Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: E refuzoj Kosoven !
Evropa

Date:
E refuzoj Kosoven !
Permalink   


Te nderuar forumista !


Jame duke jetuar qe 8 vite ne Evrope .Vitin  e ardhshem pata planifikuar te kthehem pergjithmone ne Kosove.


E nderrova mendjen ,kur statistika tregon se me se 50 % te popullates jane pa pune ,dhe njerzt e <Hyqmetit> blejne veture 240.000 Euro ,dhe ky skandale kalon pa asnje ndeshkim ,me vehte thash ADIO Kosove ,edhe nja 5 vite deri sa te perfundone hajnija e korrupcioni !


 


A kame te drejte dhe a kame marre vendim te qelluar ?


Ju lutem me sugjeroni ?


Prej  Kodres se Trimave  ,i rame ne Frankfurt!


Evropa__________________
Luli_uk

Date:
Permalink   

 


Tung


Te pershendes i nderuar "Evropa". Ke hape nje teme shume te mire dhe shume interesante, edhe pyetjen te cilen e ke bere eshte shume me vend.


Me beso se eshte shume veshtire te gjej pergjegje ne pyetjen tuaj, por une besimin me te madh e kam tek ZZ Top se ai mundet te ta gjej pergjegjen. Ai bile ta gjen diagnozen e qelluar njejt sikur ne nje topic tjeter rreth autoshkolles.


ZZ Top, kam nevoje per ty momentalisht qe ta rahatosh "Evropen", te lutem mos e le me hjek.__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Luli _uk ,Evropa ka te drejte plotesisht qe e ka hape kete teme .


Une vetem kisha shtuar apo kisha sugjeruar qe te tjeret ta vazhdojne kete <lojen> time :


-Le ta bejme radhitjen e secilit Politikan qe per kontributin  qe kane dhene per Kosoven ,ashtu edhe tipin e vetures e meritojne.


Fillojme me radhitjen :


 1.Nexhat Daci       ................................................TRABANT


 2.BAJRAM KOSUMI .................................................WARBURG


   (vazhdoni ju te tjeret me listen ju lutem )  


 __________________
kinezi

Date:
Permalink   

Hiq mos u ktheni.
Krejt palidhje eshte n'tuKosov: hajni, korrupcion, papunesi, papunetore, rruge te keqija, lloq. Bile as qebapat edhe byreki nuk jane qysh kane qene dikur. Ne shkolla nuk keni ku me i qu femijen, e duhet me i qu, se me diploma te evrupes nuk muni me hy ne pune ketu. Nuk ua pranojne.
Krejt senet jane ma shtrenjte se ne Evrope, teshat, haja, qiraja, sherbimet mjekesore. Ani me bo me e kqyre edhe cfare kualiteti jane keto per sa pare kushtojne, bini ne depresion. Duhet me ble kerr te vjeter se; 1) te riun ua vjedhin; dhe 2) keri i ri kushton ma shtrenjte se ne Evrope. (Per kete arsye edhe Dacit i ka kushtu kerri ma shtrenjte. Plus po duhet me e rujte gjithe diten.)


Mos ta zgjas edhe me shume, po ti bi shkurt: hiq mos u ktheni!


Veq pare mos harroni me qu!


Ju don,
Kinezi, kojshia i pare__________________
HasDreq

Date:
Permalink   

Une vetem deshta qe pak me e plotesu listen e ZZ_Top-it me disa permirsime te vogla dhe kjartesime teknike.


Per shkak te kontributit qe kane dhene per komb dhe atdhe keta kandidate duhet te shperblehen me automjetet e paguar nga tatim-paguesit (une njeri nga ta) mire po viti i prodhimit te ketyre veturave gjithashtu duhet te kete nje simbolike patriotike per kombin tone keshtu qe propozoj qe viti i prodhimit te tyre te jete 1981.


 


1. NEXHAT DACI ....................................  DACIA (prodhim Rumun) mos qeshni Rumunia osht ne BE


2. Bajram KO(n)sumi ............................... TRABANT (shtetin e prodhuesit nuk pata kohe me e verifiku) ama garant jone ne BE edhe ata


3. Ismet Beqiri ....................................... WARBURG ...


 __________________
JAPANI

Date:
Permalink   

Kur po lexoj qesi sene besomni se syt me lot po mė mbushen.


Ende ka ksi patriota qe po vujn per atdhe, ua preu zemren mergimi, ē'do nat anderr po e shohin kosoven o zot kuku. po le bre pas zotin mos boni hajgare.


Evropa, ZZ Top, Luli UK, po ma merr mendja se edhe ju jeni azilanta, une  prej 21 vjetve qe i kom kom jetu nja 18 jasht Kosovės domethan kom lind ne nje shtet diku ne Evrop, jom shkollu edhe kom ardh ne kosov une e kam nenshtetsin e tjeterkuhit, po sma merr mendja qe kthehna ma atje me jetu, e kom regjistru ni fakultet edhe shyqyr zoti tash e perfundova edhe pak provime um kan mbet. Gjat studimeve jom punsu me ni kompani te hujen ketu ne prishtin, jom menagjer, i kam kushtet e mira te punes, e kom marr ni banes te mir, femra ka sa t'duash, jeta eshte e mir, edhe e lir osht, tash prishtina i ka tanat t'mirat, ka rrug "t'mira" ka femrta t'bukra, ka lokale t'mira,edhe gjelbrimin kena me ba gjithashtu edhe lumin shum shpejt. pra Evropa n'kofsh njeri i mir le Evropen edhe hajde ne kosov edhe kontribo edhe ti ne kete faz tranzicioni, e mos prit qe na me ndreq e ju me ardh krejt hazer. Mos i ngo kta qe nuk ja dojn te miren kosoves, boll mir osht.


Ejvalla__________________
kinezi

Date:
Permalink   

Qyre sa mir! Me bo me u kthy, ju gjen baci JAP ka ni vend te punes meniher. A po bre baci Jap?__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Japan ,ndoshta ne qe rrime jashte shtetit nuk posedojme intelegjence cfare ke ti .


Pasi qe ti ke jetu 18 vjete jashte ,ne kemi jetu ka 25-30 vjete brenda.


Kur ti ke qene jashte shtetit ne kemi pase jete  te mire ne Prishtine.


Ju pergezohem te arriturave tuaja dhe vetem vazhdoni ,i mjeri ai qe nuk shefe cka po ndodhe mbase kodres !__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Harrova Japan me te tregu ,se ne Vaktin tem ka pase rryme 24 ore.Cigaret jane ****e vetem ne kioska.Vetura e liderit te Kosoves ka qene Mercedes ,20 vjete i vjeter .Lideri i Kosoves ka jetuar ne banese 3 dhomeshe .Deri ne Selanik kemi shku me hanger darke ,e me u kthye te nesermen.Viza kemi pase vetem per Amerike,Australi dhe Kanade,krejte Evropa  me dyjen tjeter te kane leju vizita deri 90 dite pa kurfare pyetje.Njerzit e kane prite Vitin e Ri prej Sofijes ,Budapestit,Moskes,Vienes ,Zagreb etj.Popullsia ka dite shkrim-lexim.Rilindja si gazete ditore ka pase tirzazh me te madhe se krejte gazetat ditore qe dalin se bashku ne Kosove.Ka qene <marre> deri me 1989 me ju prezentu dikujna ne Prishtine si Gastarbajter,shansat me nxane femra kane qene O,( sot eshte  e kunderta).Ketu ne vendin tim ku jetoje ,vjene personi nga Gyrbeti ne Prishtine  qe e ka shkollen fillore te kryeme e kthehet me Farmaciste per nuse !


Japan me 21 vjete ,vetem sa e i ke hape syte ne kete dyje ,mos mendo se ja ke ngjite Zotit per k....qe !


Kaq !__________________
JAPANI

Date:
Permalink   

ZZ Top,


Qysh tregova edhe pak ma heret, une jom lind ne Danimark, edhe thash qe e kam nenshtetsin Danez, kur e kom festu une vitin e ri ne NY, Sydney, Toronto, Helsinki, Oslo, Kopenhagen, London, e shum metropole tjera Botėrore  edhe sot une muj mi vizitu krejt qeto vende edhe i kam kushgtet edhe e kam mundesin se kam pasaport nderkombėtar per dallim prej azilantave, ti Dosti jem ke mujt mi vizitu beogradin, shkupin sofjen tiranen e do mbeturina te ballkanit. Edhe ZZ Top une kurr nuk mendoj se ja kam ngjit zotit per Ko*e, veq e di se nuk o qaq keq ne kosov qysh pe paraqesin kta badihavgjit, se nuk po e di shqiptaret e mi qysh ja kan qit rrethin nuk msojn nuk punojn nuk boj kurgja per shtetin edhe dojn mi pas tanat ato t'mira


Gjermant kan hanger 15 vjet veq Kompira edhe sjan anku deri sa e kan qit shtetin ne binar, e na po dojna me nejt terun nderkombetaret me naj ba shtetin e na me thy nperendim ska vlla qeshtu__________________
kinezi

Date:
Permalink   

Qyre qukin e dajes sa i mecem! Garant ju ka ndreqe disponimi perpara vitit te ri. O rrit ****ja ne Interex, a? Sa po bohet pazari ditor, 13.5€?__________________
JAPANI

Date:
Permalink   

Dezinformat ke Kinez,


Noshta edhe i ba ku ta di une__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

Pulitikanat ne kosov thojne per neve se: njerezit qe s'kane pare s'kane asnje pike m..ti ne b..th.


Evrope, mori evrope (kesh kah te shaj perpak se mu kujtu ajo evropa qe spo na jep pavaresine), qyre evrope me axhin, nese ski pare s'ke qa vjen hiq, perveq nese don mu bo far kryetari a zavenci i tina, se si te bohesh qasi, edhe nese skije na ta ngjesim m..tin me kaci permas, so problem.__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

kinezi wrote:


Qyre qukin e dajes sa i mecem! Garant ju ka ndreqe disponimi perpara vitit te ri. O rrit ****ja ne Interex, a? Sa po bohet pazari ditor, 13.5€?


qinez sa per info tonen ( se me Evropen boj llaf ma vone) Interexi i bon minimum 30 000 euro ne dite.


ku po marin gjinja pare ide nuk kom.__________________
JAPANI

Date:
Permalink   

Intelektuale po ma merr mendja se Interex-i ban ma shum veq nejse qaq ja paske Lan


Edhe Kinez, kur msojsh diqka mbaje lirisht per vete mos u trego meniher i menqur me qit ne publik, se nuk osht shum mir. Na jena kush e di kush ne jeten e perditshme, po ne forum jena Kinezi Japani Intelektualja televizotri ZZ Topi Luli Xena Tranavica, e shum te tjer, pra mos u bon Cij me hulumtu e me publiku se s'bon, po menoj hulumto sa t'dush veq mos u bo injorant me ksi sene__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

O Japan o tup ,edhe une kam passaporte ma te forte se ajo e Danimarkes e k...t ,nuk eshte poenta aty o ponny (se nuk muj me te than Kali se ende je i ri :) )


Mos ma tesh k....n shume.Ke shku ne Kosove <good for you> ,ti je i mecem dhe intelegjent ,ne te tjeret sillum neper Evrope se nuk kemi pune ne Kosove ,sikurse Baba yte qe ka dale me 5 kilogram pasul ne gyrbet para 25 vjetve ,kur une kam pushu ne deti te Greqise !__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

o ti njani


hajt qite ate foto edhe niher se shume po me intereson si ka qene ate kohe:))))))


Jape mos bi bre ne provokime.


edhe shume mire e ki, veq po dojne me te bo nervoz.


e ti evrop rri qatje ku je. prit sa ta bojna na kosoven parajse;)))))


e perderisa je ti etje, kete dostat e kodres tende te trimave po punojne kunder teje , a spo dojne me te pa ty, a spo dojne me pa kosoven tone mire nuk e di, po ata po e votojn LDKyhin. e djst tosht JDKyhi, me kriteriumet e tua ki met qatje ku je.__________________
kinezi

Date:
Permalink   

Japi:
Edhe Kinez, kur msojsh diqka mbaje lirisht per vete mos u trego meniher i menqur me qit ne publik, se nuk osht shum mir. Na jena kush e di kush ne jeten e perditshme, po ne forum jena Kinezi Japani Intelektualja televizotri ZZ Topi Luli Xena Tranavica, e shum te tjer, pra mos u bon Cij me hulumtu e me publiku se s'bon, po menoj hulumto sa t'dush veq mos u bo injorant me ksi sene
______________________________________________________________________________


A po thu qi ma mire njeri me majt per veti kur meson dishka? Lirisht a? Edhe po ma merr mendja qe po don me me thane qe ma mire eshte me kallxu najsen kur nuk ke mesu kurgjo.
Veq prap falemineres qe po me len me hulumtu sa te du edhe po te premtoj se nuk kam me u bo injorant e as ksi sene.


Qyre Maxi po i bojke pazar 15000€, e ti tash kallxom a duhet ZZ-hi me u kthy n'tuKosov masi qeshtu tu koka puna, apo duhet me qu pare e na me ble ketu. Qysh perparon tuKosova ma mire? E ZZ-hi?__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Japan ,me me pyet mu dikush ,une te kisha marre e te kisha dergu atje ne ate fshatin ku ke jetu ne Danimarke. Per ty Japan ,qyteti i Prishtines  eshte EL Dorado .Ma larte the qe edhe ke gjete pune,edhe pe kryen fakultetin ,edhe po rrine me qika te mira ......


 100 % Idiot ne 2 (ne katror )


Baju tash !__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

JAPANI wrote:


Intelektuale po ma merr mendja se Interex-i ban ma shum veq nejse qaq ja paske Lan

Jape, une thash: Interexi i bon minimum 30 000 euro ne dite

__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

intelektualja wrote:


JAPANI wrote: Intelektuale po ma merr mendja se Interex-i ban ma shum veq nejse qaq ja paske Lan Jape, une thash: Interexi i bon minimum 30 000 euro ne dite


 Intelektualja pasi ka intelekt te pakufizueshem ,punon me honorar si Kontabiliste ne firmen e lartepermendur :)


 100 %  pe din ti cka  Intelektuale !


 __________________
intelektualja

Date:
Permalink   

a valla aZiZI marak e ki mu perla.


po nuk du me ta ofru ate kenaqesi!__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

E keqekuptove,teskti im nuk ishte oferte per me u perla,aki ishte konstatimi im :)__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

a mos je ne Kine aZiZ?

__________________
urbanalisti

Date:
Permalink   

Evropa,shum mir je atje,edhe dija kimetin,se nuk ki qka me lyp ktu.Mos kqyr qka t'thojn kta forumistat se perderisa rrijn gjith diten n'internet i kan punt mir per veti.Qka me ju bo tjerve qe kompjuterin e shohin vetem ne enderr.Ose,prit edhe pak se mos po bohet ma mire,se n'letrat tarot than se ka mu bo mir pas pavarsise,ta shohim.
Nese ke qejf une ta spjegoj krejt se qysh kishe mujt me kalu n'Kosove,vetem disa informata t'vogla per ty m'vyjn.
Nese je i Prishtines parashikimet kishin pas me dal pak ma t'mira.Ja kishim lidh kryt diqysh.
Nese je i katunit trus bethen qaty se nuk ki qka me lyp hiq.


__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

i katunit, i katunit osht, a se ki lexu qe osht i kodres se trimave a?


 __________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Intelektuale ,edhe gjeografine pe dine shume mire :)


 Je 100 % ne katror, pe din ti :)__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

a pi she qi e dita qe je ne Qine se kejt senet pi she mrapsht

__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

qin per qinshi o aziz smun me hi ne katror veq nese pernime je ne qine.


hiq spu dishe matematike.__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

hej aZiZi, ta kallxoj ni vic


ish pas pi ni leper edhe  ka hi ne mal.


e sheh ni ujk edhe i gjuhet per me e honger. po kcen ujku tjeter se dojke edhe aj me e honger leprin. e t'luftojn ujqit de qe te cofin


zgjohet lepri ne sabah


edhe pi sheh dy ujq te coft.


po fol vet me veti:" valla kokna pi prom shum, paskna bo pizdarija"


edhe ti aZiZi si qaj lepri po me dokesh


 __________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Ky vic eshte prej vitit 1983 ,tu ka retardu truni po doket :)__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

qa ki bre aZiZi


qa po nxehesh


une veq po tentoj me ra ne nivel tondin__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

hej aZiZi qarkullo bre pak, qa nuk po shkon te burim zyberaj knaqesh\


qe po ta kallxoj udhen


http://www.burimzyberaj.tk/__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

 Lope e madhe po dokesh ,hajt tash tregona cka ka lidhje ky kengetari idiot me biseden qe ishim tu e ba ? Apo te kane humb argumentet e arsyeshme do duhet me shpike nej budallaki origjinale .....


 100 % pe din ti :)__________________
Tranavica

Date:
Permalink   

Lale...shume gabim e ki per te lepri...aZiZi ma shume eshte lepri i kesaj barcolete me poshte ( qe eshte nga viti 1985 aZiZ) - pe shkrutoj pak...


Lepri tu pi birra edhe tu thone "kom me ja q* nanen arushes....e nijne kafshet e tjera edhe i kallxojne arushes... kur vjen arusha e shef lepurin edhe ja bon "Leper, cka je tu bo?"...lepuri:"Qe bre po pi birra e po ha m** palidhje!"


aZizi, a ta qelim edhe nja? Lasko, Heinneken, te Pejes,...cfare pe don? Me rendesi e ki mos mu ndale!__________________
Tranavica

Date:
Permalink   

 


Lidhur me topikun:


Jape, mos u ngut. Je i ri, ki elan per jete, je plot oprimizem...sigurisht qe me jetu ne Kosove edhe me jetu ne gurbet ka shume dallim, secila i ka perparesit dhe mangesite e veta.


Dallimi Jape eshte qe kur ki me majte femi duhesh me rezonu ndryshe...mi qit sendet ne tjeter kanar. Nuk e ki ma veq bothen tonde pergjegjesi. Kur je vet ndryshe - kur rafsha mos u vrafsha!


Per juve qe po ju intereson a mu kthy: nashta duheni me e riformulu pyetjen: a jeni te gatshem me u sakrifiku, me i ule kerkesat, me u ballafaqu me padrejtesine cdo dite, mu merdhi kur nuk ka rryme???...e prapeeee me e ndi ngrohtesine dhe me thone "vallahin, I'm proud to be shqiptar!"


Ndoshta eshte ceshtje individuale.__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

hej aZiZi pash buken qi kethehesh


qe pe qelin apet MUP-in asi MPM-hyin e te marrin ne pune.


pa konkurs bile se koke margaritar__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Lopa e madhe ,hajde tash kallxona cka ka lidhje kjo bisede me punesimin  me MUP etj :)


 


100 %  pe din ti__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

O aZiZi jem I dashtun!


 


Mos fol shumes, se tjereve nuk kom une qa me ju spjegu, po veq ty. Edhe ato nuk du me ta spjegu pse Burim Zyberaj a pse MUPi, ty duhna me te spjegu veq arsyet pse ti nuk jet y kuptu.


 


E ato jane:
  • Ti gjate jetes  ose ke pesu atrofi te cerebrumit dhe cerebellumit ose


  • Ke pase fatkeqesin te perjetosh llobotomin.

 


Keto jene arsyet e vetme qe mund te spjegojn fenomenin se ti mendon vetem me perfundimet nervore te kordes spinale edhe at me ato qe perfundojne ne sacrum dhe ne muskulin gluteus, si ne ate maksimus ashtu edhe ne minimus__________________
Luli_uk

Date:
Permalink   

 


Papapapa cfare bisede koka zhvillu ketu pari.


Japani paska fishllu krejt, kah po sillka po bojka be ne passaporten e Danim..tit, e boll mire i tha ZZ se ka dikush pasaport edhe ma te fort se ai. Per Japanin krejt shqiptaret tjere qenka azilanta. Po edhe nese jane ata jane shqiptare pike se pari. Edhe nuk e di pse po i dhem Japanit ajo pune. Bisede shume e pafrytshme. Intelektuale edhe ti pak me ke habit se kam krejt mendim ndryshe, por ne kete topic dika krejt prap paska shku.


 


Nuk po kam koment, kur qifti i Japanit me disa vite ne Kosove apo gjetiu te mban ligjerata.


....................Nuk po di, shume e pakuptimt po me duket te komentoj.


por prap se prap ju pershendes__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

Lul bonu bre pak ma specifik, se as une ty nuk po tr kuptoj bash bash


po te hupin valet__________________
mire e ki valla

Date:
Permalink   

ngo bre djal a qike se nuk e lexova mire, une qeto vjet i bana a tybja tybes kurr fjal ma te meqme nuk ka nie po bravo bre te kofto haaa, se bash ja ke qellu postavni muhabet ke fol po a e din qka bre bir a bij ma mire ish kone me bo ba edhe ti naj sen per ket kosoves edhe per neve tu kosoves qe po jetojna ksajde, po du me thane qe ma mire me u e pas kry naj shkoll ti edhe mu kthu e me ba najsen mar ne ket ven, e ti e di qe thu qe nuk mujna me ndrru kosoven krejt vet a vet pa u bashku, po kret qeshtu si ti thojne edhe jena met qeshtu . ishalla ma keni marre vesh naj fjale se nuk po di me fol une me ket guhen e juve rinis t'sodit hajt ma boni hallall e zoti ju rujt

__________________
Cali_(i ri ne kete topic)

Date:
Permalink   

o njerz nuk e di bre pse po merrni me ato gjana kush ka naejt ma shume ne ks e kush ma pak mendimi jem eshte qe secili qe keni dale jasht e keni pase nga ni arsye, shumica prej skamjes e po ju lutna krejtve per hire te atyne qe kane dal per kete arsye duhni me pase ma shume konsiderate per keto kategori, ju lutem folni per temen e vila eshte propozu flm


ju pershendes


 __________________
DelFini

Date:
Permalink   

Evrop shum mir ja paske pa ba ti , mos luej veni pi Frankfurti..

a ti aZiZ a e din qysh po ma qon mallin , si ne mIRC do BOTA qe i marojshim qe kush te folke dicka ne kanall ata i kthejshin pergjigje ( shpesh her pergjigjet e botave jon kon fjal KOT) .. e tash qka po du un me thon edhe qka ka lidhje kjo me ty e me ket ven ktu ( se pot intresojshin shum lidhjet ty) osht se ti ktu je ZZ BOTI. #

JapanC.. mere printo qat mesazhin qe e ka shkru Tranavica kopjo nja 10 her edhe ngjite ne venet ku rrin mas shumti qe met ra ne sy shpesh e me lexu dej sa te ngulit nkry..

e tema.. po tema,

Edhe un jom ik pi kOsoves.
Edhe skom qef me kon qytetar i ni shteti qaq tdobt, me ni shoqri kaq tpashkollume
e tpaaft per me u organizu bashk rreth ni qellimi.


__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

bash mire more!!!!!!!!!!!! qysh nuk ju ka ra ne mend ma heret!!!!!!!!!!


rrini qatje ku jeni


ne meantime leni kusherit e juej prej Grdovcit,  Grabovcit, Sllapuzhanit,  Muqibabes, Muqiverces  e Muqitezes e qa po di une me votu per ne e per ju!!


e mire u pafshim ne Kosoven e Lire e Pakorrupcion ne vitin 2500!__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

ups


edhe diqka!


veq vazhdoni me refuzu Kosoven


uuuuuuuuuu pse jo more, qysh nuk me ka ra edhe mu ne mend ma heret!!!!!!__________________
Luli_uk

Date:
Permalink   

 


Tung Juve


Intelektuale, ke shume sens te mire per humor hahahahaha ….. (po te hupin valet). Pavaresisht se a pajtohem me ty apo jo, prap nuk mund te ta marr inati sepse kam nje doze simpatie ne mendimet tua. Nese e ke kuptuar shkrimin tim se une jam kunder kthimit ne Kosove, atehere e ke kuptuar gabimisht. Eshte mekat per cdo shqiptar qe tere intelektin qe posedon ta shkrij ne ndonje vend tjeter te botes. Une aspak nuk mburrem qe jam jasht apo qe posedoj shtetesi te huaj, sepse zemra me flen vetem ne Kosove. Plotesisht ka te drejt Tranavica kur thot se ai qe mendon edhe per ekzistencen e dikujt tjeter nuk vendos aq leht e aq shpejt per (mos)kthimin e tij ne Kosove. Nuk dua te them asgje per veten time, por vetem shkurt per Japanin ti tregoj se ka edhe te tjere qe kane kryer fakultet dhe qe e kane gjetur vehten neper vende te ndryshme te botes.


Japani na paska sulmuar aq shume sa qe une mbeta pa mend. Reagimet e ZZ Topit i pash plotesisht te arsyeshme sepse Japani po flet pa argumente.


Intelektuale, ndoshta e kam gabim, por jam mesuar te shoh shkrimet e tua ndryshe. Mua gjithemone me eshte dukur se i gjykon gjerat shume drejt, e kesaj here mu duk si gjykim i njeanshem. Me fal ndoshta po gaboj por ja qe mua ashtu me eshte dukur, por prap se prap vazhdoj te kem simpati ne mendimin tend.


Te gjitheve ju pershendes perzemersisht.__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Luli _UK po me vjene mire qe je kritik ndaj Intelektuales,ajo ka personalitet te pergjysmeuar .Nganjehere din ajo te shkruaj sende te meqme ,e pastaj si te <gervishet> pak ,brenda i del budallakija qe padyshim ja mbane skeletonin e trupit:)


Luli _uk ,harro JAPANIN,njeri ka pasaporte Daneze,ka krye fakultet dhe keto dite eshte kah e prete aktin e pare seksual :)


 Gezuar e per hajr Japan :)__________________
xenini

Date:
Permalink   

Ha, spo di prej nga me ja nis. Moti nuk kam shkru ketu e postimet e juaj po i lexoj. Ne ket rast i lexova tri here postimet e JAPANIT dhe me as nji moment nuk mu duk qe ka shkruajt diqka abnormale ose me naj prepotenc ose diqka qashtut. Lexoni edhe nji here ēka ka shkrujt. Thijesht, po ju tregon jeten e tine dhe po ju thot, qe aj po jeton mire ne Kosovė dhe ishalla ka drejt me i pelqy jeta nė Kosovė. Une nuk po shoh ketu kurgjo tjeter. Sipas atyre qe ju keni gjuajt, po del qe nuk ka mundesi te jetohet mirė nė Kosovė. Kadal bre njerez, a po mendoni qe na qe jetojmė nė Kosovė, jena ketu vetem qe nuk kena mujt me dalė jasht a? M`falni, po flas vetem edhe vetem ne emrin tim: UNE JETOJ NE KOSOVE EDHE NE PRISHTINE VETEM EDHE VETEM QE ME PELQEN TE JETOJ KETU. Pasi qe me pelqen jeta ketu, mundohna jeten time ta ndreqi edhe mė mirė. Ka nji milion te kqija ne jeten e Kosoves, por gjeth me njė te keqe i gjej dy te mirat. Sistemin e shaj, e kritikoj, per me qen mė i mirė, mė pėrgjesi - por ajo nuk do me thon qe ėshtė edhe aq keq ne ket Kosovė.
Tipi qe e ka qel ket polemik, koka nga Frankfurti dhe koka deshpru ne korupcion dhe hajni ne institucionet tona. Ėshtė e vertet, por me kqyr ashtu, nese i lexon gazetat e Gjermanis, duhet me dit qe edhe atje gazetat ditore jan te stermushura me aferat e Gjermaneve per korupcion e dallavera me pare te taxave. "Evrope i ram nga Vranjevci" po te garantoj, qe korupcion ka gjethkun, dallimi ėshtė vetem te sasia, sa duhet me i dhon.
Vetem nji rast banal, nuk vlen te diskutohet, por po e permendi. Klubi futbollistik nga Berlini "HERTA" me ndihmen e referit Gjerman, ja shet lojen nji ekipit tjeter per 30.000 euro. Klubi HERTA luan ne Kup Uefa, po du me ju tregu qe nuk ėshtė klub tipit Flamurtarit a Beses, po alamet klub. Sipas kesaj informate une kisha vyt me thon - qifsha gjermanin kur ja paskan nis mi **** lojt per 30,000 euro.
Esenca e krejt keti muhabeti. Ne rethin ku rri une, nuk ka njeri, ose jan shumė, shumė tė pakt, cilet e kishin ndru jeten e Prishtines me jeten e Londres, Frankfurtit, Curihut, New Yorkut. Na keto qytete kena qejf me i vizitu si turista dhe mi pa dostat qe jetojnė atje. Mė shumė se dy javė, edhe Londra po tu bojke bajat. Edhe nji here - Mua (ne ket rrast edhe JAPANIT), na pelqen te jetojmė nė Kosovė, dhe ėshtė rrast shumė normal dhe na nuk dallojmė shumė prej tjerve.
Kaq prej meje.
Ju dua shumė, pa marr parasysh qvar mendime keni, qvar gjinije, moshe, ngjyre lekures, ose feje jeni - se keshtu na ka mesu OSCE-ja.


__________________
JAPANI

Date:
Permalink   

Tung,


Tash pėrnime du me refuzu edhe unė kėtė forum, s’di vlla njeri e jep mendimin e vet e I gjuhėn krejt nė krye me lloj lloj ofendime me lloj lloj bandalizma, Mu personalisht po mė jetohet nė kosovė, edhe pse I kom pas kushtet e mira ku kam qen mė heret, pėr njė vit jam adaptu nė kosovė, kom taku njerėz shumė tė mirė, edhe I kom rregullu kushtet e mia tė jetės, edhe nuk o ka ma nin pėr shtet tjetėr. Mu qetu po mu jetohet edhe pik, unė deshta mi tregu Evropės se n’Kosov nuk o edhe qaq keq sap o e paraqesin ata qe nuk po ja dojn tė mirėn kosovės, ata qė nė mes tė ditės e shohin njė pik terr, ata tė cilėt janė helmuar me pesimizėm.


Unė po mendoj se njeri nė kosov munet me gjet veten edhe shum mir bile, pra kush don me ardh nė kosovė deren qel e ka, e kush nuk don le tė rrin atje ku osht, veq le ta din se qat ditė qė t’kthehet nė kosovė ka me pas pak problem me u integru nė shoqėri.


Deshta me shtu edhe qeta se Evropa garant e din se Gjermant pas luftės sė dytė botėrore kan hanger veq kompira qe i kan importu pi turkie, ata kan punu shum vjet qe me pru gjermanin qetu ku osht sot ne qet gjermani qe po jeton Evropa, e evropes deshta mi than hajde ne Kosov ha veq kompira edhe kontribo pėr shtet ndaq qė njė dit fėmijėt e tu me pas ku me jetu, ose ose rri nė Frankfurt edhe mos u kthe ma kurr.


Edhe Taranavica qka o ka i mungon familjes sate qe jeni kthy prej belgjike, edhe tregum kur kishe mrri qat pozit qe e ke ti sot nė belgjik, edhe kur baba yt ish ba qaq i famshem sa osht me pas vepru nė belgjik. Spo di a veq po folni a pernime jeni qekaq tė trash.__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Japan ,Gezuar per shume mot Kershendellat !:)


E tash pe shofim qe je djale i mire :)


Japan a dole me ate qiken e Prizrenit qe e takove ne <chat> ?


Me informo per rrjedhat,te tjerat i di per ty ,Pasaporte Daneze,punen ne zyre me kravat cool,kallxom a e rrotullove ate qiken :)))


 Edhe Japan harrova me te tregu se Prishtina eshte Metropol per ate katundin e Danimarkes ,ku mbase orarit te shkolles ja ke njehe pulat kojshive ne oborr :)))__________________
JAPANI

Date:
Permalink   

Po e di se nuk ja vlen me u marr me ty, po nuk po kam qare pa ta kthy,


Luli, kom lind edhe kom jetu ne Holbek 45 km prej kopenhages, nuk o kan qytet edhe aq i madh, aj o kan ma i mir se prishtina e se tirana nja 50 here, po qe une e kom braktis per diqka qe mė a terhjek ma shum sesa bukuria, une e kom familjen ende atje po jam ne prishtin vetun, pėr nga natyra jam shqiptar (qe do me than avaturier, kam qejf mu perball me probleme) edhe qikjo arsyja pse jam ne Prishtinė. Luli n'chat nuk kam koh me nejt se nuk jam badihavgji si ju ne gurbet, e sa per at femren e prizerenit po Luli e nxuna edhe ta dish se sen ma t'bukur se femrat shqiptare nuk ka (bile t'pasterta janė) edhe nuk qihen qdo nat qe dalin n'diskotek. Luli une e kam ni femer edhe skam koh me u mirr me tjera, une kom ardh e kom gjet vet ne kosovė se kom desht me marr shqiptare, per dallim nga azilantat qe i thojn nanes gjejma ni nuse me misit.


Luli hajt tregom ti se ne cilen Ferm te lopve po punon ne Angli, garant tan jeten te vjen era pleh, e kohen kur vish ne kosov ja nis nja dy jav lahesh nga tre her ne dit qe kur vish ktu me than qe une jam pi Anglie kom pare e blla blla, ta dish luli ma qajo fora e azilantave nuk o ka pren hiq ne kosovė, edhe pak kena me ja nis me i qujt tradhtar t'vendit.


I'm proud to be Prishtinali,__________________
ani

Date:
Permalink   

allah allah


qa spo nijka njeri ksajde


ma se pari vet titulli e refuzoj Kosoven osht si me thon e refuzoj vehten edhe nonen e baben e kojshine e fisin ren


e dyta ju qe po jetojshi jasht sdi qa po nxehni, kerkush spo jau merr per te madhe se dihet qe kush osht ne gyrbet so bash mire me men ( pa ofendime po qashtu osht). mu pas kthy para tre mujve nashta ki**** pshtu po nkofse sjini kthy paq jini!!!


ky ZZ Topi e paska honger qat qorbe se po u nxejka shpejt


o njeri a po don me te kallxu pse nuk kthehesh ti ne Kosove?


ne kur je shku n'allaman per here te pare ke bo kerr, e maqine me la tesha e mos te flas qe te ka ra rasti me honger festek qe me siguri se din as tash qka jon se ne shqip se ki te njoftun at fjale, OSEEE nkofsh i shehrit te madh gruja spo te kthehet te vjehrria... QAQ  


le korrupsionin loqka jeme se ato fore moti jon shkri me bore te parvjetit


p.s. Ti Lul edhe do tjere mos ja nisni me analiza te personaliteteve se po em dhem kryt, jo per nejsen po sun pi ja qilloni hiq bre__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

E kame dite qe ne nje faze te kesaj bisede do te lamjerohet TOP KLLOSHARI :)


Ai eshte i fshehur pas emrit ANI :)


Tipi pe dine krejte pse gjinja nuk po kthen ne Prishtine ,vjehrra dhe anomali tjera :)


Padyshim ky eshte konsumatore i rregullte ne Pskiatrise ne Prishtine,nderkohe <ANI> ka ike nga reparti dhe eshte kyq ne internet:)


 ANI vazhdo edhe me nej koment tjeter ,ndoshta me <yth> sot krejte :)__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

heeeeeeeeeeeejjjjjjj njerez...


ni shok me tha qe osht kah bohet interesant ne kete topik se ka hy nifar ZZ-je i cili kejt qka po shkruan po ja qillon. Por une s'jom tu mujt me gjet vendin e sakte ku ka shkru qaj njeri qe me lexu najsen prej tij bre........allahile qe bohet i mire najnjoni prej juve me kallxon qka o kah thot ai njeri.__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Po shihet se ANI-te i eshte dashur te kthehet mbrapa ne Repartin e Pskiatrise ,per reagim e ka derguar kolegen e vet Tevelizorin :)


 Drama vazhdon :)__________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Ditet e lumtura te Japanit ne Danimarke,femijeri e hareshme :)


 


     __________________
ZZ TOP

Date:
Permalink   

Ketu ne kete valle mund te shihet babai i Japanit duke hedhur valle :)))


 


 __________________
ani

Date:
Permalink   

hej ZZZZZ BINGOOOOOOOOOOOOOO


 


e dita qe sje pej shehrit


i paske rujt fotot nlivadh


ski faj se skthehesh masi e ki me susta atje krejt


 


hajt hajt fol nguxofsh__________________
intelektualja

Date:
Permalink   

pash zotin Ani sa e ki dioptrine?

__________________
1 2  >  Last»  | Page of 2  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard