Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: ndihm... xhamija pom bon konkurenc


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
ndihm... xhamija pom bon konkurenc
Permalink   


Hiq nuk esht fjala per fe se as une sjom fetar e as hoxha. Fjala esht per dugojt perfuni xhamis te re qi e kan maru e qi hoxha qitashi ka lshu me qira.


Bir pidhin e soms ja asissha. Ani bash kunra zadrugs seme mi ka qel. e pidhi soms as pagun tatim as kurgjo, plus i ka maru dugojt me pare tona tkatunit. Edhe krejt, krejt po tash as gjinja spo vin mo me pi birra me pilitanka nzadrug se mos pi sheh hoxha. Ah zoti ja shterrt germazin atina.


Pom shkon menja mi qel edhe vet ni xhami mi ja qi at non. Ball per ball me ttinen. Prej 5 nsabah deri 10 naksham xhami me dugoj, 10 deri 5 nsabah puf. Ta kqyrim masanena kujna pi del ma mir.


Serjozisht, Ku raki mu anku more a kini naj ide qysh mem nimu serjozisht e kom. Ku paska more nkit Kosov me qel biznis pa pagu tatim hiq a? e une qi i kum maru zadrugn me njers edhe qi paguj tatim?__________________
ma mir hiq se kurr
Anonymous

Date:
Permalink   

Katunar, mbaro ni kish qija nonen, edhe nisja me **** qira (qirinje)__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 223
Date:
Permalink   

Nime, puna e kishes:


 


Qikjo kisha qe e kemi ne zemer te tuPrishtines – cka ka me u ba me te?! A tane jeten ka me mbete e pa perdorun athue dhe nen protektorat?! Per shkak te iritimit gjeneral qe gjendet mu aty (ose, qe existon) mesap nuk po invenstohet as ne ate pjese rreth saj dhe karshi bibliotekes, e ka mbete per ibret – bari i thate, plot berllog e me 100 mij rrugica t’hapne p’ej shputave… Sa pak nevojitet me e ringjalle gjelbrimin aty, e me ba nji park te vocerr… per me shetit dhe m’u inspirue per pojezi t'sinqerta :)) Jo, seriozisht – sa lezetshem kish me u duk me mujt me, n'rend t'pare, me injorue ose idealisht me permbys faktin qe kisha shypeve u pengon n’permasa nderplanetare, dhe, me e ndreq pak kete copez shehri per vetveten.__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 285
Date:
Permalink   

ncncncnc, katunari po don me prish xhamijen se ja ka nxan udhen e ti fol per kishen nPrishtine, qi me lulue e gjelbrue at rrethine. Leje bre pash Zotin se ski kujna mi thon me bo ato, a edin qi Prishtina plot o mushe me katunar. Qyre, une kurr se kom thon se mka ardhe inati edhe pse jom prej Ferizajt veq qysh do qi ta marrsh katuni ma i madh nkosove osht Prishtina, plot me katunar.


p.s. tcillve ja nxen udhen edhe jau prish biznisin edhe hogja edhe popi, pa pik bigarihak, veq tu nejt bre qashtu........-- Edited by tevelizori at 12:16, 2006-08-31

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Ne Ferizaj, ne njetin obor jan kisha dhe xhamija, bonja edhe ti najqysh qashtut. Pse po ta merr mendja "katunar", qe aj lokal nuk ka me pagu tatim. Nuk egziston qasi ligji ne Kosove, me cilin aj osht i lirum prej tatimit, nese bon biznis.

Lidhje me kishen e shkijeve te Univerziteti, po me duket qe hala koh ka me kalu, deri sa nuk ti gjindet naj destinacion tjeter, ose kena me e perfundu me pare tona te tatimit, per me i plotsu standardet. Une per veti e kisha marr me qira prej komunes dhe e kisha shendru me naj restoran ose klub te nates dhe neper mure i kisha shkru ato slloganet e tyre ne stilin: OVO JE SRBIJA. SHIPTARI MARSH U ALBANIJU. kisha bo roshtil te Leskovcit, kisha majt produktet e Serbis, i kisha lon vendet e posaqme per me i gjujt bombat, musafiret ne der i kish prit nga nji thik ose kallash (improvizuar - normal), kisha leshu muzik serbisht, ne der e kisha shkrujt ULAZ ZABRANJEN ZA SHIPTARE I PSE, kamarierat i kisha vesh si polic serb - ndoshta kish pallit ma mire se qeto dugojat e xhamis ne katun.

__________________
xenini


Guru

Status: Offline
Posts: 888
Date:
Permalink   

kishen vyn me bo salle te koncerteve kamertale. kryqin me e shkri e me maru sliquga.


a ti katunar, ma kinezi qesajde po me dokesh, po qysh hamamin po i pengon gjamija zadruges tone. ( ja nuk ki qene sa duhet i kjarte)


po merr me daden **** kurana, tespi, shalla, e qa po di une qysh e kan emenin ato hallaqugat qe i vjerin neper zida si tepiha me slika te Mekės.


biznis kishe bo e me ja pa hajrin xhamise__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

Masi ra fjala per kisha e per xhamia, m fal katunar qe po t dal prej temes, veq a ka kush naj ide se cka u bo me ket Katedralen qe pat me u ndertu n oborr t xhevdet dodes bre, e di qe rahmetlia Rugova e pat qit gurthemelin edhe u bo nifar ceremonie e vogel ate dite, veq tash po e shoh qe aty e kan bo parking t kerreve edhe nifar mini luna parku, a thu e kan mashtru Rugoven kta si me ja plotsu deshiren e fundit keshe po ja qesim gurthemelin a cka? Plus aty po qelin LUNA PARK, cfare paradoksi, se une e di qe me ni vend kur don me u ndertu dicka qiten ata paravanat e nalt edhe neper paravana shkrun se cka o ka ndertohet pertej tyne, edhe bile shkruen emni i investitoreve etj etj. A ka kush naj ide se cka o ka ndodh?


OLE__________________
OLE


Member

Status: Offline
Posts: 6
Date:
Permalink   

Une po propozoj:


- qi katunari me e qel zadrugen te oborri i xheved dodes, biznis sa te duash (per shkak te luna parkut)…


- Kishen ortodokse te bibloteka me e perkthy ne kish katolike… sa per qef t’rahmetlis


- E koncertet kamertale ne duel me hoxhen me shku me u majt ne xhami n’katun t’katunarit - edhe ashtu gjo smiren vesh as njoni as tjetri


 


krejt ishin da tkaqt, perveq qatyne shkijeve… po i behet qarja edhe atyne__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 888
Date:
Permalink   

le more se kurr nuk e kan pase ne plan me e ndertu , veq ja kan bo atina pak qefin si femijes. edhe nuk e kan pase zor, se pulenat e tina edhe fene e kan ndru per me ja bo qefin atina.

__________________


Member

Status: Offline
Posts: 6
Date:
Permalink   

intelektualja wrote:


le more se kurr nuk e kan pase ne plan me e ndertu , veq ja kan bo atina pak qefin si femijes. edhe nuk e kan pase zor, se pulenat e tina edhe fene e kan ndru per me ja bo qefin atina.Bėravo Intelectuale ma ki marre hobin gati,ke ba edhe ti prirje per talent?!


 


F.__________________
Apsolute Albanian, Doctorated Giggolo. Workplace: Upon request only.


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

Ni foto sa per perkujtim, demek Luna Parku osht i ndertum mbi qet guri, haj t lumte na per veti!!!


 OLE__________________
OLE


Senior Member

Status: Offline
Posts: 223
Date:
Permalink   

Lexova tyrli propozimi per kishen te biblioteka, po, qysh e dini edhe vet, ajo ka me mbete orthodokse qashtu qysh ka me mbet xenini.com i pandryshuem. Themelet i jane bekue me vodic' sakre t’qasaj feje keshtuqe ckado me dasht me ndrrue, shkon huq.


 


Mandej Tivu tha qe sun bahet send se Prishtina ka shum katundar. Gabim e ki Tivu! Qe pse: faktori shumice, n’kuptimin katunarest numerik dhe mental, nuk ish desht me prezentue barriera aq sa mundet me pase sukses nji akcion tejet jashte t’zakonshmes, me bile vetem 40-41 familje. Duhet vetem me dite me preke dellin ku asht ma s’hollti, me ja gjete piken e dobet dhe me reague me nji strategji agresive dhe t’pakompromis.


 


Qe qysh p’e paramendoj:


 


Me u kordinue dhe marre vesh (qata 41’tit de) me u konvertue n’ortodoks, n’dac edhe per qejf e n’dac veq per letra - ne kete pike veshtrimi nuk asht ma me randsi (ideali nurmohet) Mandej, me themelue nji shoqate te vocerr religjioze dhe me kerkue te drejtat per praktikim t’besimit. Me e cue peshe tue kerkue mbeshtetje nga instancat ma t’nalta ne hierarkine teologjike, qe kjo kishe me kene e hapun per publik, meaq me fitue te drejten ne qasje te pa pengueme dhe pa restrikcione te levizjes (hymjes). Njihere kur t’mbrrihet kjo, dhe kisha kalon n’qeverisjen tone, pra shpallet e jona, se na ende mbesim shype dhe kosovare pavarsisht, atehere nisim me mjel donacione per vazhdim ndertimi, per renovime, pastrime e zbukurime. Tok rregullohet edhe ambienti komplet, rretherrotull, honedon. Dhe, voila parku, gjelbrimi dhe shetite poetike :)) Hem kisha asimilohet, nuk asht ma e hueja por e jona, me tapi, hem nji cope shehri sadokudo zbukurohet, hem muslimant ne numer simbolik rrallohen, hem e shpalosim edhe nji dimension te idenitetit kombar (sa per me debatue atje ne Avrupe) – tana t’mirat.


 


Boll gjysa e antarve te ketij forumi me u pajtue me kete ide e me nis m’u kungue, e marrim kishen. Dhe pavarsine, nenkuptohet. Kush po lajmrohet i dyti?!


 


Hajt, bujrum e gjujuni me fiqirime anti-dakorduese tashti, edhepse pese pare s’kam me i dhane se idea jeme ke aPsolutisht briliantistike ;))__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 888
Date:
Permalink   

ku ku


po qysh nuk i ka ra ne mend Ardit Gjebres e Vera grabockes kjo ide.


ma se pari nuk vyjne me u konvertu hiq, ma se dyti ja kishin lehtesu dostiti te tyne Astritit me i kanalizu fondet, edhe mos me e sulmu kerkush. e kish pas arsyetimin se po e mbron trashegemine kulturore, e plus i kish hargju do pare se thi ju kan bo s'po ka ku mi qu. se i shkreti po menon qe kulture osht veq muzika, e ska sfere tjeter te kultures ku kish mujt ky me investu.


av av va  far ideje


po shkoj e thirri Tironen edhe po jav lypi perqindjen


i dajna une e ti bashk Monestine


THUANI JO KORRUPSIONIT__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 105
Date:
Permalink   

katunar pergjithmon wrote:Serjozisht, Ku raki mu anku more a kini naj ide qysh mem nimu serjozisht e kom.
Vallaj shumė problem i madh!? Pėr t'u ankuar s'paske gjasa! Se ku tė shkosh do tė thonė ; "Qysh bre je que kundėr Zotit?". Nuk po tė ndihmojka as mileti e leje ma "pushteti"!


Veē qe po ta kallxoj njė rast tė vėrtetė qė i ka bo vaki dajės Ali (nė Pozharan). Bash qeshtu ia kish pas bo hoxha atij. E ky i ngrati, ē'a me bo, ē'a me bo ta blen njė lopė (me qėllim e t'ia rras nė oborr tė xhamisė, pėrditė...) me i bo zullum. Njė ditė hoxha (shkaku i biznisit qė i ra) e ndal dajėn Ali edhe i thotė: "Qysh bre Ali kėshtu? A po e sheh lopa jote ku ka ardhė nė xhami?


" Po vallaj hoxhė po e shoh, por mos i zinė kusur asaj se ėshtė lopė, se a po tė vij unė najherė?"


Katundar, qeshtu bonja edhe ti dhe mos shko me u falė por tė xhumave merre njė kerr bari edhe futja para zadrugs, e thirri krejt loptė e katundit, e bone party... S'di ndryshe me tė ndihmue!__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 888
Date:
Permalink   

le bu Allbus a fort po ta nin per katunar a?


nc nc nc


 __________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Pom doket qi hiq sum kini marr vesh. Qe edhe niher. hiq nuk esht fjala per fe, as per xhami e as per kish. Fjala esht per dugojt qi i ka qel noborr txhamis po edhe perfuni xhamis edhe qi i ka lshu me qira. A duhet edhe niher me perserit kto?


Qito dugoj pra qi qeter kush i ka marr me qira, jan dugoj pernime, nja dy tekstil njo minimarketzadrug si e jemja. Kta pronart pagujn tatim krejt si une. Po puna esht qi hoxha nuk pagun tatim pi qiras qi jav merr ktyne. A esht e qart tash edhe kjo?


Sesht e qart ku shkojn paret e qiras e ju ne dishi mkallxoni? Pse guxhahoxha nuk pagun tatim per kto pare qi pi fiton pi qiras? A sesht edhe kjo biznis mi lshu mi qira dugojt a? Apet po thom qi so tum honger hiq qi ja ka ndrru destinimin xhamis po qi po bon biznis e spo pagun tatim.


Hejjjjjjjjjjjjj pa nalnu more bini kres niher a dy. Qa raki more pi vyn xhamis me pas dugoj minimarketa neper oborr? A feja pu bojka mu marr me dugoj a?


Edhe hiq spom han qi hoxhari pe damton shtetin po pom dhem qi po ma prish biznisin mue. Problemi esht qi mue mkan met edhe dy dugoj qi i kam per mi lshu me qira. Por kto nuk po mi merr kurkush se nuk po muj me lshu qiran qysh e ka lshu hoxha. E aj munet me lshu se as e ka maru vet as pagun tatim, e une me shokin e juve edhe e kam maru me njers edhe mduhet paqare mi pagu tatim.


Pom vjen keq qi spo muj mi hi ndebat fetare kishtare se qysh pe shihni so tum hanger hiq per te. Pom dhem ekzistenca e jeme dhe investimi qi e kum bo.


Mu nal mu bo kishe po merzitna per shtetin e Kosovs kisha thon qi qito qi jan permi 3000 xhami, e qi secila i ka dy dugoj mesatarsht pi pengojn fort shum biznisit me dugoj tnjerzve dugojgji tKosovs qi normalisht veq qat biznis edhe din mi bo. Manej kur pom bjen nermen qi nKosov secila shpi e ka planin fantastik me dugoj krejt katin perdhes pom del qi dugojt e xhamijav pi pengojn zhvillimt e pergjithshm tbiznisit kombtar tKosovs. Qe tash net ju dhem edhe juve pak.__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Sa per informat nlidhje me kishen e Ibrahimit, nxhenet inshallah, po ju kallxoj pi dores par qi fajet i ka komuna e Prishtins e ma direkt Ismet Beqiri. Ky pidhi soms nuk pi jep lejen per kish. Jo duhet procedura, jo plani jo pse ska dugoj si xhamija e kshtu ma tutje. Ismet pidh soma esht fetar edhe mos me kon i nxont tuj vjedh shkon e falet pes her ndit.


Qi per mos me met najkush qi spom merr vesh, qe edhe niher. Ismet Beqiri eshte fundamenrtalist. Pse si ka pre pantollat e hala se ka lshu mjekrren mos i zini bes po besomni mue qi e shoh perdit tum kapercy perpara dugojs e tuj hi nxhamin pertej udhes meje qi e kom. Ani pidhi soms bile me ble naj orbit najher te une, po jo, viq ndugoj txhamis hin me ble. Fundamentralisti rakit.__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Dikush ma kallxoj ni hajgare, e mue ma lidhi qi kjo munet mi kon zgjidhje per problemin tem.


Mi qel ni hotel ose hiq mos me msheh po mi thon ni puf per homoseksuala mashqi. Kta te une mi ble orbita, kondoma, faculeta per dur e krejt qa ju vyn e at punen me shku me u knaq me bo nxhami, ntavolin suedeze kah tfalen Ismet Beqirat.__________________
ma mir hiq se kurr
Anonymous

Date:
Permalink   

bali 2advanced … ksi fore sh!ti tjeterkujna se ti je katunar qaq sa osht Ismet Beqiri shmeker


edhe boll mo me__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Lidhje me kishen te Xhevdet Doda, problemi oshte qe kisha e ka per detyr se pari me ndertu nji shkoll dhe mandej mundet menjihere me ja nis me ndertimin e katedralles. Shkolla pat me u ndertu te ish stacioni autobusave, por mandej dul qe nuk o toka e komunes, po e Ramiz Sadikut(po i pasur ish kon qeky Ramizi - a o ka e njeh najkush). Ishalla o Ismeti fundamentalist dhe aty nuk ndertohet katedralja. Mua ma then.

Propozim per katunarin: Po pse s`po vjen edhe ti ne Prishtine, si krejt tjeret, ē`a po bohesh kishe, nuk m`pelqen mu asfallti, jo ajri nuk o i paster, jo po ma kqyrin grun, jo po drogiraten, jo po.........

__________________
xenini


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

xenini wrote:


Propozim per katunarin: Po pse s`po vjen edhe ti ne Prishtine, si krejt tjeret, ē`a po bohesh kishe, nuk m`pelqen mu asfallti, jo ajri nuk o i paster, jo po ma kqyrin grun, jo po drogiraten, jo po.........Oj ti shype une nprishtin jam. nejse po duhet mi shku edhe nkatun boll shpesh mi kqyr qysh pleqt mi mledh sanen edhe paret e qiras dugojs qi e kom lshu me qira. Gati 90 perqin jom nprishtin si kejt katunart tjer. Qa po bohi kishe jo.__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Tranavica wrote: 


katunar, i kom edhe do propozime veq po tutna qe po me lype cia masnej :)

cic, pajtohna me ty qi kto sene nuk bon mi fol me telefon. Duhet une ti me u pa nkater sy bile ma mirr nterr edhe me diskutu gjon e perzgati. Pa keqpkuptim. Po qi del najsen, let del.__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Sa tmuj me shty nuk dorzona, po kur mvjen kaniher edhe vet explodoj. E kur explodoj nuk i lo keq edhe ata perreth. A don mi provu qfar dinamiti jom masi paske pervoj.-- Edited by katunar pergjithmon at 15:09, 2006-09-01

__________________
ma mir hiq se kurr


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

nejse, mem fal ju tjert qi dola pi udhe e ju gjujta cics, amo nuk o marre mi thon qikes qi i respekton menimin e saj. e qi po ki qef mi tjerr ma holl me to. Marre o mu munu mi ble psh mi thon a pi do ni moll, oj ti qik?


A pi do ni thes lakna, oj ti qik?__________________
ma mir hiq se kurr
Anonymous

Date:
Permalink   

sello bre a e ki per me dal ne faqe tjetr topikit,a po don me dal me kit cucen? dal per dal masmirti dilni atje ne pm.a  me kesi llafe.. marre allahit__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Qyre shoqit, nmost pelqejt zadruga jeme i kam edhe dy qi lshoj me qira. Nven shum tmir jon, miniher kundra xhamis.


E qi do me ble najsen te une per ty si myshteri krejt shka tblejsh te une i ki edhe ni par kpuca fal pi kojshis tem hoxhes. Jan pak tperdorta po tqojn nselamet.


E mos paq najsen qeter, mos mu perzi nmuhabet me qet fisniken po dil pi zadrugs teme edhe hec biri gjades tone.__________________
ma mir hiq se kurr


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Katunar, i kom dy pyetje per ty:

1. A bon me diskutue qity a je hala i idhnuem n'mu qe e kom sha Albinin, edhe menon qe jom shpiHun?

2. A o llafi per dugoje t'xhamise, a per ndertimin e katedrales? Une kom mendim ne te dyjat, ama nuk po du me ta prish topic-un e me thone ti qe ta kom perinati qe je katunar!

__________________
MPUQ


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

Pergjegj 1: mase pom merr met mir, po ta fali qisaj here. Bile po ti fali edhe nipar kpuca.


Pergjijga 2: une e nisa llafin per dugoj txhamis po kta nisen me kthy kah katedrala e u desht me kallxu manej per qa di per Ismetin.


Inati per katunar ma merr viq badihava se un smerzitna hiq per qi jom katunar. E me ta marr une ty zban se mun kerset stupci. Po ti mos u bon nervoz pi ksaj me katunar se katunar jan de. Stakon mi ra nivel tynin apo jo.__________________
ma mir hiq se kurr


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

allahile a po shesin alkohol ndugoj tgjamis? ti katunar po fol thu se krejt dugojt e shpijat tjera jan me leje e viq qeto tgjamis nuk jan.


edhe ki kujdes qysh po fol me UCyhin a? se ish i shtir. tpat ofru me tdal fer para do kohe.__________________Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

jo mor qfar alkoholi. Bile u paten qu pesh hoxht e karit kur murren vesh qi ishin kon tuj u **** aty do bunbona me liker e ti kan kan hjek mejher. Qinperqin i kan qu tu shpija vet se po jav qi at non.


Une nuk kesh tu fol per lej per dugoj txhamis hiq. po mase ra fjala muj me vrejt se ismet beqiri poj lyp leje katedrals e nuk poj lyp leje xhamis. Edhe prap muj met thon pi dores par qi lejen katedrals nuk po ja jep ismet beqiri se nuk po don mu maru kjo katedral edhe nuk po don se esht funrdamentalist.


Une e pata fjalen per biznis qi jon tu bo more edhe qi per kto nuk pagujn tatim. Biznis me dhon me qira qi tspjegohna ma sakt se po menoj qi pernime nuk jini tuj dit mem marr vesh katunarqe.__________________
ma mir hiq se kurr


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Qyre, sa padrejtsia osht ka bohet n'kit tuKosove, beso qe shtire pe kom qe me gjet nifar m e h r a m e t i (fjale e qellume per teme) e me mu dhimt ti qe nuk po mun i lshon dy dugoj me qira masi hoxhallart po i lshojin lire ato te xhamise. Ama sidoqofte, po t'kallxoj qysh qitash qe nuk ki ku me u anku, kshtu qe t'propozoj qe me u marr vesh me ata hoxht per hapa te ardhshem. Me kon une n'ven ton, i marr qato dugoj me qira vet, masi jon lire, e kqyri me i lshu t'mijat ma shtrejt me qira. Plus, provo me sh!te najsen tjeter, far qebapa a nuk di qa shkon para se me u fal, a masi te falesh. Noshta edhe qefina me sh!te nuk o ide e keqe. Simas venit kuveni thojin, e ti tash bjeri n'fije.

A sa per katedrale, t'mirrem vesh ni sen, se e di o katunar fallc qe edhe ti menon nisoj po pi zemres plast po fol. Te lojim anash ate euforine qe e patem kshtu si popull, kur na prijke Rugova, e qe dojshim me e bo qytetin tone me ni katedrale... nejse, anash euforine, ni qytet me dy katolik e gjyse nuk po m'doket qe ka nevoje per katedrale! Qajo kishe po m'shkon ne nerva po e vogel edhe duhet gjithqysh me e maru njo ma te re e ma te mire, ama katedralja po me doket pak e teprueme. Une per veti jom i pafe, ama i rrespektoj ato edhe jom mjaft liberal, veq besoni qe katedralja e ka vendin ne qender, e ne qender te na jon nja 100 sene ma me randsi. Qiky o mendimi jem. Perndryshe nuk e urrej qaq shume Ismet Beqirin sa e urrej Zuzlim Nixhen - ai osht ma muti edhe ma dallaverxhia n'komune.

__________________
MPUQ


Senior Member

Status: Offline
Posts: 158
Date:
Permalink   

nonen be ja qifsha, po qysh po ju ikin senet para hunve pa i pa hiq.


Po qysh be si bjen kujna nermen me vet ku raki po shojn paret qi pi marrin hoxhallart pi 3000 xhamijav tkarit neper Kosov? paret pi dugojve jan veq ni pjes e pareve iq kta i marrin, ni pjes qi duhet mi ju ra kres e mi ju qit syt xixa pi ashiqares tperzimit nbiznis. Po juve so kah ju han pernime se po duket qi skini far biznisi a o ka ju man hala plaki a qashtu najsen. E kur spo jav vran syt kjo qysh me ju shti mu vet tash per paret tjera qi jon kah i marrin fundamtalistat????


Qe cilat pare: paret e vitrav, paret per antarsi nbashksin islame, paret qi mledhin koh pas kohe per mi nimu kishe najkujna. Ku kari i qojn qeto pare?? A i japin kujna llogari a ka far ligji per mi ju lyp llogari. Tekefunit, mos tum bojn more konkurenc se pi jav qi a. nejse..
Po hiq pa tekefunit, edhe niher du mu vet ku kari pi qojn kto pare?? Mi maru bume per rinin entuzjaste se per mu rru qinperqin jo. Qe qikjo esht kah pergaditet me paret tjuve e ju hiq sjini kah i shihni.


Inati ma i madhi pom vje qi kur tvje vakti, e masi qi ti kan marr krejt qito pare, kur tdes ti si musliman i nershem qi i ki pagu te tana, ska me ardh hoxha me ta knu tallkinin pa ja dhon apet edhe do pare.
Birpidhin e nones jav qifsha. Hiq sdu mem shti hoxha ndhe e as mem shti nvorre tmuslimancav. Du mem vorros komuna nvorre civile, jopolitike dhe jo vorret fundamentaliste tbirpidhit tnones. Ban edhe mum kall. Per qato paguj tatim edhe bile qato e pres pi kti mut shteti. A nashta edhe per kto duhet me lyp leje edhe licenca per mi maru edhe vorrin a?


Nonen bre jav qifsha tonve. Po ku mu qu edhe mu me ardh pi Zvicrre e me u kthy ktu. Po pak o mi thon veti katuar duhet mi ndrru emnin me bo gjo. viq spo muj.__________________
ma mir hiq se kurr


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

hure hure ku dul pergjegja npytje temen ma thershme. une pata vet se kush i pagun hogjallart e priftat. manifesti si gjithmon ke i gatshem me um nimu e um kallxoj per prifta omo per hogjallar qe ku um kallxove ti katunar e faliminer fort.


katunar, e mora vesh qe stuk o puna e lejeve po e tatimit.


xenin e tevilizor a kish bo si me tnjofshume ju mja nrru emnin katunarit e me ja shtu edhe fjalen gjo. se atij spo ja man zemra me ja bo vetes.__________________Guru

Status: Offline
Posts: 888
Date:
Permalink   

****-- Edited by intelektualja at 00:22, 2006-09-03

__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

katunar, mos u tut hiq se qato paret qe po i vjedhin hoxhallart i kan veq per shpirt t vetin edhe t familjeve t veta, edhe kta jon njejt si krejt burr -Njerz qe Vjedhin Te Maskum nen Petkun e Perfaqesuesve te Zotit- per ndryshim prej -Njerezve qe Vjedhin te Maskum nen Petkun e Perfaqesuesve te Ligjit. Ski cka k*** me bo, qeshtu osht jeta, konkurenca jo-lojale ekziston prej dites pare kur ekziston edhe tregtia edhe per ket sen nuk ki cka me fajesu as fene as xhamine as kishen po njerin qe osht i prisht n esence. Sa per pare per bomba, beso qe ato pare mbledhen per hiq ma shume se nja 2 sahat mo bo me pas qellim strategjik me gjujt naj bombe ktu, edhe nuk ka nevoje me u marr me centat e shqiptarve hiq se i kan t vetat ata.


Me fol kah t del shpyrti UC, qat katedrale e kisha maru veq me i kop shkijet breh.


OLE__________________
OLE
Page 1 of 1  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard