Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: Enver Hoxha ,tungjatjeta !
ZZ TOP

Date:
Enver Hoxha ,tungjatjeta !
Permalink   

Njė shesh i Ferizajt emėrtohet me emrin Enver Hoxhakosovapress
Ferizaj, 12 prill 2006  Time: 09 : 16

Nė 21-vjetorin e ndarjes fizike nga Enver Hoxha, njė grup qytetarėsh ferizajas tė tubuar rreth njė iniciative qytetare, tė martėn pasdite kanė bėrė emėrtimin e njė sheshi tė Ferizajt me emrin "Sheshi i Enverit".


__________________
Flaka

Date:
Permalink   

Perhajr koft  edhe ebajt me shnet.

__________________
dardani-pr

Date:
Permalink   

oOooooooo barku o ka m'zihet


po spo muna se pak ma heret premtova qe skom me sha.


Veq ju po e nenkuptoni qe jom tuj i sha une nerveti qita shypecat ne foto__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

qyrne ju te shehrive tjera, mos gaboni me fol keq per sheher temin.


Ky qe e ka qu doren perpjete osht kurrkush tjeter veq ferizajlija??? jone.__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

edhe osht t'u bo hajgare, nuk e ka pernime, se harrova.

__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 243
Date:
Permalink   ENVERI edhe ne HOLLYWOOD e keta me permendin ne Ferizaj ncncncnDenzel, Dafoe dhe Enver Hoxha

26 Mars 2006

Njėra nga surprizat e filmit tė fundit tė regjizorit Spike Lee ėshtė edhe njė protagonist krejt i papritur. As mė pak as mė shumė por ish diktatori Enver Hoxha bėhet personazhi i vetėm real nė filmin e ri INSIDE MAN, qė nisi shfaqjet mė 24 Mars 2006 nė kinematė amerikane. Filmi, qė u prit pozitivisht nga kritika mė e rreptė, pėrshkruan ngjarjet qė ndodhin gjatė njė bastisjeje tė njė banke nė Manhattan.

Hajdutėt, jashtėzakonisht tė sofistikuar kanė menduar pėr tė gjitha. Ndėr tė tjera ata janė pėrgatitur qė nė mikrofonėt pėrgjues brenda bankės tė luajnė njė fjalim origjinal tė Enver Hoxhės tė rrėmuar nga arkiva tė vjetra.

E ndėrsa policėt njujorkezė harxhojnė kohė pėr tė zbuluar se gjuha qė dėgjohet nga pėrgjimi ėshtė shqip dhe se ai qė flet ėshtė njė ish udhėheqės tashmė i vdekur, vjedhėsit kanė pėrfituar kohėn qė u nevojiej pėr tė zbatuar planin e tyre.

Clive Owen, Jodie Foster, Denzel Washingon, Williem DaFoe, Christopher Plummer, Regjia Spike Lee, INSIDE MAN, 2006.

__________________
VACATIONS , BOATS , THC + CBN / CBD=Vpa (vlera psyho aktive >,=,< 1 )


Senior Member

Status: Offline
Posts: 243
Date:
Permalink   


SHUM sen i qarte bene Hesap e kishin shtie ENVERIN ne iPood !!!! e vlen me shikue n KINO e jo pirat !!!__________________
VACATIONS , BOATS , THC + CBN / CBD=Vpa (vlera psyho aktive >,=,< 1 )


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Nuk e di, pse vendosa bash ketu me e qit ket shkrimin e shkurt:

Po i kqyri pastruesit e rrugve tu u mundu me e fshi pluhurin dhe zdralin e Prishtines. Badihava teknika e re, uji me shtypje t`madhe, kamionat me frqa te mdhaja, plot puntorė me tesha te portokallta, zdrali nuk po heket, vetem po e ndryshon formen dhe po heket prej mesit rruges, kishe mos me u pa. Prej asfalltit, zdrali po kapet ne kere dhe ne vitrina te dugojave, kamioni po kalon, zdrali po jet, nuk po zhduket. Po pse po fshijin, kur nuk po heket, ndoshta duhet me ndru tekniken, ndoshta ėshtė diēka tjeter ne pyetje. Krejt qyteti i lepiten me pllakata te vjeter dhe billborda te gervishtur. Tu u mundu me i hek, kanė met pjeset e shkyne te tyre. Si zdrali edhe pllakatat po ėshtė veshtir me i hek, me i zhduk. Po tushiratemi ēdo dy, tri dit, dikush edhe ēdo ditė, per momentin po e hekim zdralin, por zdrali perseri po kthehet, nuk po mundemi me e hek pėrgjithmon. Sa mire qe ne Qeveri ose ne Kuvend nuk ėshtė keshtu. Zdralin e hek, kur te do, pa kurfar problemi, si mos me pas qen kurr.

Kalof**** mir njerzit me regjistrime KS.

__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

Xene, osht hera e pare qe mu dasht me te lexu dy here, edhe drejt po kallxoj qe ma marove qejfin me kete shkrim, hala spo muj me besu qe e ke shkru ti. Aferim o njeri.


Sa per zdral, po du me shtu nji thanje timen (cilen gati e paskna haruu, a nashta se kom thone hiq kushedi) qe e kom pas bo para njo 16 a 17 vjete kur baba jem e dorzoj librezen e komunistav e e mori te LDK-se: Ish kon qu tipi ne sabah para sabahit e kishte nderru librezen ju kishin pas kuqe syte ish qakrrais, edhe kur po kthehet po na qon krejt neve fmive prej gjumit, nderkohe po e kap fotografine e enver hogjes e cilja u kon e msheft ne ram mas fotografis t'shokut Tite, pe qet permi, edhe po na grah krejt fmive  njo ni sahat udhe ne kamb drejt e ne oden e LDK-yhit mu regjistru per libreza. Aty s'naj rrasi kurrkush se tha jini te vogel, tonaj baba na murr edhe naj boni ka ni defilim neper qytet e drejt te kuzhina e Sejd Goranit ku porositi sabah per neve. ja nisem me hanger gullash per sabah, ty hanger mu m'qilloj dishka ne sahan u gerdita, masi isha pak ma i madh se kta tjert edhe masi u gerdita pak si teper ja nisa me sha me Sejd Goranin, me shokun Tite, me shokun Enver, me shokun Rugov eme te tonat edhe thash: Pa i qite n'konop krejt qeta prej 40 vjete e perpjete nuk hjeket zdrali pi asfaltit.


by tv - tekteri tregjistrohna.....__________________
Anonymous

Date:
belaxhiaaa
Permalink   


xeeeeeeeeeeeen pse ma ke shly postimin tem????''!!!!!???'

__________________


Veteran Member

Status: Offline
Posts: 72
Date:
RE: Enver Hoxha ,tungjatjeta !
Permalink   


Anonymous wrote:


xeeeeeeeeeeeen pse ma ke shly postimin tem????''!!!!!???'

edhe  temin e ka fshi bre.........................???

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Moti ka qen kjo pun bre, sa e di une.

__________________
xenini


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

more leje ti punen, po riqke ferizajlin qfar ftyre paha

__________________


Veteran Member

Status: Offline
Posts: 51
Date:
Permalink   

hahahaahahhahahaha
a hyni ne lidhje, u fkeva (thojn kaqaniklit) hajde perhajr qetash "jo more sheshi Enver po qe u ba me registrim.


Ferizajli e ke gjet foton zanzi po te shkon per personaliteti mos e ngo TV-n hahahhaha__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Profesori i gjuhės shqipe dhe njėherazi kryetar i sindikatave tė arsimit tė Komunės sė Ferizajt, Rexhep Sadiku, tha se "nuk jemi nostalgjikė, siē na cilėson propaganda antikombėtare. Ne jemi ndėrgjegjja e kombit. Nuk presim gjė nga ata qė pėr kėshilltar marrin Azem Vllasin. Ne do t'i mbajmė duart larg nga vllasėt. Sheshi qė do ta emėrtojmė me emrin e shokut Enver, do tė jetė shekulli i ėndrrave tona. I kemi mbushur sheshet e qyteteve tona me emrin e Nėnė Terezės, ndėrsa ajo mė sė paku mund tė jetė nėna jonė. Ajo ka mundur tė jetė fetare e mirė, por jo edhe kombėtare e mirė".
Gani Neziri, anėtar i kryesisė sė PDK-sė nė Gjilan, pasi lexoi njė vjershė kushtuar prijėsit shpirtėror tė tij, ndėr tė tjera tha se "Skėnderbeu arriti vetėm 25 vjet ta mbajė Shqipėrinė tė pavarur, ndėrsa shoku Enver Hoxha e mbajti dyfish mė shumė. E mbajti Shqipėrinė tė pavarur pėr 50 vjet". Nė kėtė tubim foli edhe kryetari i veteranėve tė UĒK-sė, Sherif Krasniqi, i cili tha se edhe komandanti i UĒK-sė Adem Jashari ishte i frymėzuar nga vepra e Enver Hoxhės. Enveristėt e Ferizajt si zakonisht pasi nga monitori pėrcollėn fjalimin e Enver Hoxhės nga Kongresi VIII, ku prijėsi i tyre sulmon jugosllavėt, manifestimin e mbyllėn me njė kėngė pėr tė.

13 Prill 2006


__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Nuk po ma rrok krkah. Enver Hoxha e paska ruajt kombin shqiptar? Nuk ka problem! A nuk ka mujt gjat ruajtjes qati kombit, me bo njifar sistemi ma te mir per me i ruajt edhe jeten e njerezve. Nuk po muj as me polemizu per ket temė, se po me duket qaq apsurde qe nuk po ma rrok. O njerez, edhe Tita ka pas sulme prej Amerikes dhe prej Rusis me e hup pavarsin, por me diplomacin e vet, nuk e ka leju. Hajt tash ngjitmani qe jam Titoist. Une vetem e di, qe ata qe kan jetu ne kohen e Enverit, kan jetu keq dhe kan jetu ne varferi. Kan qen te lumtur, me zor e jo me qejf, se prej radios dhe televizionit tyre u servojshin fitoret e hatashme te industris tyre e ne anen tjeter populli ka vuajt per buk, e ne njejten kohė, aj ka jetu si car. Pa kurfar konkurence Shqiprija ka qen dhe ėshtė vendi ma i mbrapametun ne Evrop, fal bash qati 50 vjet**** te Enverit.

Kurgjo nuk po kuptoj. Shnosh na, se bohet mirė. Let ka qen me fol per Shqipri dhe Enverin prej fotelave tona dhe bollekun qe e kena pas. Na kurr nuk mundemi me kuptu, sa kan hek ata - po flas per shumicen e madhe te qytetareve te Shqipris, jo vetem per disa njerez reth Enverit, cilet i kan pas te gjitha.

__________________
xenini


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

tevelizori Shqipetar - diku ne kohen e Enver Hogjs:


Miredita shoku Enver - po nis programi...............................


Naten e Mire shoku Enver - kur po kryhet programi...............


Cia qe pergjojke sun i rake ne fije, tej shkova une edhe ju kallxova qe veq shoku Enver ka tevelizor.__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Beso Xene qe as mu!!! Krejt i kuptoj, edhe do enverista qe po menojin qe ne kohe t'enverit e kan pas mire, edhe do stalinista n'rusi edhe krejt ama ni sen qe kurre hiq nuk kom me mujt me e kuptu osht shqiptari i kosoves qe i merr lakmi shqiperise t'enverit!!! Nuk di qa hamamin kan pa, a po shohin sot n'at far gjynahi pej derzhave qe o kone. Edhe m'keshet qe menojin qe jon patriota, perderisa aj shtet i ka zhvesh prejt krejt traditave edhe kultures shqiptare, tuj u munu me ju imponu nihere komunizmin JUGOSLLAV, masanej RUS e masmrami KINEZ!!!

__________________
MPUQ


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

edhe njo du me kallxu se paku veq sa mos me hi qatje te UC-ja me i ndihmu:


Kur u bo termeti ne Shkup, po i thot shoku Mehmet shokut Enver, qu bre qo naj ndihme te kta kojshia se u koritem, krejt bota po ju ndohmon e na hiq. Enveri e vnoj grushtin n'krye edhe po kujtohet njo 4 sahat, dikur po e qon kryt kadal perpjete edhe po i thot Mehmeti hajt qojav ni aeroplan ndihma. Mehmeti me gjysme zeri po i thot: a veq ni aeroplan a, mos osht pak. Enveri po ja kthen: te hangert dreqi me gjeth ta, qu qojav krejt aeroplanat me ndihma, qojav te dyt hajt.__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   


tevelizori wrote:

edhe njo du me kallxu se paku veq sa mos me hi qatje te UC-ja me i ndihmu:
Kur u bo termeti ne Shkup, po i thot shoku Mehmet shokut Enver, qu bre qo naj ndihme te kta kojshia se u koritem, krejt bota po ju ndohmon e na hiq. Enveri e vnoj grushtin n'krye edhe po kujtohet njo 4 sahat, dikur po e qon kryt kadal perpjete edhe po i thot Mehmeti hajt qojav ni aeroplan ndihma. Mehmeti me gjysme zeri po i thot: a veq ni aeroplan a, mos osht pak. Enveri po ja kthen: te hangert dreqi me gjeth ta, qu qojav krejt aeroplanat me ndihma, qojav te dyt hajt.Hahahahhah. Tevelizor, e adaptove pak se u tute prej temes veq nejse!!!
Hahahahha. Dreq ferizajas je(se nuk guxoj ferizajli me t'thone). Mire shume krejt veq originalli o kone ne '81 kur jon bo demnostratat o kon puna ngusht n'Kosove e thot Enveri "mule, krejt tenkat me i qit n'kufi mejhere" e ai GjinEralli ja kthen "qe njonin e qojim mejhere e ai tjetri osht i prisht valla"

__________________
MPUQ


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Kjo ne Greqin antike, thiret tragji-komedi. Keta njerez, nuk e kqyrin tash televizionin e Shqipris, ata e kan kqyr vetem ne kohen e Enverit. Dhe ne at kohė, Shqipria ju ka duk si parajs, se qashtut e kan emitu ata, se edhe ashtut, televizori e spjegoj shum mirė, vetem Enveri ka pas TV.
Kesi tipa, me bo me kqyr TV-n e Shqipris tash, munden mi vrejt pjeset e Shqipris, ku krejt popullata ne rethin te Shkodres ėshtė ne gjaqe dhe (sipas tv te shqipris) 1200 femi nuk shkojn ne shkoll, se tuten qe ka me i vra dikush. Ne TV te shqipris munden mu pa skenat ku femit qajin se nuk guxojn me kalu ne at anė te murit, se i vran axha cili e ka shtepin ne at an te murit. Ne tv te shqipris munden me pa shum katastrofa, jo naturale, po njerzore cilat i kan pasojat rezhimin e Enverit. A mundeni me paramendu, qysh ish duk Shqipria me detin e vet, me bjeshkat e veta, mos me pas qen Enver Hoxha. Me nji sistem normal, ish duk si Zvicra me deti, por ka met mbrapa, jo 50 vjet, po 500 vjet, falė qati Enverit.
Nuk besoj qe egziston qasi droge, ose medikamenti, qe kish mujt me m`shti ne kesi tripa.
Po get, i vetmi medikament per ta, mundet me qen "ferizajlija".

__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

Pershnedetje,


Une si Veterinar gjynah qe nuk kam pase mundesi ne kohen e pakohe t'enver gjojes me vepru atje se  isha bo milioner. Po edhe sot per mue ka shume pune ne shqiperi duke i falenderu enver gjoooos.


Masi po i kallxoni do realitete me ballomat edhe me tulivizorat , me ra ndermen edhe se ekipazhi i nje tenku te enverit i kshte 109 vet..........merre me mend.....108 e shtyjshin e njo shofer agė.


E qata qi po dojne me e bo pėr-sheshin e enver gjojes jane motiv diskutimi per feriazjlin.....


 __________________
Anonymous

Date:
Permalink   

qashtu qysh ka bo propaganda per enverin se osht njeri i madh ka bo edhe per titen. qe dej ku ka mbri kjo pune.


http://video.google.com/videoplay?docid=1635566444361173288&q=josip+broz&pr=goog-sl


 


po pritoj mu regjistru mem fal


 


selam nga Zema__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Zeme, maspari t'ves a t'kujtohet ty varrimi i Tites, e masanej a t'kujtohet varrimi i Enver Hoxhes???

__________________
MPUQ
Anonymous

Date:
Permalink   

Anonymous wrote:


qashtu qysh ka bo propaganda per enverin se osht njeri i madh ka bo edhe per titen. qe dej ku ka mbri kjo pune. http://video.google.com/videoplay?docid=1635566444361173288&q=josip+broz&pr=goog-sl   po pritoj mu regjistru mem fal   selam nga Zema


hahahahahahahah, e kqyra o zem hahahah o dreq po ku e gjete ket sen, veq jom kput tu kesh po nuk e marrsha vesh qa po thojn veq tito , tiot se une nuk e di gjuhen verikoreane veq jugkoreane hahahah.


Pritja ne kore per titen ka qene nje nder pritjet mamadheshtore qe iu eshte be nej kryetari n'pllanet (qishtu thojne). Po n'mujsh me e gjet nej video clip kur ne afrike i kane bo pritje , ne kongo a z'di dikun qatje, veq e di qi kcejshin para tite si para totemi , e nipat e tyne sot i kena ne Unmik hahahahahahah 


Pershendetje __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Zemė, nuk je ka e sheh dallimin. Ket kang, nuk e kan bo femit te Jugoslavis, po te Korejes. Do me thon, qe e kan nderu te huajt. Ku do qe ka shku, prej Amerikes e deri ne Rusi dhe ne krejt boten, Titen e kan nderu abnormal shum. Nuk besoj qe Enver Hoxha ka shku dika dhe ka pas ndikim ne politiken botrore.

Shkenctaret miren me Enverin dhe me popullin shqipetar, ka aspekti i shizofrenis. Qysh ka mujt me i mbajt aq gjat popullin shqiptar nen qasi diktature, kur dihet kishe qe shqiptaret nuk e durojn krkon.
E per Titen mirren: Qysh ka mujt me e mbaj nji Jugoslavi bashk 50 vjet, kur kurkush para dhe pas tine nuk ka mujt.

Qao.


__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

po si sot mkujtohen. kti me gezim ati me hidhnim.une deshta viq me tregu qysh riten senet e bohen bulli pi propagandes e jo mi llogarit kta dyt si nisoj tybestikfa. na keni jetu si mreta nvaktin e tits.


zema__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

Anonymous wrote:


qashtu qysh ka bo propaganda per enverin se osht njeri i madh ka bo edhe per titen. qe dej ku ka mbri kjo pune. http://video.google.com/videoplay?docid=1635566444361173288&q=josip+broz&pr=goog-sl   po pritoj mu regjistru mem fal   selam nga Zema

ahhhhhh, jet oj jete, vakti qi u kone,ahhhhhhhhh, jena pas knaqe pasha ni zot. bre tq*&^%fsha titen e nanes qysh diq aq i ri. veq n'poloni sa her shkojshmi, ahhhhhhhhh.

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

ZZ TOP wrote:


Njė shesh i Ferizajt emėrtohet me emrin Enver Hoxha Ferizaj, 12 prill 2006  Time: 09 : 16 Nė 21-vjetorin e ndarjes fizike nga Enver Hoxha, njė grup qytetarėsh ferizajas tė tubuar rreth njė iniciative qytetare, tė martėn pasdite kanė bėrė emėrtimin e njė sheshi tė Ferizajt me emrin "Sheshi i Enverit".

jam tuj e kqyr qat foton .nalt ne fillim te topicut.Kqyrne qat grun qi e ka shtrengue grushtin. Une si veterinar p'e di qa ka imagjinue ajo me ate shtrengim. veq kqyrjani facen edhe doren edhe e shihni se nuk o pun enveri po pun e spaqimit.

__________________


Veteran Member

Status: Offline
Posts: 70
Date:
Permalink   

Pasi qe UC ka ra viktime e <SHTOSAVE> provincial Serb ,po ja bashkangjesim disa shenime ne lidhje me trupat kembesore te AL :


Personel: 35,000


Organization:4 Regional Commands


Equipment
MAIN BATTLE TANKS: 150
Included in the above number are: T-34, T-54, T-59, T-62.


INFANTRY COMBAT VEHICLES: 200
Included in the above number are: Type 531, BDRM-2,      BTR-40/50

S/P ARTILLERY: N/A
Included in the above number are: SU-76/100.

ROCKET LAUNCHERS: 5
Included in the above number are: Type 63 (Katyusha).

TOWED ARTILLERY: 500
Included in the above number are: Type 56, Type 66M-1931, M-1937, M-1942.


__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

aZiZ, masi pe shoh qe humorin nuk pe merrshe vesh, edhe qe nuk po munesh me e fsheh adhurimin, bonu burr allahile e kallxona cilli je qaty n'fotografi nalt? Ose cilla?

__________________
MPUQ


Veteran Member

Status: Offline
Posts: 70
Date:
Permalink   

UC ,edhe ata nalte e kane te drejten e tyre me shprehe adhurimin dhe me shprehe deshiren .


Ti cfare ideje ke ne jete (perveq Fiqes) me i iritu njerzit :)__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   


ZZ TOP wrote:

UC ,edhe ata nalte e kane te drejten e tyre me shprehe adhurimin dhe me shprehe deshiren .

Shyqyr qe e kan - po t'thom pi loqkes zemres!!! Edhe une jom ay qe me mujt ton diten veq aty te ferizajlia me tri pikpytje i kisha majt po jom edhe ay qe nonen ja kisha lu kujnado qe munohet me ju mohu qat te drejte!


-- Edited by Under Construction at 23:18, 2006-04-14

__________________
MPUQ


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Mu ne fillim qajo femra mu pat dok si Leme Xhema. Kush e njeh, ose e ka pa Lemen, a nuk po ju duket qe po i pergjan a?

__________________
xenini


Veteran Member

Status: Offline
Posts: 75
Date:
Permalink   

Xhaxhi enver me 1981 e ka mobilizu ushtrine ne kufi, ne rendin e pare i ka qit forcat komando. Por at dit nuk ka mujt mi qit krejt por i ka qit vetem 75% te trupave se njoni prej tyne ish kan shum smut.


Kur kan kalu aeroplanat ne hapsiren ajrore te Shqiperise mbrojtja kunderajrore ka funksionu per mrekulli. Krejt ushtart i kan sha aeroplanat me none, ne menyre shum te organizuar.


Me t'mira


 


 __________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

s'di, jom shume bizi qeto dite, e spo muj me mbrri me i lexu as gjysen e komenteve tuajat, e leje mo me ju fshi me qat fshis me te cilen me nderoj dhe na nderoj te gjitheve Xena, por nejse se ma mire qeshtut, njo di me ju thone , une sjom si Xena, mue muni lirisht me m'kallxue cili po bon problem ose cili po jau thine, e une jau jap fshisen hua, ama veq n'dy vene sguxoni kurr me prek, ferizajlin-djalin tem, edhe qeta qe kan dal n'syret qetu per nder te Enver Hogjs. Kta dy topika i kam si syte e ballit, kta jon e kaluemja jeme - Enver Hogja, e tashmja- qita qe kan dal nsyret edhe ata qe jon mshef mas objektivit edhe ferizajlia - e ardhmja jeme. Kto me bo me mi prek najkush osht njejte si me prek zjermin.


Njerez, qeta qe e moren qet hap me nderu Enver Hogjen, nuk kan m..t n'b.th asnjo prej tyne. Kta kurr sen n'drit n'jet t'vet nuk kan qite, kta jon tu e marre ne qafe ardhmerine time edhe tonen - ferizajlin e shoket e tij te gjenerates. Veq kqyrne kryetarin e shoqates se veteraneve te luftes se UQK-se Sherif Krasniqi - ai nuk e din ma spari sa veteran te luftes se UQK-se jon gjalle e sa kan dek edhe sa jan krejt. Kqyrne Regjep sadikun i sindikatave te arsimit te ferizajt - lidhje me kry ska ai njeri, si pasoje e deklaratave te tij sot gjysma e nxenesve ferizajas te klases se pare jon tu e perfundu vitin e gjysma tjeter ende nuk e kan perfundu abetaren. Kqyrne edhe Remzi Hasanin kryetarin e Levizjes........... - eh ai eshte legjende e gjalle kombetare, msus e kom pas kur erdh stafeta e Tits per here te fundit ne ferizaj, ehhh qysh ngajke i shkreti me ju hi ne both komitetlinjeve.......  Tung nga Enver Televizor Hogja__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

xenini wrote:


Nuk po ma rrok krkah. Enver Hoxha e paska ruajt kombin shqiptar? Nuk ka problem! A nuk ka mujt gjat ruajtjes qati kombit, me bo njifar sistemi ma te mir per me i ruajt edhe jeten e njerezve. Nuk po muj as me polemizu per ket temė, se po me duket qaq apsurde qe nuk po ma rrok. O njerez, edhe Tita ka pas sulme prej Amerikes dhe prej Rusis me e hup pavarsin, por me diplomacin e vet, nuk e ka leju. Hajt tash ngjitmani qe jam Titoist. Une vetem e di, qe ata qe kan jetu ne kohen e Enverit, kan jetu keq dhe kan jetu ne varferi. Kan qen te lumtur, me zor e jo me qejf, se prej radios dhe televizionit tyre u servojshin fitoret e hatashme te industris tyre e ne anen tjeter populli ka vuajt per buk, e ne njejten kohė, aj ka jetu si car. Pa kurfar konkurence Shqiprija ka qen dhe ėshtė vendi ma i mbrapametun ne Evrop, fal bash qati 50 vjet**** te Enverit. Kurgjo nuk po kuptoj. Shnosh na, se bohet mirė...


Spaska pse me ta ngjit emnin titist kerkushi se ti qashtu e paske emin, shoki.


Qata njerz nfotografi nime kurr sen ndrit skan qit. Skan pas edhe qysh se njonin qaty qi pe njoh, u kon 8 vjet nburg mas 81****. Kur u dal, ska dit emin e vet qysh e ka. Ti shoki xenin, nat vakt ki thy rak neper jugollavi edhe i ki shkru letra edhe hartime shokut tito. Qindperqind e ki marr pesshe.__________________
ma mir hiq se kurr


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   


katunar pergjithmon wrote:

Spaska pse me ta ngjit emnin titist kerkushi se ti qashtu e paske emin, shoki.
Qata njerz nfotografi nime kurr sen ndrit skan qit. Skan pas edhe qysh se njonin qaty qi pe njoh, u kon 8 vjet nburg mas 81****. Kur u dal, ska dit emin e vet qysh e ka. Ti shoki xenin, nat vakt ki thy rak neper jugollavi edhe i ki shkru letra edhe hartime shokut tito. Qindperqind e ki marr pesshe.Valla, n'paq hi n'burg per dashuri ndaj Enver Hoxhes, Marksit edhe Leninit athere pak i paskan dhone 8 vjet. Une e kisha hup krejt! E ksha qu me e majt burgun n'Kine edhe masanej kur kishin dasht me e kthy isha bo toshe, ksha thone qe nuk e njoh :):):):)

Nuk e di a i kini pa mrame n'RTK n'emisionin per kit ngjarje n'Ferizaj ama ata tipat as nuk dishin me kallxu qfar merita ka Enver Hoxha, bile njoni as nuk u munohke. Perndryshe, ke ni ish-ushatar i UCK-se (Migjeni) qe foli kunder. Kom dyshime te mdha qe qaj ke tevelizori.

__________________
MPUQ


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

hahahahahahahahahhahahahahahahaha.


ah dreqi qe je ti more UC, hahahahah s'jon fjel te mijat kto po njoni mi tha per ty.


"ktyneher, qateher meniher mas lufte une i bojsha qarkullim n'muj dikun kah 5000 marka, edhe kojshia mi masi i kishin syte ne balle e shihnin se sa myshteri po me hijn ne dugaj, mirepo sakte nuk e dijshin sa jom tuj pas pune. Ni dite i bana paret edhe e blejta ni kerr e njoni pi kojshive sakt ni rrojtar (asi qe rrun gjin edhe qeth me brisk) mu ofru edhe po me thot: Valla bre ......... ja ke qi nanen e nxjerre (fitove) ni kerr per tre muj!!. Une e ktheva kryt edhe tuj e kqyr mrrolshem i thash: Qka je kah thue hej, sa per ni kerr une skisha punu hiq, po mos ma ul pazarin.


perndryshe kogjo shum ju ki ofru hamendjes, qaq sa mu po me duket qe t'kom mbet ni kafe borgj__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Under Construction wrote:


Valla, n'paq hi n'burg per dashuri ndaj Enver Hoxhes, Marksit edhe Leninit athere pak i paskan dhone 8 vjet. Une e kisha hup krejt! E ksha qu me e majt burgun n'Kine edhe masanej kur kishin dasht me e kthy isha bo toshe, ksha thone qe nuk e njoh :):):):) Nuk e di a i kini pa mrame n'RTK n'emisionin per kit ngjarje n'Ferizaj ama ata tipat as nuk dishin me kallxu qfar merita ka Enver Hoxha, bile njoni as nuk u munohke. Perndryshe, ke ni ish-ushatar i UCK-se (Migjeni) qe foli kunder. Kom dyshime te mdha qe qaj ke tevelizori.


Sa mkujtohet mu ather u hi nburg per "Kosova republik", "Republik kushtetut, ja me hater ja me luft".


Qaj tipi qi ti spo ki lidhje po viq po han tum, o kan fmi i pangim buk i ni msusi. edhe aj i unt gjithashtu. Ska mujt mu rexhistru nfakulltet se e nuk e kan pranu. Pse? "politikisht jo i pershtatshem". Ska mujt me hi npun se prap "i papershtatshem politikisht". Ska pas pasaprt per tnjeten arsye.


Merre vesh tash ti pse. Pse nuk o kon bothlipirs edhe nuk ka dit mi shkru hartime si xenini.__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

o katunar ngo knena:


n'kohe te Enverit ish qu njoni prej katunit edhe shkon n'sheher me pa seri me sy. Shetit e shetit dikur umtohet edhe hin me ni gjelltore me hanger buk. Lype pasul me mish. Ai far gjellberesi ja mush ni sahan me pasul por pa mish. Ky ban pak zhurme aty, se nuk ish msu me hanger pasulin pa mish, por pasiqe ish umtu shum e han diqysh si me zor. Qohet edhe shkon te shpija n'katun ku prej kuriozitetit mblidhen krejt katuni me vet qysh ish ne sheher. Ky ju kallxon drejt qe skish kurrgja bile edhe pasulin pa mish po ta dhashin me hanger po ju thot. Shkon fjala tekteri nalt ne udheheqesi edhe e kapin e rraaaasin 20 vjet burg.


Mas 20 vjete, dul prej burgu edhe masi qe murr vesh qe e rrxun statujen e Enverit ne sheher t'madh ju mush menja me shku apet n'sheher. Apet u umtu edhe apet po hin ne gjelltore me hanger buk. Po i ofrohet kamarieri edhe po e vet qka po don? Ky po don mi than ni pasul me mish, por ne qast po i kujtohen 20 vjet burg qe i ka majt edhe po thote: Qitma ni pasul pa mish. Qysh ken krejt tu fol e tu kesh e tu hanger buk, po nalen edhe pe kqyrin kit katunarin edhe po ja nisin me kesh me to qi po lyp pasul pa mish. Ky po ju thot: ah more vllazen se keni hanger ju 20 vjet per ni cop mish se bigarihak kurr se kishi permend.


O djal fatkeqesia e qatij djali qe po e permend ti, nuk don me thon qe edhe une mos me hanger mish. qekaq.__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

sa per mos me u keqkuptu, po te tregoj qe pjes e qasaj fatkeqesie jom kone edhe vet, jom kone i unte i pangim me buk, skom mujt mu regjistru n'fakultet t'cilin kom dashte une (per shka te tupolitikes), skom mujt me hi n;pun qfare kom dashte, as pasaporte skom mujt me marr as vet se thjesht sma dhashin. Mirepo krejt kto kan perfundu, jon kry, e mos t'munohen me m'bind kta njerez qe xhaxhi Enver osht kone yll, kur ai bilem krejt popullin e ka pas me qeto te meta qe i permendem: te pangim, te papasaporta, te paditur (nat kohe shum njerez ne shqiperi kan mendu qe bota perbehet prej vetem dy popujve kinezve edhe shqiptareve).


tung__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Hajt se po ja boj edhe une si tevelizori e po foli me llafe, masi e permenet buken edhe shipnin:

Ish viti 1981, une isha nxans n'shkolle fillore, te msusja, n'vakt t'demonstratave. E kena pas n'klas nifar shpijuni, qe e ka pas baben shpijun, noshta edhe babgjyshin, a vllavin e ka pas me letra, puntor te dallum t'sekretariatit t'punve t'brenshme. Athere nuk o kon fort preferushem me fol per demonstrata, ama kti nuk i pushojke goja, "shipnija ka thone kshtu, shipnia ka thone ashtu..." deri i erdh msuses te huna e ja kthej e i tha "na djalo po e hajim buken e jugosllavise e ata qe e hajin buken e shipnis le te ngojin ato" ... Ajo far msusja jem, tybe ne paq menue qato qa ka thone po sot pe shoh qe pa qellim shume mire e kish pa pas!

Qa po du me thon osht qe ata qe e kan honger qata pak buke qe e kan pas hise edhe te zeze fute t'shipnise t'enverit tybe n'po qohen me i vnu emna shesheve. Po kta qe e kan honger buken e bardhe, t'jugosllavis (Kosoves) po qohen e po e dijin ma mire se ata!!! Une veq per sehri po i kqyri se ndrysh edhe nuk po muj.

A sa per qe nuk jon ngi njerzia n'Kosove buke... s'po i hijim hiq veq ni sen po ju thom, kom pa punu me ni qik t'Vlores n '97 me ni ven perendimor e kur nuk diti mo qysh me ma spjegu qysh e kan pas keq, ma boni "o djal, ty po m'doket gabova kur t'thash qe 20 vjet i kom la dhomt pa kalladont"... "parameno" tha "20 vjet, KURRE HIQ mos me e ngi barkin, me ra n'gjume unt, me u qu unt, me honger e me kon unt... 20 vjet!!!"

__________________
MPUQ
Anonymous

Date:
Permalink   

Per enveristėt,


Vazhdim i diskutimit politik , si vijon:


Po tė ishte gjallė Enver Hoxha i partise socialiste te edi ramit do tia thithte rakin bregoviqit pas edhe para koncertit.


Pershendetje__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Under Construction wrote:

Hajt se po ja boj edhe une si tevelizori e po foli me llafe, masi e permenet buken edhe shipnin:

Ish viti 1981, une isha nxans n'shkolle fillore, te msusja, n'vakt t'demonstratave. E kena pas n'klas nifar shpijuni, qe e ka pas baben shpijun, noshta edhe babgjyshin, a vllavin e ka pas me letra, puntor te dallum t'sekretariatit t'punve t'brenshme. Athere nuk o kon fort preferushem me fol per demonstrata, ama kti nuk i pushojke goja, "shipnija ka thone kshtu, shipnia ka thone ashtu..." deri i erdh msuses te huna e ja kthej e i tha "na djalo po e hajim buken e jugosllavise e ata qe e hajin buken e shipnis le te ngojin ato" ... Ajo far msusja jem, tybe ne paq menue qato qa ka thone po sot pe shoh qe pa qellim shume mire e kish pa pas!

Qa po du me thon osht qe ata qe e kan honger qata pak buke qe e kan pas hise edhe te zeze fute t'shipnise t'enverit tybe n'po qohen me i vnu emna shesheve. Po kta qe e kan honger buken e bardhe, t'jugosllavis (Kosoves) po qohen e po e dijin ma mire se ata!!! Une veq per sehri po i kqyri se ndrysh edhe nuk po muj.

A sa per qe nuk jon ngi njerzia n'Kosove buke... s'po i hijim hiq veq ni sen po ju thom, kom pa punu me ni qik t'Vlores n '97 me ni ven perendimor e kur nuk diti mo qysh me ma spjegu qysh e kan pas keq, ma boni "o djal, ty po m'doket gabova kur t'thash qe 20 vjet i kom la dhomt pa kalladont"... "parameno" tha "20 vjet, KURRE HIQ mos me e ngi barkin, me ra n'gjume unt, me u qu unt, me honger e me kon unt... 20 vjet!!!"__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Anonymous wrote:

Under Construction wrote:

a keni pa me dhan urdher enveri me e myt kalin pse i sherby fashizmit italian domethan ka ne ni nivel me kali hahahahahah

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

jo annonimus po me emra more tutza; ti po thue per zdral valla  se paske zatet ti  lloqin e smonices se kur dilsha ne asfalt nuk e disha  a jam njeri se edhe pak i zi jam apo bullic e zdrali nuk hiqet me i prue te gjithkamionat e ghermanis tue gjue ti fara e letra kah te shkojsh e sa per baben enver qe po thue duhet me hjek hajt balo mos fol pallavra se skishe fol ti shqip mos me pa kan babab enver po krejt ballkani ju kan tut ne qdo pikpamje bile ishin kan pas tut shefat e shteteve tjera qe po jau merr grat se mas tipi ish kan  ku shkojke  grat u pshurshin ner veti__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

akush nuk ka durue uni ne kohen e nverit po sot ne demokraci po edhe ne jugosllavin e titos kan durue njerzit uni pytni babalarret tuaj.sistemi komunist nuk ka qen i mir ,por mos harro se edhe demokracia koka edhe ma e keqe dikush milina me pare te popillit e dikush dka as buk me hanger sot po mus u bani pisa thone realitetin as kush nuk ka vuajtur per buk e veshmbathje ne shqiperi e ne  kosoven e titos po ,po ti spo dijshe kurgja e bile edhe sot por pak ma ndryshe  tue kesh tue te ngjesh e qka esht edhe ma keq  varferia esht shtuar edhe ne shqiperi__________________
otr king

Date:
Permalink   

pse lisni ashtu ju. lisni mire si shqipetare.__________________
Page 1 of 1  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard