Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: R.T.K.


Guru

Status: Offline
Posts: 731
Date:
R.T.K.
Permalink   


Ditari Qendor:
19.30: Mirmrama shoku Enver.
20.00: Naten e mire shoku Enver.

-- Edited by stabilizatori at 16:01, 2009-02-14

__________________

Anonymous

Date:
Permalink   

a edhe ti koke ne qite gjendje te rone prej rtk e tjerave a,mi ja qi ate none rralle ndodhe me thirre dikon qe ka tjeter qendrim per proceset politike kulturore ekonomike etj etj,per fyti e kan kape debatin e plasen e ngulfaten__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

rtk, ktv, 21, krejt jon nisoj... debatin na shypet si shoqeri nuk e dojim fort - te na ulet debilli ma i madhi ne krye te odes edhe fol pallavra edhe kurkush nuk ja prish. qikjo jeta ne kosove kishe ja nisi, po tash krejt pe shajin qe po ju nderpren njerzve fjalen!?!

__________________
MPUQ
Llejlla

Date:
Permalink   

a nuk keni ni qe po shperngulna ne mother Shqyperia a???

neser osht arditi musafir ne shtepine time tan diten.

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Nuk e di, a jeni tu e kqyr Rrokumin?
Mua po me pelqen anormal guximi i Migjenit. Nuk po thom qe po pajtohna me to, por senet po i thir me emrin e vet dhe po i thir krejt me i demantu senet me te cilat po i akuzon. Nganjehere po qartet krejt e po ju hin krejtve me i shajt, nuk po di me u ndal. veton Surroin, Baton Haxhiun, keta te shipris, Ramushat, Thaqat nuk e ka problem, krejtve po ju hine.
Jeta ne Kosove ke e mire, por u hap ne shume sfera, qashtu qe tash po hin totalisht e papergatitur ne emision dhe gati po te bone nervoz kur po insiston ne pergjigjje ne disa sene, e nuk di vet kurgjo per at sen.
Milaimin me "parrotlla" me pelqej me keta te ish TMK-s ku folshin per FSK-n. Me pelqen se ka guxim (edhe ketu nuk po thom qe pajtohna me to).
Programet e shqiperis mo nuk po i kqyri hiq dhe totalisht jame aut, qka o ka ndodh atje. Me ka pengu shum kopjimi i tyre. Kur po e kopjojne emisionin edhe udheheqsi i emisonit po i ka edhe teshat e njejta si origjinali. Kane pare, por nuk po shoh naj kreativitet - po me duket qe jane ka e teprojne. Garant jam gabim, por une kam pas qasi pershtypje tu i kqyr emisionet e tyre ma te popullarizuara.
Sportin ne KTV e kqyri. Friendsat ne RTK, Milionerin ne RTK, Kafenen, Familjen ne RTK. 21-shin - kurre, se tu e ndru programin gjeth i shoh kuj**** e mi naimin dhe Mihrin tu kendu ne ket program e me kesi lloj muzike kam problem.
Kaq per Shen valentin cilin sivjet nuk e festova - hahahahahahah.

__________________
xenini


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

A bon me dit ne cilat pika nuk pajtohesh me Migjen Kelmendin Xeno??? Se nuk ju vjen qudi besoj nese ju thom qe ai e ka ne krejt senet mire. Ama kvalitetin e emisioneve e ka si me gjiru me kamere llafe te pijanicave prishtinali ne kafe te rakise, diku ka ora 2 i nates.

"Pa rrotlla" osht sulm audio-vizuelo-intelektual ne publikun. I ron me u kqyr, i ron me u ndigjue edhe i ron per tru. Prap po kthena te llafet e kafeve - me pi kafe me Milaim Zeken knaqesh me foret e tina katunareske, ama per emision te vetin ky nuk te koka kon.

Fakt i gjall osht qe ne televizione te Shipnise jon krejt kopje, pra nuk ka kurgjo origjinale, ama tuj e marre parasysh qe na kshtu ashtu nuk i kqyrim origjinalet e qatyne emisioneve edhe faktin qe kta po i kopjojne mire - nuk po shoh kurgjo te keqe aty. Kta tont as nuk jon origjinal as nuk jon te mire. Familja Moderrno ;) edhe Kafeneja Jone kan ngjarje edhe fore sa per me i bo nja 12 epizoda bashk, ose ka 5 minuta ni epizode.

Une Shen Valentinin e kom festu vet, me veten time, masi edhe jom i dashurum ne veten. (edhe jom koprrac e po pshtoj se nuk po idhnona qe nuk po i blej vetes kurgjo).

Ju pershendes duke u munu me gjet Rrokumin ne tv se moti nuk e pasna kqyr.

__________________
MPUQ


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

Under Construction wrote:

A bon me dit ne cilat pika nuk pajtohesh me Migjen Kelmendin Xeno??? Se nuk ju vjen qudi besoj nese ju thom qe ai e ka ne krejt senet mire. ...


jo qi po quditna po po tranohna tuj u qudit, ti me u pajtu me dikon krejt?__________________Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Ni sen se ka xena t qart, qi na s jena kerka, ma lete gjene pjese t kerreve se libra, droge gjene ma lete se barna, ma let gjen usta t kerrit se mjek.......

Na s jem kerka tu u krahasu me venet n rajon, e do rruge t muntit qi u shtrun kto TV tona e bone thu qi na shkume n hane ose e zbulum vakcinen kunder SIDES.E problemi jone hala osht qysh mi hargju qeveria paret se apet s ka me mujt.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

po valla kastriot, tash noshta bash krejt-krejt jo, hahahah, ama um doket qe migjen kelmendi e perfaqson ni prishtine/kosove te paprisht prej qityne 20 vjetve te fundit.

r2d2, xena nuk o problemi, se ky nuk t'nal me desht me bo ma mire - problemi jon do pisa e lahpera qe jon bo koxha si shume, edhe qe nuk te lojin me ndreq najsen mos po ju prek at copen e xhunglles qe e kan pshurr n'krug.

__________________
MPUQ
Llejlla

Date:
Permalink   

migjeni e ka mire
shumica e gjanave qe i thot jane te sakta
po e ban nje gamim trashanik kur keto fakte ne kete menyre i thot ne cilesin e profesionit qe e ka zgjedh
nje gazetar ka te drejt me fole, po ne profesionin e tije e ka per detyre me i argumentu fjalet e veta
keshtu siq eshte duke vepruar e ka mare rrolin e nje opinionisti (nuk po i thom analist se shume si anus po me doket) ne TV-ne ku asht drejtor vet.
edhe bre shume i frustrum po me doket
me fol drejte, energjia e tij negative aq shume po me acaron sa qe ka vite qe rrefuzoj me vetedije me e lexu per mos me me helmu me negativitet.
boll per Migjenin, ma shume se qe mendoj qe e meriton.

po du me fole per TV-te tjera.
kanalet e shipnise kam nise vone me i shiku
ne fillim jo vetem gjuhen po as nuk mujsha me e kuptu menyren e te menduarit
tash jam infektu me to edhe thjesht mos me na i qit IPKO qato kanale, kisha vyt me ble pay per view

jan fantastik
nuk po e di qysh nuk po ju vjen inati televizioneve tona
Blendi dy here ne jave pregadite debate qe te fascinojne
nje debat te tille me e pregadite cilido televizion i joni i ishin dasht 3 muaj

per Arditin as te mos flasim
mbas 6 muajve e ka nderu skenografine komplet, e na e kqyrim qe 9 vjet psh familjen qe qyqaven ni vitrine me e ble
mos te flas per zbukurimet ne vitrina qe jo qe i kan mbush 9 vite, por edhe kur i kan ble i kan ble ne gjithcka 2,5
arditit ni emision i kushton 35 000 euro
po ne fund te fundit ato pare i pagujne sponzortat
kqyreni titrat ne fund me e pa sa eshte e  gjate lista e njerzve qe punojne ne realizim
te na Valon Maloku don mu bo dhe regjisor, edhe skenograf, edhe skenarist, edhe shef i marketingut, edhe moderator edhe producent edhe....
mos me ja lon ne dore kerkuj as 10 euro
per tallava televizionin 21 as nuk du me fole
a per RTKne ishalla bankroton neser se per kualitetin qe na e ofrojne nuk e meritojne me punu as deri neser
ata, qe si TV publik e kan mision jo vetem me na zbavite po edhe me na eduku, moti kan deshtu ne kete pune.


uuuuuuuuu sa shum shkrujta
nuk i gjeta keto fjale dikun ne internet me ja u bo copy paste
hihihiihi

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Migjeni e ka shume mire komplet perveq qi po menon me kriju nifar identiteti kosovar t panevojshem , kur qe ku e kena identitetin tone shqiptare, nese.

Me ja jep i KRUG kosoves e marrim vesh ku po rrnojme, plot otpada,pumpa,motela,salone t kereve (parkinga me kerre), do ndertesa me ngjyra idiote si torte dasmash, rruget plot bira e lloq sa t dush, bile edhe ma shume fukarallak.

Rrogat e pushtetareve tone shume thjesht mujne mu krahasu me t pushtetareve n rajon, po rrogat e tjerve s jon kerka, buxheti so kerka, prodhimi so kerka.

E TV tona bojne propagande per do km rruge edhe qaq, edhe ta qesin thaqin tu qpurdh me dur, e ka mar ni jahudi me veti e ky jahudia ka me na e nreq ekonomin tash.
Ekonomi pa katun s'ka zoti Thaqi, pa punu katuni per buken e kosoves s ka katun, e qeveria duhet me dite qysh me zhvillu bujqesine, s kan nevoj me mar jahudi po le t shkojne n Vojvodine e le t vesin qa me bo, ja n Maqedoni.

Nashta s'osht qaq fshtire mi ra n fije qysh me zhvillu bujqesine?

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Llejlla

Date:
Permalink   

le bre R2D2
kjo qa po thu ti i bje visha filozofija
po na qe 10 vjet jemi shliru e hala nuk kemi strategji shtetnorte nuk kan mri sa me vendose se ne qfar drejtrimi do te zhvillohemi
hahhaha
na edhe zhvillimi
une e kisja thire Ante Markoviqin edhe ja kisha dhon do miliona, se nryshe zvjen edhe e kisha lute me na bo strategjine


__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Po se ki keq ti, kta me do AKT TASHNA ( sot qanta t llop topave) veq sillen prej kafes n kafe me kerre me shofera n to, edhe veq menojn me qit naj tender edhe me mar perqindje, QAQ s ka ma shume aty.

Tash me ja rras i pytje une, qa me bo mi hek kta muta, perqindja n zgjedhje ka mu zvoglu se s ka alternativa, qajo 30 % qi dalin n zgjedhje kan me pas n dore fatin tone.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Anonymous

Date:
Permalink   

R2D2 wrote:

...
Tash me ja rras i pytje une, qa me bo mi hek kta muta, ...


Mi hjek mutat prej pushteti deshton demokaracija. Me i hjek mutin prej pushteti quhet ruvulucjon, anarki e qesi sene palidhje qe une i dashuroj.

Ki nise edhe ti me pa realitetin a jam zgabim? __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Qysh me hek mutin prej pushtetit deshton demokracia?Pi bjen qi demokracia osht mut, e nese s bon edhe pushteti ni partiak qa duhet me shpike na, se le qi s jem na naj far shpiksa, po as shabllonet e gatshme s dim mi pervetsu.

S'osht e thone nashta me kap pushken, po nese shoqnia osht e pa knaqun me bo presion me protesta, po problemi osht qi s dina kon me lyp.

Athere shoqnia duhet me dal me bo presion n protesta, nese rrogat s mujn mu rrit psh, le t ju zvoglohen pushtetareve tu kosoves.

Shoqnia me protesta mun e bon presion,tu e paralizu shtetin, tu mos punu spitalet,policia,shkollat,autobusat etj.Po kta duhet me dal me kerkesa, po fatkeqsisht sindikatat po blehen e kercnohen.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

outsider

Date:
Permalink   

po a asht dikush ktu qe a tu ba diqka konkret per tanat kto qe po keni kaq shum vrejtje, a veq po ja futni kot e po i ****ni filozofina njani-tjetrit.

__________________
shoku zylo

Date:
Permalink   

qy lejla qysh koka bo e meqem,
u kon mir edhe ju tjert me u zhduk per ni  kohe  te gat  e masnej mu kthy me naj qisi shkrimi  intresant.

naten e mire
shoku  zylo

__________________
Tv Veterina

Date:
Permalink   

Une ne RTK e kqyri O2 dhe Famil. Moderne. Qito e mbajne rtk-n gjalle. RTK-ja osht e koruptume deri n'fyt. Rrencolli me 23 evro del e rren qka te ka deshire.

KTV-ja dhe Tallava21 jane lider te zibidianizmit te Kosoves.

Migjeni eshte tallava narcisoid dhe kur ai fol serbisht i perziem me tyrqelisht...... ai mendon qi po fol gegnisht. Migjeni osht sentish sepse eshte ne fazen perfundimare te mesianizmit.

shyqyr qe jane do CNN-BBC-RAI .12.3.edhe naj 1000 kanalla tjer se per keta e kisha **** televizorin....

Vet

__________________
Llejlla

Date:
Permalink   

bile bile ...(kjo shkon edhe per shokun zylo)


kur jemi te ajo lista e gjate e njerzve qe kanalet e motherit i pagujne, me duhet me ju tregu qe Krasta e pagun njerin qe ju bon me shenje publikut kur me aplaudu

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Tv Veterina wrote:

Une ne RTK e kqyri O2 dhe Famil. Moderne. Qito e mbajne rtk-n gjalle. ........

Vet
O vet O2, Familja, kafeneja, jeta, rrotllat , milioneri jan outsourced
ato nuk jan produkt i RTKse
ato RTKja i emiton veq per me i mjel rklamat__________________
Vet

Date:
Permalink   

Anonymous wrote:

Tv Veterina wrote:

Une ne RTK e kqyri O2 dhe Famil. Moderne. Qito e mbajne rtk-n gjalle. ........

Vet
O vet O2, Familja, kafeneja, jeta, rrotllat , milioneri jan outsourced
ato nuk jan produkt i RTKse
ato RTKja i emiton veq per me i mjel rklamatPajtoj me ty por une ne RTK vetem qato i kqyri sepse Fatos Berisha me Visare Aliu dhe Besim Din jane shume te mire , dhe nuk kne lidhje me RTK-ne e zatriqoviqit.

Vet__________________
3 Euro po medhimen ...

Date:
Permalink   


Vet
Pajtoj me ty por une ne RTK vetem qato i kqyri sepse Fatos Berisha me Visare Aliu dhe Besim Din jane shume te mire , dhe nuk kne lidhje me RTK-ne e zatriqoviqit.

Vet  Per qi ka qisi idiota ne Kosove qe Fatos Berishen e Besim Dinen e vlersojne pozitivisht   .......__________________
Veterinari

Date:
Permalink   

3 Euro po medhimen ... wrote:


Vet
Pajtoj me ty por une ne RTK vetem qato i kqyri sepse Fatos Berisha me Visare Aliu dhe Besim Din jane shume te mire , dhe nuk kne lidhje me RTK-ne e zatriqoviqit.

Vet  Per qi ka qisi idiota ne Kosove qe Fatos Berishen e Besim Dinen e vlersojne pozitivisht   .......O pacijenti i im i nderuar,

Une jam nje prej 95% idiotave qe e vlersojne pozitivisht Fatos Berishen dhe Besim Dinen.

Fatosi eshte fantastik. Besmi eshte i vetmi qe ben humor pozitiv dhe nuk i perqesh budallate por te meqmit......Besimi nuk eshte sikur leci,cima edhe nja 100 qasi pseudo-humorista qe i perqeshin te marret(Ahmeqt) por ben humor me ata qe duhet bere humor.

Sa i perket nick nejmit tend edhe une pajtoj qe nuk duhet me ua pague as gjys centi tvk-se.....sepse ata lypin qi none per shkak anti-amerikanizmit te tyre.

Faleminderit qe me the idiot sepse e ndiva vehet krenar sepse nuk eshte me rendesi qa flitet por kush flet.

Tung o pacjenti i jem(i im) i rregullt.

Veterinari idiot __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

une qe 7-8 vjet daunllodoj perpos filmave edhe seria e emisione prej interneti. sot lun ne amerike, une neser mrama e shoh. tash nuk e di sa o fer me i vlersu kto tonat ne krahasim me ato tjerat. qe tha veterinari, shyqyr qe po i kemi ne kabllovik do bbc-a, cnn-a, travel channel etj. e besa edhe kta te shipnise po kan kajher noj program te vetin te mire. ne televizione tona, prej mas lufte e deri sot, muna me thone qe pak me ka pelqy "ne shtrat me armendin" edhe "jeta ne kosove" ne fillim. as familja, as kafeneja, as o2 nuk m'kqyren.

__________________
MPUQ
Kloni

Date:
Permalink   

mos te ka met marak me hi ne ate shtrat
hahahahah

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 731
Date:
Permalink   

ni dit para pavarsijes mne kohen ditore jav kan dhan fal edhe ni liber me bejagi do faqe edhe tilustrum per presidentin e Kosovs fatmir Sejdivin.
Njoni qi rren rrale e ka qef me lexu shum si ma pa ma murr i terhjekun pi syretave e msi e shfletoj pak tha: qushtu kur ina kan fmi naj dhashin do libra me titen ku shkrujke: drug tito pozdravio omladinu, drug tito ka ba kto e ato, drug tito ka than kshtu e ashtu...
nejse rrasjani atij dostit tem por per me kundershtu ato dje nmesdit nja ni sahat i kum nrru kanallat tu ja nis prej rtk -rtv21 e ktv ku nte trijat rrafsh per ni sahat e kum pa drug titen tu fol pa nal hiq.
]Dikur zaher tu pi shum piva thash vetmeveti: po filqit e forta i paska he hallal i kofte.

__________________Guru

Status: Offline
Posts: 731
Date:
Permalink   

a din najkush pi juve me ma kallxu nja metod ligjore qi muj me kerku llogari prej rtk-s per qato 3 ero e gjys qi mi nal, ose me padit ngjyq edhe me fitu un.
po menoj masi na jemi shtet demokratik qysh me ja ba edhe mos me kan i Detyrum me pagu per dishka qe sdu me perdor?
cdo ndihme nkete drejtim qe jep rezultat e paguj 100 her ma shtrejt se 3 ero e gjys qi po mi marrin ata pa mvet.

-- Edited by stabilizatori at 18:53, 2009-02-18

__________________Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

ahhahahahah STAB 1 milion dolar question o kjo.

Kjo ka lidhje me ato dy pushkat tuja qi dojshe me mi fal, qa vyjne pushkat pa njerz, kur ti mledhen ja 5000 veta perpara RTK kthemi paret e mer vesh.

A po mi jep 350 eki tash? hahahahahha

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Qina

Date:
Permalink   

stabilizatori wrote:

a din najkush pi juve me ma kallxu nja metod ligjore qi muj me kerku llogari prej rtk-s per qato 3 ero e gjys qi mi nal, ose me padit ngjyq edhe me fitu un.
po menoj masi na jemi shtet demokratik qysh me ja ba edhe mos me kan i Detyrum me pagu per dishka qe sdu me perdor?
cdo ndihme nkete drejtim qe jep rezultat e paguj 100 her ma shtrejt se 3 ero e gjys qi po mi marrin ata pa mvet.


Nuk jam i sigurt nese keto 3 ojro i nalin simas ligjit , naj ligjit cilitdo ligjit.
E pra nese eshte ligj, atehere duhesh me kqyre kushtetuten dhe me kqyr variantin e "kushtetutshmerise" respektivisht me ndertu nje rast gjyqesor, praktikisht kunder ligjit ne fjale e tuj marre per baze qe ligji eshte ne kundershtim me najsen ne kushtetute. Psh me naj te drejte njerezore, lirine e zgjedhjes, ose naj te drejte ma pertoke si psh te drejten e prones private (pse jo, pareet jane prone dhe private), taksimin pa te drejte (psh najsen si "no representation, no tax"). 

Variant tjeter kishte me qene me e padite qeverine e kosoves respektivisht cilindo entitet qe e reprezenton pushtetin ne gjyq (per qeverine ka qene ministria e drejtesis me duket) ne baze te ligjit per konkurrencen. 
Ligji per konkurrencen eshte miratuar me duket me 2004-5 dhe nuk eshte zbatuar kurre (ka pase me u formu njefar agjensioni a komisioni per konkurrencen etj etj). Pa marre parasysh kete, ligji eshte ne fuqi dhe, nese vjen padia, gjykata duhet me vendose sipas (ketij) ligji. E padia konstruktohet shume lehte: qeveria po vepron kundr ligjit mbi konkurrencen kur po i jep preferenca nje ofruesi te sherbimeve (rtk publik) ne dem te ofruesve tjere te te njejtave sherbime (televizioneve private). Sepse per interesin publik eshte me rendesi qe porosia (e subvencionuar) debileske publike e qeverise me mrri ne tu tana skejet e kosoves, respektivisht me ju mundesu njerezve me pranu ate porosi ne televuz, e jo me i kallxu qytetareve se ne cilin kanall duhet me qite televuzin per me pranu shka don me hanger mut qeveria. Qeveria mundet dhe duhet qe porosite me interes publik t'i jape ne publik permes te gjithe ofruesve te sherbimeve qe e mbulojne territorin e tuKosovs e jo vetem permes njerit television. Me fjale tjera, qeveria duhet me ju dhane pare te gjitheve (po, edhe rrokumit) ose asnjanit, ose eventualisht, duhet me shpalle tender dhe me kqyre kush po e jep oferten me te favorshme. Pa perjashtime. (qe dumuthon qe rtkyhi duhet me konkurru per pare publike nisoj si televuzat e tjere, pa kurrfarte preferenca).
Kete padi duhet me bo naj televizion privat ose naj asociacion i televuzave privat.

Variant tjeter eshte me u qu naj asociacion i qytetareve (mundet edhe i paregjistruem, si grup qytetarsh) dhe me i lodhe gjykatat ne te gjitha nivelet e mundshme me padi dhe ankesa ne lidhje me te drejten per informim (qe nuk po munden me realizu permes rtk-yhit). Sen qe as mun vertetohet lehte, po as mun mohohet lehte. 

Mandej, i njejti asociacion, grup ose individe, me shtru padi per permbajtje ofenduese (psh racore, nacionale , religjioze, kombetare, sulm ne dinjitetin e njeriut, sulm ne femije - qe eshte shume lehte me u vertetu, psh tuj i njehe emisionet debilleske (praktikisht gjithcka) qe jepen ne kohen kur thmija jane hala qut (dekteri 1730 ?). Me ba padi per te gjitha informatat jo te sakta, jo plotesisht te sakta, dhe idiotike qe jepen ne rtk, tuj u nise prej lajmeve, hajt pak, e deri te moti (psh: syltahirsyla thote +5, une i kam mjell kepte e knena ra temperatura -2 dhe ato u ngrine dhe kalben. shkuen 75000 ojro ose qeshtu diqysh). Duhet me lype demshperblim. Me miljona. Parja edukon bajagi mire.

Kur gjykatat e mutit tuKosovs ta vonojne, kundershtojne, ose hupin landen, atehre duhet me i dergu ne strazburg ose ku ke ajo gjykata evropiane per zdi shka hamami ke.

 

Deshta me i shkru edhe nja dy-tri ide pak ma gat, po s'pata vakt.

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

jo boll paske pas vakt - pa te keqen tem :):):)

qino, mire shume e ki shtjellu, edhe stabit mire i ka re ne mend se ka material sa te dush me e qite neper gjyqe kit pune. ama po ju kallxoj prej eksperiences teme te hidhur, qe kur te ja shihni ftyren gjykatsit, keni me dite qe e keni hup rastin!

__________________
MPUQ


Guru

Status: Offline
Posts: 731
Date:
Permalink   

du mu qel pak:
e kam ni konflikt me "pastertine" e ferizajt qe nja dy vjet, se ma bijn fakturen tu shpija per berllog, a une se kam venin e caktum ku me gju berllogun, du me than shpija jem ska kontenjer per berllog. per mu shliru prej berllogut uen duhna me shku te blloku tjeter me kese tberrlogut me i gju, ose te kontenjerat naborr tshkolles, edhe ato gjeth mu hanger me fjal ja me drejtorin ja me banort e bllokut qeter tbanesav, kshtu qe (e hangra niher e thash) qe nuk paguj pa ma pru kontenjerin. "pasteria" e ferizajt mi kan pas pru rregullisht fakturat e une rregullisht i kum refuzu qaq sa inkasanti para ni vjeti mtha qe ata mkan thirr me shku atje mu marr vesh, demek me ra n'ujdi. U menova pak e i thash nuk vi se skam pun me drejtora tpastertis se skum lidh kontrat me kerkon ( kta tberllogut po kqyrshin a ki maru shpi tre a ki ble banes edhe po ta shkrujshin emrin me pagu pa tvet hiq). Dhe sum nguci ma kerkush qe ni vjet, tash para do dite ma pruni apet fakturen inkasanti edhe mu lut me pagu dishka, mu lut se per nja shtat vjet mka pas tvetmin myshteri tubanesa e vjeter qi i kum dhan pare per berllog. Doren nzemer mu dhimt e deshta mi dhan dishka pare por taman e kum kap fakturen e kum pa qe borgji qe e kum dit psh. 200 ero ish ba 100 ero, e kjo mra nkry qaq sa ja nisa me bertim me lyp shpjegim prej tij per cfar arsye ma kan hjek borgjin pa mvet hiq. Mu dok qe tha per arsye se jam anku se skam dasht me pagu etj etj, e kjo edhe ma shum mi hypi nervat, se ja nisa me menu qe nkit lloj sistemi individi qe han mut qe refuzon qe spagun ka tdrejt. Nejse mos me zgat jav shkrujta nqat faktur ni referat jav nenshkrujta edhe jav ktheva tepermas "pastertis". Edhe miniher ja kum nis me menu metoden qysh mi qit ngjyq, mirpo i kum ra pishman kur mka ra nmen sa ka me zgat procedura edhe sa kohen mun me hanger.

qino. pernime jam kah lypi ni metod qe me gjet ni zgjidhje per kit 3.5 e rtk-s ama si individ a, se qysh e thash nqat bllokun tem une isha ( a vallahi se kum dit) qaj zidi qi sun pe kapercen "pastertia" per mi shti edhe tjert me pagu. kta ma kallxun kojshia kur ni dit njani mtha ta kemi pa hajrin ty e asnja spo pagujm, a kur i thirra me shku krejt bashk mu marr vesh, asnjoni serdh.

__________________

Qina

Date:
Permalink   

Kshilla jeme: mos e paguj! 
Paguj pjesen e rrymes veq qaq sa tu ka bo rryma. Pjesen ka 3.5ojro leje le te grumgullohet muj per muj. 


A po ta merr mendja qe kur te privatizohet distribucioni ka me vazhdu privatniki me i mledh paret e rtk-hyt a?


__________________
Aga


Member

Status: Offline
Posts: 5
Date:
Permalink   


O milet nuk jeni ne toke te bukes kur nji psikopat Migjeni mundet me manipulue me njerze ai asht si aj hoxha Pecani apo aj imam i xhamis ne Prishtine..njeri ma narcisoid i cili esht shum thell i dashunar ne vetvehte dhe mendon se njeri ma te menqem ne Kosove nuk egziston ai edhe baben e vet e shan ,se budalla ska brina po si ky Migjeni asht

__________________
Agush Sefaja
Aga


Member

Status: Offline
Posts: 5
Date:
Permalink   

Llejlla wrote:
 O ti dost..ti koke nji hamam si Migjeni po leh ...pa lidhje  ik ik ik

migjeni e ka mire
shumica e gjanave qe i thot jane te sakta
po e ban nje gamim trashanik kur keto fakte ne kete menyre i thot ne cilesin e profesionit qe e ka zgjedh
nje gazetar ka te drejt me fole, po ne profesionin e tije e ka per detyre me i argumentu fjalet e veta
keshtu siq eshte duke vepruar e ka mare rrolin e nje opinionisti (nuk po i thom analist se shume si anus po me doket) ne TV-ne ku asht drejtor vet.
edhe bre shume i frustrum po me doket
me fol drejte, energjia e tij negative aq shume po me acaron sa qe ka vite qe rrefuzoj me vetedije me e lexu per mos me me helmu me negativitet.
boll per Migjenin, ma shume se qe mendoj qe e meriton.

po du me fole per TV-te tjera.
kanalet e shipnise kam nise vone me i shiku
ne fillim jo vetem gjuhen po as nuk mujsha me e kuptu menyren e te menduarit
tash jam infektu me to edhe thjesht mos me na i qit IPKO qato kanale, kisha vyt me ble pay per view

jan fantastik
nuk po e di qysh nuk po ju vjen inati televizioneve tona
Blendi dy here ne jave pregadite debate qe te fascinojne
nje debat te tille me e pregadite cilido televizion i joni i ishin dasht 3 muaj

per Arditin as te mos flasim
mbas 6 muajve e ka nderu skenografine komplet, e na e kqyrim qe 9 vjet psh familjen qe qyqaven ni vitrine me e ble
mos te flas per zbukurimet ne vitrina qe jo qe i kan mbush 9 vite, por edhe kur i kan ble i kan ble ne gjithcka 2,5
arditit ni emision i kushton 35 000 euro
po ne fund te fundit ato pare i pagujne sponzortat
kqyreni titrat ne fund me e pa sa eshte e  gjate lista e njerzve qe punojne ne realizim
te na Valon Maloku don mu bo dhe regjisor, edhe skenograf, edhe skenarist, edhe shef i marketingut, edhe moderator edhe producent edhe....
mos me ja lon ne dore kerkuj as 10 euro
per tallava televizionin 21 as nuk du me fole
a per RTKne ishalla bankroton neser se per kualitetin qe na e ofrojne nuk e meritojne me punu as deri neser
ata, qe si TV publik e kan mision jo vetem me na zbavite po edhe me na eduku, moti kan deshtu ne kete pune.


uuuuuuuuu sa shum shkrujta
nuk i gjeta keto fjale dikun ne internet me ja u bo copy paste
hihihiihi
 __________________
Agush Sefaja
Aga


Member

Status: Offline
Posts: 5
Date:
Permalink   

xenini wrote:
Nuk e di, a jeni tu e kqyr Rrokumin?

Mua po me pelqen anormal guximi i Migjenit. Nuk po thom qe po pajtohna me to, por senet po i thir me emrin e vet dhe po i thir krejt me i demantu senet me te cilat po i akuzon. Nganjehere po qartet krejt e po ju hin krejtve me i shajt, nuk po di me u ndal. veton Surroin, Baton Haxhiun, keta te shipris, Ramushat, Thaqat nuk e ka problem, krejtve po ju hine.
Jeta ne Kosove ke e mire, por u hap ne shume sfera, qashtu qe tash po hin totalisht e papergatitur ne emision dhe gati po te bone nervoz kur po insiston ne pergjigjje ne disa sene, e nuk di vet kurgjo per at sen.
Milaimin me "parrotlla" me pelqej me keta te ish TMK-s ku folshin per FSK-n. Me pelqen se ka guxim (edhe ketu nuk po thom qe pajtohna me to).
Programet e shqiperis mo nuk po i kqyri hiq dhe totalisht jame aut, qka o ka ndodh atje. Me ka pengu shum kopjimi i tyre. Kur po e kopjojne emisionin edhe udheheqsi i emisonit po i ka edhe teshat e njejta si origjinali. Kane pare, por nuk po shoh naj kreativitet - po me duket qe jane ka e teprojne. Garant jam gabim, por une kam pas qasi pershtypje tu i kqyr emisionet e tyre ma te popullarizuara.
Sportin ne KTV e kqyri. Friendsat ne RTK, Milionerin ne RTK, Kafenen, Familjen ne RTK. 21-shin - kurre, se tu e ndru programin gjeth i shoh kuj**** e mi naimin dhe Mihrin tu kendu ne ket program e me kesi lloj muzike kam problem.
Kaq per Shen valentin cilin sivjet nuk e festova - hahahahahahah.Migjeni esht debil e keta politikan nuk miren me te ai e ka vendin ne Shtime

 -- Edited by xenini at 21:22, 2009-03-04

__________________
Agush Sefaja


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Aga, ku po e sheh qe Migjeni po e manipulon popullin?
Une qka po shoh, haptas po ju bone thirje krejtve me ardh ne Rrokum dhe me fol, ose me demantu fjalet cilat ai po i fol.
Personalish mendoj qe Kosoves i duhet nji TV, si qe oshte Rrokum. Normal, edhe ky televizion kish qen shum ma i mire, me pas sponzora te fort ose naj burim te pareve per egzistim dhe mbarimin e programeve ma kvalitativ.
A e kqyri najkush Klan Kosoven dhe qysh po duket? Ja 4 here e kam nxon(ne mramje) nje film me nji zezak qe hin ne foto, qashtu qe ja nisa me e injoru si RTV21-shin.

Personalish jame per me i pagu 3.50 euro per televizionin shteteror(nuk oshte ideal, por apet oshte ma i mir se keta privat, qka nuk oshte pervoja ne bote). Gjeth ne nje shtet (bilim pereth) televizionet private(bilim njeri), jane ma te mira se keto shteterore, vetem ne Kosove, mua me duket qe nuk oshte ky rast.

Kaq
xena


__________________
xenini
Vetrinari

Date:
Permalink   

Aga wrote:

Migjeni esht debil e keta politikan nuk miren me te ai e ka vendin ne Shtime

 -- Edited by xenini at 21:22, 2009-03-04

O Agi,

Halla t'koft se pe njihshe super kete antrpoidin e quajtur migjenoid. Ai osht nje shakvell se sot e kqyra dhe gjysen e fjaleve e kish shkinisht bre jaq...............peeeeep

Ai mire e ki qe po thu osht narcisoid por ai me thane shkurt osht lahpuz me te meta mendore ...

E njoh personalisht edhe si pacijent timin te rregullt

Veterinari

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

Vetrinari wrote:

O Agi,

Halla t'koft se pe njihshe super kete antrpoidin e quajtur migjenoid. Ai osht nje shakvell se sot e kqyra dhe gjysen e fjaleve e kish shkinisht bre jaq...............peeeeep

Ai mire e ki qe po thu osht narcisoid por ai me thane shkurt osht lahpuz me te meta mendore ...

E njoh personalisht edhe si pacijent timin te rregullt

Veterinariej Veterinar, a pi del fer Migjeni Begjetit? :)

 __________________

Vet

Date:
Permalink   

Kastriot Fadilaj wrote:

Vetrinari wrote:

O Agi,

Halla t'koft se pe njihshe super kete antrpoidin e quajtur migjenoid. Ai osht nje shakvell se sot e kqyra dhe gjysen e fjaleve e kish shkinisht bre jaq...............peeeeep

Ai mire e ki qe po thu osht narcisoid por ai me thane shkurt osht lahpuz me te meta mendore ...

E njoh personalisht edhe si pacijent timin te rregullt

Veterinariej Veterinar, a pi del fer Migjeni Begjetit? :)

 hahahahahhhahhaha fer s'ka ve as ne Fer-izaj..


 __________________
Aga


Member

Status: Offline
Posts: 5
Date:
Permalink   


Ndoshta jemi edhe na te atij niveli si keta debila ne RRokum qe e shikojm, dhe gjejme knaqesi kur e shikojm nje debil dhe shizofren qe po shkumon nga goja dhe po ndjen orgazem kur po gjene fjali ofenduese,si dhe nji hyzmeqar te tij qe ende pelenat i ka ne trup duke e malltretue popullin me rrena dhe shpifje te lloj llojshme,A bash te keti niveli jemi ne akete duhet injorua se bashku me disa hyzmeqar profitera,hajna qe jan infiltrua neper mediume tjera duke fillua nga Asociasioni i Gazetarve te Pamvarun te Kosoves e neper Rokuma,e Sindikata te RTK se,ata jan ne gjendje qe baben e nonen e vet me e **** per pozite e para. Por nuk e kan gjate
Sinqerisht Agushi

__________________
Agush Sefaja


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

pse po thu Agush qi nuk e kan gjat? a o nhorizont far revolucjoni kulturor/shoqnor a?

__________________Guru

Status: Offline
Posts: 1398
Date:
Permalink   

Kastriot Fadilaj wrote:

pse po thu Agush qi nuk e kan gjat? a o nhorizont far revolucjoni kulturor/shoqnor a?
hahhahaha, ma n'fund edhe ti me um shti me kesh!

agush, une pa cinizem si ky "magari" po te thom qe ishalla veq kur ju kryhet ktyne qe nuk e paskan gat, nuk na vijin do qe jon tuj prit ne ren...__________________
MPUQ
Aga


Member

Status: Offline
Posts: 5
Date:
Permalink   

furiousyawn
Propozoj qe Migjen Kelmendin ta shpallim per personin ma Narcisoid ne Kosove

-- Edited by Aga on Thursday 19th of March 2009 12:52:20 PM

__________________
Agush Sefaja
Anonymous

Date:
Permalink   

e ty per ma origjinalin (qysh stukokem kujtu na per qito breh?!)

__________________
Page 1 of 1  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard