy. e bojme llaf ket pune mos u merzit se pa e shkretu gjinja edhe naj topik tjeter ku s'lajne lezet tjeter pos me nis me shkepe paca apet, s'o e mundun. keshtuqe mos i humb shpresat.


pac__________________
ferizajlija??

Date:
Permalink   

xenini wrote:


Nuk i lexova krejt postimet, po vetem ja leshova syrin, se jam shum bizi. Krejt keto prej pa t`qimes i keni, spo di tjeter spjegim. Ferizajli, pshtove edhe sot, se po pritoj me te fshi, se mu ka hargjit goma. Shkoni more qiju qiju, qiju, qiju, qiju ni - - hahahahahahha. Kur ti hin qetash ferizajlija rafall. Qe nji propozim per ferizajlin: Hajt qetu ne qet topik, qfryju dhe shana krejtve qe po te bojm nervoz, me krejt shamjet qka i din, dhe mandej ndoshta shprazesh dhe ja nis me fol per tema sipas titullit. NISJAAAAAAAAAA

krrejt ju qi spu qimi kapene k...n e lidhne me ni konap ,,shtyne kanopn mdis komve e qitne pas shpynes edhe ngrehene kanapin t nalt ,, kur tu mrrin maj e kai seni te btha nisja me dhi n'ta se qa k....n po ju vyen.,

__________________
xenini

Date:
Permalink   

Ferizajli, kqyre bre njeri, mos ta ka ndrru najkush tastaturen, se gabimet e tua po jan shum te mdhaja bre dhe po duhet ka tri here me i lexu.


Lidhje me shamjet me ki deshpru shumė, kam mendu qe e ki vokabullarin shum ma te fort. Me ma pas dhan najkush mu shansen, si une ty qe ta dhash, te kishin vyt dy ore me i lexu ato shamjet e mia.


Hajt provo edhe nji here, se nuk m`ka pelqy kjo storja jote. Provo edhe nji here. Nuk ke nevoj me shkruajt pikat, po thijesht pidhin shkruaje pidh, e karin karrrrrrrr.


Tash__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

Jaaaaaaa, Xene dikush pernime ja ka ndrru tastaturen ketij venalis tem,  po shihet qarte qe ky ferizajli te koka me dy piktpytje, a aj dylberi jem osht me tri pikpytje.


Dylberoooooooooooo, baba tka llakum, nisja me shaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:__________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

:tevelizori wrote:


Jaaaaaaa, Xene dikush pernime ja ka ndrru tastaturen ketij venalis tem,  po shihet qarte qe ky ferizajli te koka me dy piktpytje, a aj dylberi jem osht me tri pikpytje. Dylberoooooooooooo, baba tka llakum, nisja me shaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:


jo bre xen nuk jam une, qysh tha ky k*** "televizori"  un e kam nikun me 3 pikpytje???
Edhe qaj qe ma ka marr nikun, nana ju q.... pe dini ma, nuk ka nevoj me shkru??po ku ka.. shkove e morre bash qet nik bre?


hej televizor, ku je bre,  hey mora vesh qe te kishin leshu prej domit  t'shtimes, perhaj perhaj, kur do me qarros   aaa >?


 


BY ferizajlija???


 


                       __________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

:bigxenini wrote:


Nuk i lexova krejt postimet, po vetem ja leshova syrin, se jam shum bizi. Krejt keto prej pa t`qimes i keni, spo di tjeter spjegim. Ferizajli, pshtove edhe sot, se po pritoj me te fshi, se mu ka hargjit goma. Shkoni more qiju qiju, qiju, qiju, qiju ni - - hahahahahahha. Kur ti hin qetash ferizajlija rafall. Qe nji propozim per ferizajlin: Hajt qetu ne qet topik, qfryju dhe shana krejtve qe po te bojm nervoz, me krejt shamjet qka i din, dhe mandej ndoshta shprazesh dhe ja nis me fol per tema sipas titullit. NISJAAAAAAAAAA


Jo bre xen, kur te kam sha ty qe pot shaj sod, hajde hajde mas shumti e kam menu, ama se kam shkru>??? hey po baj hajgare, oki:biggrin


Edhe une kur  shaj, shaj ma jeshem diqka jo si ai kari, qaj de me nik tem, bre nana ju qit 4 an t'botes>>???? qaj qe  e ka pordor nikun tem?__________________
historiani

Date:
Permalink   

ferizajlis duhet ma ja pranu qe nuk munet kerkush me u parqite si ai e me mos me u verejte. E ka nenshkrimin origjinal ne te shkrume edhe hiq pa u nenshkru. Respekt.__________________
ferizajlija?????

Date:
Permalink   

ferizajlija??? wrote:


:bigxenini wrote: Nuk i lexova krejt postimet, po vetem ja leshova syrin, se jam shum bizi. Krejt keto prej pa t`qimes i keni, spo di tjeter spjegim. Ferizajli, pshtove edhe sot, se po pritoj me te fshi, se mu ka hargjit goma. Shkoni more qiju qiju, qiju, qiju, qiju ni - - hahahahahahha. Kur ti hin qetash ferizajlija rafall. Qe nji propozim per ferizajlin: Hajt qetu ne qet topik, qfryju dhe shana krejtve qe po te bojm nervoz, me krejt shamjet qka i din, dhe mandej ndoshta shprazesh dhe ja nis me fol per tema sipas titullit. NISJAAAAAAAAAA Jo bre xen, kur te kam sha ty qe pot shaj sod, hajde hajde mas shumti e kam menu, ama se kam shkru>??? hey po baj hajgare, oki:biggrin Edhe une kur  shaj, shaj ma jeshem diqka jo si ai kari, qaj de me nik tem, bre nana ju qit 4 an t'botes>>???? qaj qe  e ka pordor nikun tem?

ty ferizajli me tri pikpytje ama edhe ty me dy pikpytje jav qifsha rokopidhin e nanes pse ma kini vjedh nikin

__________________
historiani

Date:
Permalink   

Harrova me than qi me pas kon peder ja kisha dhon ni pac.


Mase nuk jam, po m'duhet mi vill.__________________
ferizajlija?????

Date:
Permalink   

ty ferizajli me tri pikpytje, ty me katra ama edhe ty me dy pikpytje jav qifsha rokopidhin e nanes pse ma kini vjedh nikin, jav qifsha nanen baben edhe dy prindit

__________________
ferizajlija pa asjne pikpytje??????

Date:
Permalink   

jav qifsha jav qifsha jav qifsha breeeeeee, buhaaaaaaaa buhaaaaaa buhaaaaa, uh nanen jav qifsha se um mbet diqka ne fyt. khaaaa ma se shumti ty ferisajli me tri pikpytje ??? ty ty ta qifsha se baba tka dylber........

__________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

ferizajlija????? wrote:


ty ferizajli me tri pikpytje, ty me katra ama edhe ty me dy pikpytje jav qifsha rokopidhin e nanes pse ma kini vjedh nikin, jav qifsha nanen baben edhe dy prindit

ojjjjjj ti nana jote, ka karin dole ti, uuuuuu deknit ti qifsha hoooo;dhe me siguri je qaj muti qe ke shkru ma hert, qifsha pederin e nanes pidh, ta pushursha nanan lul pidhitm bre mushikin e nanes pidh.

__________________
ferizajlija???

Date:
Permalink   

ferizajlija??? wrote:


ferizajlija????? wrote: ty ferizajli me tri pikpytje, ty me katra ama edhe ty me dy pikpytje jav qifsha rokopidhin e nanes pse ma kini vjedh nikin, jav qifsha nanen baben edhe dy prindit ojjjjjj ti nana jote, ka karin dole ti, uuuuuu deknit ti qifsha hoooo;dhe me siguri je qaj muti qe ke shkru ma hert, qifsha pederin e nanes pidh, ta pushursha nanan lul pidhitm bre mushikin e nanes pidh.

hey xen kalle fhisen se kare u banem???<<

__________________
1 2 3 4  >  Last»  | Page of 4  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard