Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: Kandidatet per kryetar te komunave


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Kandidatet per kryetar te komunave
Permalink   


Pasi qe jetoj ne Prishtine, po i diskutoj kandidatet e Prishtines.
Une personalisht po mendoj qe Isa Mustafa e ka penall ne keto zgjedhjet se:
Viganin e AKR-s e njoh une dhe reth 200 veta, plus oshte kandidat i AKR-s dhe tash i LDD-s. Nuk besoj qe mundet me i marr me shume se 10% ne Prishtine dhe AKR-ja ashiqare ka me u gjujt me kandidatin me te fort qe e ka per momentin Mimoza Kusarin dhe forcat ka me i perqendru ka ajo.
Tahiri i AAK-s, anonimus total per shumicen e popullates e Prishtines, cilja nuk oshte nga ky qytet. Poashtu nuk besoj qe mundet me i marr me shume se 10%.
Astrit Salihu, e njoh personalisht, oshte fillozof dhe te keta njerez nuk me pelqen se krejt kohen e kane: "Ky fillozof ka thone keshtu". Ti mandej pajtohesh me to dhe me qat fillozof, ai mandej thote: "Por ky fillozofi tjeter ka thone keshtu". Thijesht, sipas mendimit tem, fillozofat jane per me fillozofu, jo me kry pune konkrete cilat na duhen ne keto momente te zhvillimit te qytetit Prishtines. Shkelzen Maliqi po shkruan qe Isa ka fitu nje kunderkandidat shume te fort, por une nuk po pajtohna me ket mendim. Edhe po besoj qe ka marreveshje ndermejt LDK-s dhe PDK-s, qe PDK-ja mos me qit kandidat te fort, se me bo me e humb edhe Prishtinen, LDK-ja mundet me shku papa (ne histori). Nuk besoj qe Astriti mundet me i marr me shume se 20% ne Prishtine.
Sipas disponimit qe po e shoh, shume pak njerez kane me dale ne votime, qka munden me shfrytezu partit per bajraktaret e tyre.
Inetersant do te bohet shume ne Gjakove po edhe ne Prizren, ku Thaqi tha per Mujen e dega e PDK-s per Zafirin (cili ne fakt oshte alfa dhe omega ne Prizren).
kaq prej xene matosh analistit - hahahahaha
P.S. 22 organizata nuk mujten me i mbledh me shume se 1000 veta ne protest. Bohet mire.

__________________
xenini
Llejlla

Date:
Permalink   

Ev,  Xenin ev... te lumt goja
po a ka bre ne futball asi penalla qe gollmani mu kon ne bollovaje?
se Ises ni qasi penalli i ka qellu
sdi a pahiri a me tkast
hihihihiih
doh

edhe diqka...
sa ma shume pi njof drenicakt
qaq ma shume pe du LDKyhin
bile bile kom nise edhe me i dashtesmile

tash kallxo qa o puna e qati "zona Zamfirova"
se nuk te kom rem shev

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Besoj qe per qytetin tem Prishtinen postin e kryetarit te komunes duhet me qit ne tender, ne gjermani mundesisht.Me na ardh naj Hans.

Perndryshe i bojkotoj zgjedhjet bashk me produktet e serbise, jo pse jom me Albinin po kom vendos me vazhdu jeten pa Plazma edhe Eurokrem.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Tarantula

Date:
Permalink   

Zdi, ne qat anketen e gazetes express krejt ngatangat jone, me Ise e me Astrit e me Besnik, ngjitt jane me perqindje. Vec ky Vegimi i le**** ka ngel tepermas...

Edhe mu m'u doke qe Astrit fillozofi s'ka mja mush synin kujt, po boll qitu ne gazete qe e pashe rezultatin u befasova.

Kokooo me Gjakove kom keshe shum qysh jon tu ja rreh nelt Mimit, hahaha, e krejt me pretekst: valla kjo e meriton se so katunare! Ai Pali e ka shky bothen (bje fjala) gjate mandatit te vet po apet, nuk, zbon, se hem llatin hem apong :D

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Se pari per "zona Zamfirova": Zafiri oshte uqkashi dhe kryetari i PDK-s per Prizren dhe po do me u kandidu per kryetar se po e nin vehten te fort per me u bo. Prej njerezve qe jetojne dhe punojne ne Prizren, kam ndigju qe krejt punet bohen nepermjet keti njeriu(Zafirit) e jo nepermjet kryetarit komunes cili nuk ka kurgjo ne dore. Kryesia e PDK-s ne Prishtine, po do me mbet i njejti kandidat per kryetar komune, po Zafirit kjo nuk po i pelqen dhe po do me qit vehten. A kuptove najqka?
Besnik Krajku i partis ORA poashtu nuk po pajtohet per kandidat te Prizrenit dhe po jep doreheqje. Problemi i plot partive mbetet i njejt, nuk e kane pasqyren reale e punes tyre, po shohin andra ne pi*. Rijin me 10 veta ne kafiq dhe ata ju rahin krahun dhe keta menjihere mendojne qe krejt kosova ose qyteti oshte mbrapa tyre. Keto me se miri e ka pas hanger partia ORA.
R2D2 kur i bojkoton zgjedhjet, a mundesh vetem me m`tregu, kujt po i bone keq ose mire ne ket rast? Kush oshte fitimtar ne ket rast, se mua nuk po ma rrok, qysh mundesh me bojkotu zgjedhjet dhe me mendu qe do te bohet mire.
Tarantulle, lidhje me anketen, e di qe antaret e PDK-s jane me te fortit ne ket aspekt dhe i vizitojne faqet e ndryshme dhe klikojne, dhe kqyre qysh te duash, por kjo tregon qe jane ka punojne. Kjo oshte edhe detyra e antareve te partise, me u shti ne funksion te kandidateve cilet garojne. Une e di plot raste, kur njerzit e njejtes partie e "minojshin" kandidatin e vet, se ja kishin inatin. Keto nuk e kam zatet te antaret e PDK-s.
Lidhje me Gjakoven, mundet me qen interesant, me pa nje gare te mire, nje gare me programe, e jo vetem gjujtje me premtime.
E dini qvar kandidat ka pas heren e kalune (i kena pa ne emisionet e Jeta ne Kosove), tash po me duket qe plot do kane mesu prej gabimeve dhe nuk kane qit bash lloma.
Une besoj, qe me kalimin e kohes, ngadale do ti kena kandidatet me te mire dhe me te mire, qka oshte edhe normale, se nuk jena moti ne pluralizem.
Kisha mujt me u kandidu ne Gracanice dhe me 60 vota me i fitu zgjedhjet.
qao
xen b()analisti

__________________
xenini


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Po Xene masi qi s'kom mujt me bo mire kurgjo deri sot me voten teme s'po du me bo sherr, bile nihere kom bo keq kur pata votu!!__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

R2D2, a bash kurrkush nuk vlen prej kandidateve a? Dile bile voto per ato qe ta merr mendja qe bone me se paku sherr.

Ne Prizren, PDK-ja paska vendos per kryetarin egzistues. Pala tjeter mbrenda partis, paska me votu per najkon tjeter, prej inati.

A ju merr mendja qe do te voton najkush per kandidatet e PSD-s ose Partis Drejtesis?

Nuk po kandidohna ne Gracanic, se Rada po hine ne gare.

__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

xenini wrote:

Pasi qe jetoj ne Prishtine, po i diskutoj kandidatet e Prishtines.
Une personalisht po mendoj qe Isa Mustafa e ka penall ne keto zgjedhjet se:
Viganin e AKR-s e njoh une dhe reth 200 veta, plus oshte kandidat i AKR-s dhe tash i LDD-s. Nuk besoj qe mundet me i marr me shume se 10% ne Prishtine dhe AKR-ja ashiqare ka me u gjujt me kandidatin me te fort qe e ka per momentin Mimoza Kusarin dhe forcat ka me i perqendru ka ajo.
Tahiri i AAK-s, anonimus total per shumicen e popullates e Prishtines, cilja nuk oshte nga ky qytet. Poashtu nuk besoj qe mundet me i marr me shume se 10%.
Astrit Salihu, e njoh personalisht, oshte fillozof dhe te keta njerez nuk me pelqen se krejt kohen e kane: "Ky fillozof ka thone keshtu". Ti mandej pajtohesh me to dhe me qat fillozof, ai mandej thote: "Por ky fillozofi tjeter ka thone keshtu". Thijesht, sipas mendimit tem, fillozofat jane per me fillozofu, jo me kry pune konkrete cilat na duhen ne keto momente te zhvillimit te qytetit Prishtines.


O Xencoll,

Vegimi e ka nje te keqe....ka konkuru per hajduqt e tipit pacolli dhe DACOlli qe vegimin e eliminon leht. Astriti osht filozof por eshte ma i forti prej PDK-se...edhe Prishtina eshte e lodhur me hajduqt e LDK-se. Isa eshte i mire por qe dy vjet ska bo kurgjo veq e ka fotografu Prishtinen prej sateliti( U Gugllat). Cirkusanti me emer regjep asmoni ia kish nise ne kete cirkun EMBELRRIVA me lujt klaunin. Besnik Tahiri po e perserit se ai eshte kandidat serioz????!!!! demek e ngon betovenin dhe kandidohet????/

Astriti eshte shansa e Prishtines sepse Astriti perveq gojes e shfrytezon edhe shqisen e degjimit......qka nuk e bejne shum te tjere.

Veterinari

 __________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

llejlla, a paske marr hise n naj tender a, apo mos e ke ble naj banese me t lire prej standardit? Po cuditna qysh kaq shpejt koke bo politikane kaq pakurrizore mas vetem 1 mandati n kuvendin komunal, sigurisht tash ki me bo cmos mos me i hup privilegjet qe i paske fitu, tu mos e perjashtu edhe kalimin n parti tjeter, sipas t gjitha gjasave n LDK. haha veq mos na thuj qe per t miren e popullit je ka e bon pash familen.

__________________
OLE
Anonymous

Date:
Permalink   

Rrebelohet Zafiri

 

zafir berishaKryetari i  degės sė PDK-sė nė Prizren, Zafir Berisha, ka paralajmėruar bojkotimin e fushatės sė partisė sė tij nga tė paktėn 45 nėndegė nėse strukturat e larta partiake e rikandidojnė pėr zgjedhjet lokale kryetarin aktual tė Prizrenit, Ramadan Muja.

Prishtinė, 15 Shtator 2009 Nė njė prononcim pėr Kohėn Ditore, Berisha ka thėnė se nuk do ta mbėshtetė kandidaturėn e Ramadan Mujės, duke e quajtur si kandidat tė imponuar jashtė strukturave tė partisė nga kreu i PDK-sė, Hashim Thaēi.

Nuk ka arsye ta mbėshtesim njė kandidat qė nuk ėshtė i strukturave tė partisė. Unė vetėm e respektoj elektoratin dhe strukturat e Partisė Demokratike, ka deklaruar Berisha. Deklaratat erdhėn vetėm njė ditė pas qėndrimit tė Thaēit nė Prizren, ku mėsohet se i ėshtė dhėnė mbėshtetja pėrfundimtare Ramadan Mujės. / KTV /

 

Thyhet PDK-ja nė Drenas

  1. Jap dorėheqje nga tė gjitha aktivitetet e PDK-sė nė Drenas, pėr arsye tė parregullsive, neglizhencės dhe hierarkisė partiake brenda strukturave tė kėsaj partie tė udhėhequr nga Jakup Krasniqi dhe satelitėt e tij nė Drenas, ėshtė shprehur kryetari i nėndegės sė fshatit Baicė Rrahim Elshani, duke arsyetuar dorėheqjen e tij nga PDK-ja. Elshani tutje pasi ka falėnderuar votuesit pėr besimin e dhėnė nė zgjedhjet e kaluara ku kishte marr 2400 vota, ka theksuar nė kėto kushte, qė janė nė degėn e kėsaj partie, nuk ka mundėsi qė besimi i dhėnė nga elektorati tė arsyetohet. Arsye kryesore e dorėheqjes sime ėshtė se nuk mund tė jem nė parti me ata njerėz, tė cilėt e kanė fyer dhe vazhdojnė tė fyejnė Partinė Demokratike dhe vizionin e Thaēit, tha ai dhe vazhdoi, nga pazaret qė bėhen tė dirigjuara nga Jakup Krasniqi druaj se kjo nėndegė nga 98 pėr qind tė votuesve nė favor tė PDK-sė, nė kėto zgjedhje druaj se kjo pėrqindje nuk do tė arrijė as 25 pėr qind tė votuesve, Elshani, i cili kėtė hap e kishte ndėrmarr pas publikimit tė listės sė kandidatėve tė kėsaj partie pėr asamblesė komunale, ka akuzuar se nė kėtė parti avancohen njerėzit pa vizion pa ide dhe pa guxim, komandantėt e Stankovecit, qė nė asnjė mėnyrė nuk i kanė kontribuar ēėshtjes kombėtare.__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Anonymous wrote:

 

Jap dorėheqje nga tė gjitha aktivitetet e PDK-sė nė Drenas, pėr arsye tė parregullsive, neglizhencės dhe hierarkisė partiake brenda strukturave tė kėsaj partie tė udhėhequr nga Jakup Krasniqi dhe satelitėt e tij nė Drenas, ėshtė shprehur kryetari i nėndegės sė fshatit Baicė Rrahim Elshani, duke arsyetuar dorėheqjen e tij nga PDK-ja. Elshani tutje pasi ka falėnderuar votuesit pėr besimin e dhėnė nė zgjedhjet e kaluara ku kishte marr 2400 vota, ka theksuar nė kėto kushte, qė janė nė degėn e kėsaj partie, nuk ka mundėsi qė besimi i dhėnė nga elektorati tė arsyetohet. Arsye kryesore e dorėheqjes sime ėshtė se nuk mund tė jem nė parti me ata njerėz, tė cilėt e kanė fyer dhe vazhdojnė tė fyejnė Partinė Demokratike dhe vizionin e Thaēit, tha ai dhe vazhdoi, nga pazaret qė bėhen tė dirigjuara nga Jakup Krasniqi druaj se kjo nėndegė nga 98 pėr qind tė votuesve nė favor tė PDK-sė, nė kėto zgjedhje druaj se kjo pėrqindje nuk do tė arrijė as 25 pėr qind tė votuesve, Elshani, i cili kėtė hap e kishte ndėrmarr pas publikimit tė listės sė kandidatėve tė kėsaj partie pėr asamblesė komunale,

ka akuzuar se nė kėtė parti avancohen njerėzit pa vizion pa ide dhe pa guxim, komandantėt e Stankovecit, qė nė asnjė mėnyrė nuk i kanė kontribuar ēėshtjes kombėtare.


jakup karsniqi moti eshte ne kunfllikt me Hashimin per shum qashtje......por edhe qyky Elashani po i fyen te gjithe ata njerez qe kane qene te strehuar ne Stenkovec........sepse 1000000 here ka qene ma lehte te jesh ne UQK se ne Stenkovec( une kam pase rastin me i vizitu).......

Mbrenda te gjitha partive behen keso doreheqje t-rakit sepse tulifar redepi e cirkuzanti mendon me u bo kryetar i ndonje komune...merrne rastin e regjep asmonit i cilli qe 20 vjet vjedh permes  LDK-se e tash ka me u kandidu me ADK te asaj rrospis, dhe une solemnisht deklaroj se asmon regjep ka me i fitue ne Prishtine 68 vota kryesisht te magjupve dhe hashkalive qe gjithsej bojne 0, 000032% te votave te Prishtines.

 __________________
Anonymous

Date:
Permalink   

qyky kesh une Veterinari i jakupit e asmonit regjep

__________________
Llejlla

Date:
Permalink   

Doktorri wrote:

llejlla, a paske marr hise n naj tender a, apo mos e ke ble naj banese me t lire prej standardit? Po cuditna qysh kaq shpejt koke bo politikane kaq pakurrizore mas vetem 1 mandati n kuvendin komunal, sigurisht tash ki me bo cmos mos me i hup privilegjet qe i paske fitu, tu mos e perjashtu edhe kalimin n parti tjeter, sipas t gjitha gjasave n LDK. haha veq mos na thuj qe per t miren e popullit je ka e bon pash familen.EV doktor ev!!!
po a ke ti dokttorr a psikollog
jaaaaaaa nuk foli mo ksajde se hala pa fole doktorri pi di qa du me tho
po pash kon ki ku e more vesh per banesat e standardid se ?????
 : P  : P  : P


 __________________
Tarantula

Date:
Permalink   

xenini wrote:


Nuk po kandidohna ne Gracanic, se Rada po hine ne gare.


 Jo kandidohu more! 19 kokrra i ki te garantume pi pjesmarrsve te turnirit te mramte te "Gracanica Open" :P__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

sepse 1000000 here ka qene ma lehte te jesh ne UQK se ne Stenkovec( une kam pase rastin me i vizitu).......verinar, nashti tash menoj edhe un qi o kon ma let n uqk se stenkovec omo nat vakt sum ngojke mrapanica e jem me ardh me mu me dal nuqk. e stenkoveci mu dokke si hollidej. tutna qi mem bo vaki apet ma leht iki se qi dal me liftu. tutc jam. e qi thojn tutci des ma shum se niher e trimi viq nihere.
krejt jemi dal tangjent prej temes tkryetarve tkomunave omo qikjo tem fort riciklohet(lufta e uqkes) , si naper foruma si naper muhabete.

 __________________Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Apet menoj qi kosoven komplet duhet me qit ne tender!! Ose me pru komunista kinez se veq atje kan met, qi kon e nxojn tu vjedh e tu qit haraq e pushkatojne te teatri.

Per Astritin so tu ma ni hiq se se vet kush ato po Hashim frizuren edge Fatmirin e kuq.

A qyky Vegim Gashi nese o qaj qi po menuj une, e kom pas profe , boll kshtu i qart o si profe po ja u ka iq amen tenderave t kekut, edhe me njeres garant si krejt kosova.

Kshtu qi xene edhe ju civile te pafajshem po Lejles qi koka armatos ne politike kunja me ja qit kokrren.

Qa raki bon ata per mu, ma flliqen mahallen me banesa si zhele njo mi njo.Qfar administrate ka komuna kur hala pasoshat i lypin me gishta neper kutia te drunit.per ni leter gjysen e komunes duhesh me shetit, krejt zyret duhesh mi dite.

E une apet krejt fakturat i paguje, a koj**** e mi me X5 e ML qi jon militant te qart partiak edhe qi partia ja u ka mundsu me ble kere, prej mas lufte as ni cent se kan pagu per faktura.

Shoke e shoqe une menoj qi fukarat, penzionerat pagujne faktura e majn qet mut shteti.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

R2D2 wrote:
Shoke e shoqe une menoj qi fukarat, penzionerat pagujne faktura e majn qet mut shteti.

a ju qipojna fukareve e penzjonerave e nashti po dalim nselamet pra

 -- Edited by Kastriot Fadilaj on Thursday 17th of September 2009 03:31:25 PM

__________________Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

se ki fort keq ti !! S'ka taksa s'ka qa vjedh.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Llejlla

Date:
Permalink   

rum dum dum
mos dalsh me votu ruj se hin ketu me kritiku ato qi fiton !!!!!!!!

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Prej tash e di qi krejmuta jone, e qa o ma keq ky procesi i mutit o bo rreth e na veq neper mut po sillem.
Ti lejla po do me thon mos kritiko nese s votoj, po une veq po kallxoi qysh osht.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Llejlla

Date:
Permalink   

jo lales nuk me ki kuptu
nese vot jote osht njo e 1/1000000  apet ajo ka nje loj vlere
e nese osht 0/1000000 atehere nuk ka vler hiq
siq ta ka spjegu edhe profa yt qinez
keshtu qe nese ti nuk e nre bythen me e bo vleresimin qe osht baras me 1/1000000 
atehere shansat per me u anku i ki baras me 0/1000000 
pe din ti

edhe perfundimisht
ata qe nuk  e kan guximin qytetar
sdi bre qa po bojne llaf ksajde!!!!
a po bre xenin????!!!!!!!!!!!!!

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Llejlla wrote:

jo lales nuk me ki kuptu
nese vot jote osht njo e 1/1000000  apet ajo ka nje loj vlere
e nese osht 0/1000000 atehere nuk ka vler hiq
siq ta ka spjegu edhe profa yt qinez
keshtu qe nese ti nuk e nre bythen me e bo vleresimin qe osht baras me 1/1000000 
atehere shansat per me u anku i ki baras me 0/1000000 
pe din ti

edhe perfundimisht
ata qe nuk  e kan guximin qytetar
sdi bre qa po bojne llaf ksajde!!!!
a po bre xenin????!!!!!!!!!!!!!Oj llejlla,

Qiti posti tend ski qa me i shtu as me  i hjeke. Perfekt.

Nese nuk votoj nuk e qeli gojen.
Nese nuk kandidoj vehten ..nuk e qeli gojen.

Une do te votoj. Per Astritin........
Do te kandidoj me 2010 ose 2011.............kysmet sivjet jom bizzi....

Veterinari voton

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

Llejlla wrote:

jo lales nuk me ki kuptu
nese vot jote osht njo e 1/1000000  apet ajo ka nje loj vlere
e nese osht 0/1000000 atehere nuk ka vler hiq
siq ta ka spjegu edhe profa yt qinez
keshtu qe nese ti nuk e nre bythen me e bo vleresimin qe osht baras me 1/1000000 
atehere shansat per me u anku i ki baras me 0/1000000 
pe din ti

edhe perfundimisht
ata qe nuk  e kan guximin qytetar
sdi bre qa po bojne llaf ksajde!!!!
a po bre xenin????!!!!!!!!!!!!!qito pom doket e ki shkru mystekil pur UCyhin. po aj dyftyrshi knej viq kritkojke gjithqka qi ec per toke tkosoves e kenj nona po i bohet nona e ambasadoirt

 __________________Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Qeto fjale te veterinarit, nuk po i zgjati, por po e ndjej si pergjesi qytetare Kosovare, qe ta jap nje note protestuese ndaj keti mendimi, ose bindjeje: sepse 1000000 here ka qene ma lehte te jesh ne UQK se ne Stenkovec( une kam pase rastin me i vizitu).......

Llejlla boll mire po ju spjegon, dhe kurqysh nuk po ma rrok, qe R2D2 cili kish vyt me dite matematik, nuk po ja rrok ket llogari te thijesht: Kujt po i ndihmon me mos daljen ne zgjedhje? Ku o fitimi, kone po e zajeb ne ket rast, qka po ju bone keq hajnave? - pergjigju ne keto pyetje R2D2 - te lutna, se seriozisht, nuk po ma kap truni.

Veterinar, 2010 ose 2011 mundesh me u kandidu, me vone harroje, se kandidohna une dhe nuk ke shansa, se ti qes krejt keto fjale qe i ke shkru ketu.
Momentalisht e kam nje post dhe po marr pervoje, per me kcu me nelt, ose me u deshpru ntotalisht dhe kurren e kurres mos me m`hanger kari per ket Kosove dhe me shku me qel dugojen perseri ne Mostar e ne fund edhe me kcy prej qasej ure te karit.


__________________
xenini


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Ma nalt thash qi nihere kom bo sherr me voten teme, s'po du me bo apet.

Qaty osht dallimi ne mes matematikes edhe politikes , se kjo e para nuk t'rren.

Ne zgjedhjet e fundit qi kene te dyfishta, ne qat vendevotim ku votova, e shpallen te pavlefshem!!! E qa u bo me ato katunet e Ramu**** e Thaqit qi u vjedhke vota sa mujke!?
Po apet senet nuk kqyren me qiri.

Po nese munohem apet me lidh diqka me matematike, qa bohet nese dalin ne zgjedhje 30% e votusve.
A ka mu skuq naj kush me menu, a kan me rrejt qi kan dal 50 % a 70%? kallxom tash XENE ti mu t'lutna?

Per menim temin vota nuk osht hajgare edhe nuk qitet veq hajt, une per veti s'po shoh njeri qi del mi rrxu krejt kto ndertime edhe i mshel krejt kta pufa,pumpa,pllaca te kerreve,bastore,parkinga te zapum e ne ven tyne maron naj BIBLIOTEKE me plot libra.

Prishtina kur se ka pas kryetarin e njejte te Komunes prej 1999, e secili o kon ma mute se tjetri.Njejt edhe ne qeveri jon sill krejt partite edhe ata e kan bo ma mut se tjetri.

Nese s'votoj pse s'kom drejt mu anku?

Nese thojme qi rrnojme me ni shtet demokratike, sa ki drejte me votu ki drejt edhe mos me votu.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Anonymous

Date:
Permalink   

Xene,

Une votoj per ty ( per kryeminister) veq te lutna mos e merr si truproje pacollin

Veterincolli

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Definitivisht skena alternative..kshtu qi sbo hiq me dal n'zgjedhje se veq koritesh..
p.sh. nevojat e mija si qytetar i Prishtines hala as ni kryetar i deritanishem qe 10 vjet si ka permbush..hajt ata laperat qi jon kon deri pra Ises as spi llogariti..se ata s'bon as per njerz mi llogarit si (ismet beqirin me lulzim nixhen & co..se le mo mjerim ramosaj & co)..e isa kishe profesor daktor i ekonomis ''hajn i 3%'****'' kishe pak ma i kulturum po kurgjo hiq as pi tij..pi shtron do rrug e ato rrug qi jon nevoj pi tregon si arritje..ndertimet pa leje, mbindertimet, uzurpimi i prones publike etj etj shum sene tjera kurgjo ska arrit i ka renu 3 ndertime edhe ato nperiferi tjeter kurgjo hiq..e te kta kandidat tjere as spo hi mi komentu se sja vlen, figura tkota shumica..po po shpresoj se mas nja 24 vjete nkofshim gjalle del naj kandidat i hajrit..e fiton dikush se tybe qysh po shihet nzgjedhje kan me dal 10 % e masanej kta facat e televizorit kan me rrejt per nja 60 % edhe u kryn..kshtu qi prap po ju thom ska alternativ rrini shpi edhe kqyrni llajv komedine e 15 nentorit...

__________________


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

Pėr cilin nga kandidatėt pėr kryetar tė Prishtinės do tė votoni mė 15 nėntor?
poll.gif Isa Mustafa - 12%
poll.gif Astrit Salihu - 38%
poll.gif Vegim Gashi - 15%
poll.gif Besnik Tahiri - 36%

Vota: 20566


Hala skom pa zajebanci ma t madhe prej Expressit a! Kqyre xenin ti kan rrxu krejt teorit kta 20 mije e kusur individa, hahahahh


__________________
OLE
Anonymous

Date:
Permalink   

qyre tash kur t'e shtijne maqedont ne encokllopedi qi Astritot ke pobeduva na izborite ama to beshe sheguvanje od ekpressotot

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

mir e ka kush ka  naj sen nkry duhet me dit per kon me votuu e qaj qe duhet me votu ne prishtin osht  Astrit Salihu

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Shihe kto  Astriti, po shihet qi 10 vjet sa patem men ne kry!!!

Menoj qi ne zjedhje duhet me dal kur allbumet e Medes s'jon mo ma te ****unit, qi i bjen msohen njerzit me koplu CD-ja.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH


Pėr cilin nga kandidatėt pėr kryetar tė Prishtinės do tė votoni mė 15 nėntor?
poll.gif Isa Mustafa - 35%
poll.gif Astrit Salihu - 32%
poll.gif Vegim Gashi - 8%
poll.gif Besnik Tahiri - 26%

Vota: 48986


__________________
OLE
George Carlin

Date:
Permalink   

Une jom i mendimit qe duhet me dal patjeter ne zgjedhje per nje arsye shum thjesht te marrim vesh se kush e ka perkrahjen e popullit , e di qe njerzt jon lodh prej premtimeve edhe rrenave por duhet me zgjedh ma te mirin prej te keqive , ne qofte se nuk votojme atehere vaj halli per neve , se cfare injorantash e servilash kan me nejt e kan me ardh ne pushtet se ta keni te sigurt militantet partiake si ne Drenice pershembull ku fiton Sami Lushtaku alla saddam hussein  apo edhe Decan krejt dalin ne zgjedhje edhe ne qofte se ne  nuk dalim ne zgjedhje atehere kjo pi bjen qe   militantat kan  me vendos se kush ka me na udheheq .  Sa i perket Prishtines jom ka i ndjeki me shume interes zhvillimet para fushates zgjedhore edhe te nominuarit nuk me kan impresionu edhe mendoj qe prap favoriti osht Isa Mustafa  mi fitu edhe keto zgjedhje edhe pse nuk ka bo bash kurrgjo per Prishtinen  . Realisht kom prit gare shum ma te forte edhe kandidat ma serioz por e kom pershtypjen qe partite i kan synimet ne tjera komuna e Prishtina osht dorezu pa lufte LDK

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Ti XHORXH po thu me dal ne zgjedhje me mar vesh kush e ka perkrahjen e popullit!!

Cka boht nese se ka kerkush perkrahje e popullit, shumices po menoje?

Une s'du mi dhone personalishte kerkuj mandat me vjedh me vote teme.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

George Carlin

Date:
Permalink   

R2D2 Dikush do te fitoj pa marre parasysh numrin e votuesve edhe ne qofte se nuk i jep ti mandat personalisht mos mendo se nuk do vjedh pasiqe ti nuk i dhe mandat keshtu qe te zgjedhim hajnin ma te vogel .  Merre me long se mishi ka mbaru

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Masi qi shumica po pajtohem se po zgjedhim hajna, pse me mar pjese me ni proces te flliqte?

Une s'po muj me kuptu qysh tash duhet me lodh veten me menu kush o ma pak hajn, kush ka mi bo ma pak qytetit sherr.................

Apet menoj qi ma mire osht mos me qene pjesmares i kti planit madh per vjedhjen e popullit.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

kushneri

Date:
Permalink   

R2D2 wrote:

Masi qi shumica po pajtohem se po zgjedhim hajna, pse me mar pjese me ni proces te flliqte?

Une s'po muj me kuptu qysh tash duhet me lodh veten me menu kush o ma pak hajn, kush ka mi bo ma pak qytetit sherr.................

Apet menoj qi ma mire osht mos me qene pjesmares i kti planit madh per vjedhjen e popullit.ma mir o me dal ne zgjedhje e mos me votu per kerkon se mos me dal  ne zgjedhje hiq.
mosdalja ne zgjedhje dmth  mu nuk ma nin kush  e udhheq kosoven. 
e nese nuk ta nin ather qa po  qo pluhun ksajd ?

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Pse nese s'dal ne zgjedhje tash mos me ma ni mu ka po shkojne paret e nia po thu ti!

S'ki dak ne zgjedhje tash shuj!!! Une S'di ku e msune shiptaret kete sen.

une e di qi ne demokraci sa ki drejete me votu ki drejte edhe mos me votu.

Po diqka osht e sigurte, ne secilat zgjedhje po ka ma pak e ma pak votus.

ku duhet me lype fajin?

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

E kqyra debatin ne Klan Kosova ndermjet kandidateve per kryetar te Prishtines dhe e pash se pari qe Vegim Gashi djali i mire, por deri sa po e thot mendimin, ndertohen 2 banesa ne Prishtine.
Tahiri i AAK-s poashtu djali i mire, por pa eksperienc dhe me u bo kryetar, e kishin hanger prej se gjalli.
Astrit Salihu garant do ta ndron reklamen e vet pas debatit dhe do te shkon reklama: Isa Mustafa nuk eshte njeriu i mire. Astriti ne billbord eshte me duart ne gjepa qka nuk jep porosi te nje pune, po javashllukit.
Isa Mustafa ne debat mu ka dok si do femi qe mbesin pa u rrit dhe krejt kohen dojne me u reh. Qka do qe ju thu, ata mendojne qe ki diqka kunder tyre.

Si ne secilin debat edhe me heret, kurren e kurres nuk permendet sporti, zhvillimi i ti, mbarimi fushave sportive cilat mungojne me te madhe ne ket Kosove. Batoni si gazetar garant nuk miret me sport qashtu qe nuk bone kesi pyetje po edhe kandidatet qe hijin ne gare, nuk besoj qe praktikojne ndonje discipline.

Para disa nate ke Isa Mustafa ne Rrokum direkt dhe e thira ne studio dhe ja bona pyetjen per fusha te tenisit ne Prishtine. Tha qe do te bohen do fusha sportive te "Fusha e pajtimit" por nuk e di a do te jen te basketbollit, futbollit a tenisit dhe ekspertet do ta percaktojne ket pune. Germin tha qe do ta len qashtu qysh eshte, per me hec penzionerat dhe me pi kafe dhe qeveria dhe organizatat me bo trajnime aty dhe Komuna ka investu boll aty, se e ka bo fontanen.

Porosia per te rinjet cilet kane energji e nuk kane ku ta shpenzojne: Para se me dale, mshojani rakit qe kur te dilni, krejt senet do t`ju duken ok dhe nuk do te jeni agresiv. Per femra me energji....nuk po di qka me ju thone, kurre nuk pasna mendu ket sen dhe nuk e di a munden me i mshu rakit - hahahahahah.

__________________
xenini


Senior Member

Status: Offline
Posts: 146
Date:
Permalink   

edhe mu Astriti po m'ban norvoz,
shume agresiv, TENDECIOZ
sdij a tha dikush ma nalt qe e ka ba norvoz po ta dini qe edhe mu o ka m'ban
Sot m'pelqej idea e tij me pastru Prishtinen edhe menova qe pernime ni njeri si ai ju kish dasht kompanise pastertia(ose qashtu qysh e ka emrin)

P.S moti sjam dok knej veq po e shoh qe po me mungon Televizori!

__________________
Ngo gjyshin se pi pervojės unė flas


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

Prishtines i duhet ndryshimi, kjo osht shume ashiqare, me Isen nuk mujme me vazhdu mo se u deshmu qe osht i dobet per me vendos, plus ka shume njerz me ngi e n fund neve qytetarve spo na met kurgjo. Thjesht, veq per inat qe i ka lane punet me i kry ne fund t mandatit nuk kom me ja dhane voten edhe kom me bo propagande te forte kunder tij, qe krejt te afermit e mi mos me votu per to. E deshmoi "menaxheri" qe sosht kurgjo ma teper se paraardhesit e tij po veq ni Hiene qe kqyr qysh me cky coftinen e quajtun Prishtine e jo me ba dicka per zhvillimin e saj. Pritja jeme 5-ditore ne rend per me marr leternjoftimin e vulos bindjen time qe Isa osht menaxher i dobet qe qeveris me metoda t vjetra.
Astrit Salihu osht ni prej alternativave qe nuk kish qene keq me u provu per Prishtinen, sdi pse veq ekcentrizmi i tij mu po m pelqen edhe kanihere pe krahasoj me Edi Ramen edhe po menoj, ose po kom qef me menu, qe ai kish mujt me bo dicka t mire per Prishtinen. Tash, ka disa arsye pse m shtyjne me mendu qe Astriti mundet me qene zgjedhje e mire,
1. osht intelektual, me deshire per me u deshmu qe din me punu
2. e ka mbeshtetjen maksimale prej pushtetit qendror
3. osht kandidat i pdk-se, qe sipas meje, osht partia me me se shumti debat t brendshem (n krahasim me partite e kosoves normal, jo me t skandinavise)
Besnik Tahiri po doket me qene ni djalosh me qellime te mira dhe i sinqerte, po mundohet shume dhe po m pelqen serioziteti te cilin po e tregon gjate fushates, thjesht nuk po e merr kurgjo si te mireqene dhe po duket si kandidati me i pergatitur nga ana teknike. Problemet me Tahirin munden me qene te natyres se integritetit te tij, pra sa ka me pas mundesi me i perballu nderhyrjeve prej partise se tij ne qeverisje, po edhe kjo mbetet me u pa dhe me u deshmu. 
Deri tash osht i vetmi qe e ka permend reformimin e administrates komunale, qe i duhet shume urgjentisht Prishtines, po edhe fushata e tij osht deri diku unike.
Vegim Gashi, ose ma mire me thone personi i duhun n vendin jo t duhun. Vegimi, i suksesshem n biznesin e tij mundet me qene krejt e kunderta e politikanit te dobet qe u tregu te jete deri tash, pra shume lehte mundet qe Prishtina nen menaxhimin e tij me pesu ndonje revolucion ndryshimesh (haha, ja qiva nonen pak) dhe me na befasu krejtve.  __________________
OLE
Anonymous

Date:
Permalink   

Doktorri wrote:

Prishtines i duhet ndryshimi, kjo osht shume ashiqare, me Isen nuk mujme me vazhdu mo se u deshmu qe osht i dobet per me vendos, plus ka shume njerz me ngi e n fund neve qytetarve spo na met kurgjo. Thjesht, veq per inat qe i ka lane punet me i kry ne fund t mandatit nuk kom me ja dhane voten edhe kom me bo propagande te forte kunder tij, qe krejt te afermit e mi mos me votu per to. E deshmoi "menaxheri" qe sosht kurgjo ma teper se paraardhesit e tij po veq ni Hiene qe kqyr qysh me cky coftinen e quajtun Prishtine e jo me ba dicka per zhvillimin e saj. Pritja jeme 5-ditore ne rend per me marr leternjoftimin e vulos bindjen time qe Isa osht menaxher i dobet qe qeveris me metoda t vjetra.
Astrit Salihu osht ni prej alternativave qe nuk kish qene keq me u provu per Prishtinen, sdi pse veq ekcentrizmi i tij mu po m pelqen edhe kanihere pe krahasoj me Edi Ramen edhe po menoj, ose po kom qef me menu, qe ai kish mujt me bo dicka t mire per Prishtinen. Tash, ka disa arsye pse m shtyjne me mendu qe Astriti mundet me qene zgjedhje e mire,
1. osht intelektual, me deshire per me u deshmu qe din me punu
2. e ka mbeshtetjen maksimale prej pushtetit qendror
3. osht kandidat i pdk-se, qe sipas meje, osht partia me me se shumti debat t brendshem (n krahasim me partite e kosoves normal, jo me t skandinavise)
Besnik Tahiri po doket me qene ni djalosh me qellime te mira dhe i sinqerte, po mundohet shume dhe po m pelqen serioziteti te cilin po e tregon gjate fushates, thjesht nuk po e merr kurgjo si te mireqene dhe po duket si kandidati me i pergatitur nga ana teknike. Problemet me Tahirin munden me qene te natyres se integritetit te tij, pra sa ka me pas mundesi me i perballu nderhyrjeve prej partise se tij ne qeverisje, po edhe kjo mbetet me u pa dhe me u deshmu. 
Deri tash osht i vetmi qe e ka permend reformimin e administrates komunale, qe i duhet shume urgjentisht Prishtines, po edhe fushata e tij osht deri diku unike.
Vegim Gashi, ose ma mire me thone personi i duhun n vendin jo t duhun. Vegimi, i suksesshem n biznesin e tij mundet me qene krejt e kunderta e politikanit te dobet qe u tregu te jete deri tash, pra shume lehte mundet qe Prishtina nen menaxhimin e tij me pesu ndonje revolucion ndryshimesh (haha, ja qiva nonen pak) dhe me na befasu krejtve.  I nderuari koleg,

edhe une mendoj afersisht sikur ti(dijagnioza e njejt per kandidate).....veq kisha me shtue se Vegimi eshte super por u lidh per rrencollin edhe dacollin ....dy hajduq te thjesht...qaty ai ka hup shum autoritet!


Besniku !??? edhe ai osht i mire por teper serioz..dhe nuk munet me bo kurgjo sepse partia i perzihet 100%.............
Regjep asmoni (hajduki) edhe do cirkuzanta tjer kan aplikue me thon qe aplikova..........dhe jam i meqem por Prishtinalit nuk din me zgjedh?????/

Astriti osht thi i madh dhe Prishtines i vyn me kon nje thi qe sja rras as partise por vepron edhe krye ne vehte qe dmth ka potencial me e ringjall Prishtinen.
Edhe e ka perkrahjen logjistike te Hashimit por jo edhe te tjereve ne PDK-u....

Veterinari

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

kisha pas qef viq vegimi meu zgedh. i dijshem po, i ngit pare po, baben politikan tmoqem e burr tmir po. qaq.

__________________

Tarantula

Date:
Permalink   

Doktorr, kudoz per postin tand! shume najs e shkrume.

Po del se nuk je hale krejt sagllam per kho je, qe osht bash qashtu qysh e perjetoj edhe une. po kom luhatje per here e ma shume. e ktu nashti osht edhe 'bukuria' e kampanjes, ne kuptim racional, qe me t'bo per veti, me ta grabite kokrren, po, dejtash, asnjoni s'o ka ma mushe synin qe mem qorru n'besim.
u qu pluhen tana ont, ton tu sha kon mujne, secilli ma shume e shane ato qe s'e pelqen se qe din mi lavdu ato per te cilin ka simpati; kurr s'dihet pse dikush tekoka i marum per kit post. pi bjen qi pa e prishe traditen duhet me votu prinat ati qe s'e dojme per hefe.

e nashta edhe jo!? ka vakt, ta shofum edhe pak.

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

http://www.youtube.com/watch?v=ZLoYdy1637o&feature=PlayList&p=195DB461831629FB&index=11

-- Edited by xenini on Friday 23rd of October 2009 02:34:24 AM

__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

O xencoll,

Nje nate Adriatik Kelmendi e intervistoi redepin rrencolli dhe ia beri je pyetje per sallvadorin dhe genjeshtrat e tij per lobim ....dhe rrencolli u skuq shum dhe nja 4 minuta foli per krejt diqka tjeter por adriatiku prap insistoi dhe rrencolli met si mut dhe nuk kish pergjegje dhe tha se edhe tahqi ka thane qe na pranojne 100 shtete......he nonen e mandrillit t'pacollit pa ja qi krejt puntort e ndertimtarise se kesaj planete mos metshin.......

rrencooli me fascinoi kur tha se ai krejt shpenzimet e lobimit i paguan vet ??dhe se ai ka Card te Creditit!!!!!!!!!!!!!! Me te cilen i paguan hotelet  hahahahahahahahahahahah.....nuk mujsha me besue qe po thot qashtu diqka edhe ato e perseriti 3 here.............

Une jam veterinar dhe credit card(Amercan Express) kam qe 10 vjet edhe edhe nuk i kam kallxue asnje lope(paciejentave te mij)................................paaaa pa pa............e pabesueshme  

Veterincolli

__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Veq duhet me pas parasysh se ne Prishtine nuk fiton LDK po Isa Mustafa, edhe tan e dijne qe qat minut qe kandidohet dikush tjeter i LDK-se ka me i hup zgjedhjet jo veq prej PDK-se po edhe prej PDASHK (ashkalive). Edhe heren e kalume nuk ka fitu LDk-ja po Isa.
Sa i perket Astritit ky eshte njifar lahperi qe ma s'pari kolegt e vet te RTK-se qe e njohin ja shajn krejt qka ka, se sosht kerkushi. Del e shetit berllogun posht e nalt prej ni mahalle n'tjetren si rabagji.
Edhe spotin e ka ba qysh ma keq. Nuk e ka prezntu asnji plan te vetin as nji vler te veten, po veq tuj u marr me Isen thue ti qe Isa ja ka abuzu seksualisht gjysen e akraballakut.
PDK-ja me u pas munu tan jeten me gjet ni kandidat te lodht skish mujt me gjet ma t'lodht se Astritin. burri plak emnin Astrit, mozvet kush per neve.
Astriti osht i mire me qel naj qajtore te devizat me ju ba hyzmet shoferave te kultivaqave edhe atyne argatve qe rrin para gjykates, se per kryetar (bile per Prishtine) le te shlyn menjiher se as Islam bageri sja qet voten atij.
Ka mujt PDK-ja me kandidu naj kandidat qe ja vlen e qi osht i respektum. Osht e pamundun mos me kon pas najkon ma te mire PDK-ja po Zoti e din qka kan menu me arrit me kitfar shahiri__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

Isa eshet zgjrdhja ma e keqe e mundshme pej krejt qityne qe konkurojne. astriti eshte ma i mir se ISa 100 here....se isa osht follirant i karit edhe i ka kry do shkolla te veteqeversjes socialliste qe nuk kan lidhje me ato qka po ndodh sot. Por edhe ajo ska lidhje se ai si individ osht papak edhe nuk ka ide me menagjim t'qytetit. Prishtina nuk e ka 1 meter trotoar edhe isa eshte drejtperdrejt fajtor. Ne prishtine krejt ****oret i ekspozojne mallin para dugoje si ne kapali qarshi ....isa osht tallavaja ma e madhe e kosoves.\\

Astriti kish me e menagjue ma mir se edhe e ka perkrahjen e Hshim pederit ..por eshte perkrahje.

Vegfimi eshte ma i miri por u lidh me kazakstan!!!!!!!!Gjynah po me vjen pej tij.

Besniku eshte poashtu ma i mire se isa 1000 here.

I vetmi qe osht ma i keq se isa eshte regjep redep asmondi ............ai osht totall !!

qit Ramabajen e Qekut se njoh hiq.

Ishalla hup isa e ishalla nuk fiton regjep asmoni .
ORA dhe Talibanat e ferid aganit nuk jane parti ato jane dijagnoza.ununimusi

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

spe di a viq mu a edhe najkunja pi perzihen:


Attachments
__________________Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

You all work for me now - hahahaha
Kastro, ky osht personazhi favorit i jemi te simpsonat, edhe n fushaten e kalume e ka pas postu dikush ket krahasim, po gjithmone osht funny per mu.
A din gjo Kastro ku osht UC-ja pash familjen?

__________________
OLE


Senior Member

Status: Offline
Posts: 382
Date:
Permalink   

Debatin n RTK posa e pashe, Besniku fort po i mshon punes se aleances LDK-PDK edhe po m doket qe o ka hup me qet sen, nuk bon me e perserit aq shpesh edhe me e perdor qat sen si argument per gjithcka se njerzve ju shkon n nerva, ok pe dijme qe jon n Aleance edhe Astriti i tha mire boll, n Prishtine fjalen e fundit e ka LDK-ja me kryetar Isen duke e lane me kuptu qe n qeverine qendrore fjalen e fundit e ka PDK-ja me kryetar Hashimin, pra sipas meje Besniku duhet ma shpejt me abstrahu ket punen e koalicionit se pe bon veten lojtar t dobt edhe t parandsishem.
Isa e deshmoi edhe nji here veten qe sosht kurgjo hiq puna e tij, me pergjigje burokratike edhe cinike edhe personalisht mendoj qe nuk ka fatkeqesi ma t madhe per Prishtinen se me mbet ky kryetar edhe 4 vjet te tjera. Vet fakti qe tha per lifta i kemi nda 150 mije euro e Astriti tregoi qe per me u rregullu liftat e Prishtines duhen 15 milion euro shihet se cfare projekte siperfaqesore edhe jo serioze harton ekipi i tij.
Vegimi foli shume qarte per projekte t ujit dhe per disa zgjidhje te shpejta rreth problemeve urgjente, m pelqei shume sinqeriteti i tij kur premtoi uje per lagjet qe nuk kane uje kurre, po tha jo 24 ore. Tu e shkru qet sen pe shoh n tv kryetarin e tij, dhe ballin e tij me botox edhe prape po thom sa keq qe ka vendos me u bo kandidat i tij.
Astriti u qetesu pak, mas fillimit te furishem te fushates me duket se e ka konsolidu vehten si kandidat serioz edhe luftarak, qe flet per probleme konkrete edhe per sene t prekshme, tash si duket ka hy n fazen e dyte t fushates qe sipas t gjitha gjasave osht strategji e kampanjes se tij, so far so good, megjithse disa munden me thone qe osht diskursi publik ai qe ja ka nderru kahjen fushates masi shume osht shkru edhe neper forume tjera rreth fushates se tij dhe osht kritiku agresiviteti i tij.

Episodi 2__________________
OLE


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

E kqyra edhe une debatin ne RTK dhe e prita pak me ndryshe.
Njejti sen qe e prita dhe qashtu edhe ndodhi ishte Isa, cili e ka marr taktiken e Rugoves qe mos me fole shum e popullit i duket me i menqem. Ne fushate te LDK-s me se shumti me keshet me fjalen VIZION.
Partia me Alush Gashin, Skender Hysenin, Astrit Haraqin, Nekibe Kelmendin, Eqrem Kryeziun, Ismat Beqirin dhe plot do fosila tjere qe na udheheqin qe 20 vjet me parullen Liri, Pavarsi, Demokraci dhe nuk guxojne te mbajne kuvendin se do te shpartallohen definitivisht, tash po del si parti qe ka qellim dhe vizion dhe njerzit perseri po i hajne foret.
Po krejt keto vite LDK-ja ka qen partia ne te gjitha struktura udheheqese dhe a jena te knaqen me ket jet. Une jo dhe po du me ndru diqka.
Tash vjen pyetja, me kone me ndru?
Lidhje nuk kam dhe seriozisht nuk po di per kone me votu.
Astriti sonte ke i mire, por... nuk po di, eshte fillozof dhe ai shpesh e permendi fjalen pragmatik. Ne anen tjeter, me ardhjen e tine Prishtina i kish thith investimet kapitale nga qeveria, qka edhe nuk kish qen keq per neve si qytetar.
Edhe une prej Besnikit prita me shume dhe po me duket qe gaboj, qe ju gjujke ketyre per koalicion qashtu qe nuk tha kurgjo ne debat ku nuk ke shum kohe.
Vegimi ke me ndryshe pak dhe me energjik dhe me mire i lidhke fjalet se diteve tjera. Keto nuk po guxoj me marr si opcion per votim, se me trell dika Veterinari dhe kur ta mendoj qe mbrapa jane personazhet si Shefki Gashi, Daci..etj.
Keta tjeret nuk besoj qe munden me qu pesh.
Personalisht, nuk po di per kone me votu.
Po me duhet dikush qe ka me shume guxim, e asnjeri nuk ma mbushi mendjen qe e ka.


__________________
xenini
Anonymous

Date:
Permalink   

xenini wrote:

E kqyra edhe une debatin ne RTK dhe e prita pak me ndryshe.
Njejti sen qe e prita dhe qashtu edhe ndodhi ishte Isa, cili e ka marr taktiken e Rugoves qe mos me fole shum e popullit i duket me i menqem. Ne fushate te LDK-s me se shumti me keshet me fjalen VIZION.
Partia me Alush Gashin, Skender Hysenin, Astrit Haraqin, Nekibe Kelmendin, Eqrem Kryeziun, Ismat Beqirin dhe plot do fosila tjere qe na udheheqin qe 20 vjet me parullen Liri, Pavarsi, Demokraci dhe nuk guxojne te mbajne kuvendin se do te shpartallohen definitivisht, tash po del si parti qe ka qellim dhe vizion dhe njerzit perseri po i hajne foret.
Po krejt keto vite LDK-ja ka qen partia ne te gjitha struktura udheheqese dhe a jena te knaqen me ket jet. Une jo dhe po du me ndru diqka.
Tash vjen pyetja, me kone me ndru?
Lidhje nuk kam dhe seriozisht nuk po di per kone me votu.
Astriti sonte ke i mire, por... nuk po di, eshte fillozof dhe ai shpesh e permendi fjalen pragmatik. Ne anen tjeter, me ardhjen e tine Prishtina i kish thith investimet kapitale nga qeveria, qka edhe nuk kish qen keq per neve si qytetar.
Edhe une prej Besnikit prita me shume dhe po me duket qe gaboj, qe ju gjujke ketyre per koalicion qashtu qe nuk tha kurgjo ne debat ku nuk ke shum kohe.
Vegimi ke me ndryshe pak dhe me energjik dhe me mire i lidhke fjalet se diteve tjera. Keto nuk po guxoj me marr si opcion per votim, se me trell dika Veterinari dhe kur ta mendoj qe mbrapa jane personazhet si Shefki Gashi, Daci..etj.
Keta tjeret nuk besoj qe munden me qu pesh.
Personalisht, nuk po di per kone me votu.
Po me duhet dikush qe ka me shume guxim, e asnjeri nuk ma mbushi mendjen qe e ka.Xencoll,


Hahahhaah me shtine me kesh nja 10 minuta.....

Voto per Astritin ne dash me e pas ma mire.

Veterinari i pacollit

 __________________


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

Doktorri wrote:

You all work for me now - hahahaha
Kastro, ky osht personazhi favorit i jemi te simpsonat, edhe n fushaten e kalume e ka pas postu dikush ket krahasim, po gjithmone osht funny per mu.
A din gjo Kastro ku osht UC-ja pash familjen?jo bre edhe mu muka bo vezves UCyhi. intelektualja tha qe UCyhit ju ka bo nona nona e ambasadorit. mu po ma mer menja qi o kyq nnaj parti politike e tash i vjen inati mej hanger fjalt e veta.
besa vezves mu paska bo edhe Stabilizatori qi o hup ntnjejtin vakt me UCyhin. Jo qi po dyshoj qi jan i njejti personazh po viq po thom mus ja kan nis me kalu me njoni tjetrin e spo kan ma nevoj per neve se

 __________________Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Mr.Burns me central atomik te ti i shkakton shume dame qytetit te vet Springfield , e Isa e dime krejte....

Munonu sa te doni mi gjete do te mira te kanditat per kryetar te komunave, se edhe Hitlerit i gjene te mira po sa ja vlen....

Prishtina osht qytet ku hajnat edhe njerzit e pa dishem e bojne jeten ma te mire te luksit.
Prishtina osht qytet i:
Bastoreve
Pufave
Banesave si torte
Plot kablla si me jetu Spider Man-i ktu
Pumpave te benzinit
Universiteteve private qi doken si qebaptore
Lloqit e gropave
X5,Q7.......

S'besoj qi asnjoni prej ktyne trimave done me ndru per te mire Prishtinen.

Cilido prej ktyne kur fiton, ka me ju dhon tendera e leje ndertimi padronave te vet.

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?

Llejlla

Date:
Permalink   

Yll ne balle me pas Astriti atina nuk i besoj
Prishtina osht bastioni i fundit per Hashen edhe jo qe e ka per diqka, se pare ka bo boll, po me e sheru kompleksin e vet qe o katunar
edhe mi dal dhomt 4 nuk te ka fitu prishtinen
se lojn njerzit
se nuk po hajne bari
astra e ka huq rrast, po se ka sefte
qaj qe qaq pamoralshem sot sillet me ni kryetare komune, me ni doktor shkence, qysh ka me me trajtu mu neser qe jom veq ni qytetare e thjesht?????
ama ni sen duhet me ja dite per nder
me ka bind me dale me votu
me dal me votu kunder tina

__________________


Guru

Status: Offline
Posts: 954
Date:
Permalink   

Llejlla, sipas kesaj logjike, po del qe koke e knaqun me funksionimin e Prishtines, a une po e vlersoj keq mendimin tend?
A nuk jane personazhet e njejt qe e udheheqin Prishtinen krejt ket kohe pas lufte?
A po ta merr mendja qe Isa ka guxim?
Kqyri personazhet mbrapa ose ne krah me Isen.
Sot ndigjova qe kish marr akcion me rexu do sene.
Krejt kjo qka e shkruva, nuk do me thone qe une jam per Astritin, po jam ka diskutoj, se nuk kam vendos per kone me votu.
Nese do me m`bind per Isen, fole pse me votu per to, jo kunder Astritit ose ndonje kandidati tjeter.
qao
xena


__________________
xenini


Guru

Status: Offline
Posts: 895
Date:
Permalink   

Prej shume njerezve po ni qi sojne me votu per ISEN per inati te ASTRITIT edhe seljacka liges HASHIMIT.

Pse bree popull po votoni per inati!!??

__________________

Kur kthehet Shoku TITO?Senior Member

Status: Offline
Posts: 243
Date:
Permalink   

popull injorant...............

__________________
VACATIONS , BOATS , THC + CBN / CBD=Vpa (vlera psyho aktive >,=,< 1 )


Guru

Status: Offline
Posts: 808
Date:
Permalink   

Llejlla wrote:

...
qaj qe qaq pamoralshem sot sillet me ni kryetare komune, me ni doktor shkence, qysh ka me me trajtu mu neser qe jom veq ni qytetare e thjesht?????
...jo pse po mprishet qefi qi do me votu kundraj astritit e hashes, perkundrazi. se edhe vet skom qef me e pa hashen e astren kurkun ngat prishtines, besa as drenices.
omo qit fjalin e naltme snuk prita prej teje.
pse po thu pamoralshem? a e ka nxone "pur te permas"astra isen? a o kah e shtin me hanger drog? a po ja dhunon hallen plake npodrum?
ma mer menja qi ki me um shae nta kujtofsha qi me e diskreditu kundershtarin osht krejt e lejushme npolitik, e sidomos nkoftse kundershtari si qifti i ises tka dhan rast, besa plot raste per me e diskreditu/kritiku. 
ani "qysh ka me me trajtu mu neser qe jom veq ni qytetare e thjesht" qa po kujton ti qi astriti ka me dal nrrug me u perla me gjin nkoftse fiton a? me ty? le lale.
edhe sa per doktorr  shkeencee, shpesh nkit forum i kom mar shembull rastet e karagjiqit e sheshelit. edhe at jon kon dakotrra. mus um keqkuptoni se isa nuk o as ngat me ta per tkeq, po viq si ilustrim qi daktorrllaku nuk ka lidhje me kit pun. mandej edhe astriti osht doktorr shkeencee. e besa ky titull, sa um kujtohet hiq nuk tka nal as ty e shumicen e ktij forumi me i hyp nqaf idhullit tem Dr Nexhat Dacit e edhe tndjerit Dr Ibrahim Rugova.
po  kallxom ti mu, prihvatisht se jo publikisht, a u kyqe dikun a jo?
edhe a viq pse jam simpatikzant i LDD-se omo a nuk ju dok edhe juve ndebat me Jeten Vegimi si maj miri si mue a?

 __________________

1 2 3  >  Last»  | Page of 3  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard